Oldal: 1 / 8 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (78) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Kacsint Rudinese 33.1/3. SH tanulás

    Szia.
    Magamról. Emlékszem Korda bácsi közvetítései hatására kezdtem. A Jungle Pokeren. Volt vmi freeroll ahol az első 20 ért pénzbe, és valahogy bekönyörögtem magam 20-nak. Együtt húzta velem mindenki az időt, hogy a másik asztalnál előbb essen ki xy... akkor ez volt a sikerélmény.
    Ez 4 éve volt. "Sajnos" kimagaslóan kerestem már akkor is a munkámmal. Sikeres voltam, de az nem érdekelt, a póker viszont egyre jobban. Végigjártam az utat...
    végül is azért hagytam abba, mert attól féltem képes lennék szenvedélybeteg lenni. (Persze erről szó sem volt. Donokat játszottam, de nem ment, havi több 10e ment el erre.) Ekkor már egy új munkahelyen dolgoztam - igen az előzőről kirúgtak, mert figyelmetlen voltam már. Mindig a póker járt az eszemben - ahol ismét felépítettem magam. Siker, pénz, csillogás, nagy lóvé. Party poker a bónuszért, meg ipoker a bónuszért, no deposit money vc-n, meg ilyenek.
    Voltak jobb időszakok, de rendre lenulláztam magam. Voltam 1000$ felett is, de mindig nulla lett a vége. Felelőtlen voltam. Havi sok százezres fizetéssel nem akartam 1-2$-os órabért elérni pókerben, ezért túl lazán vettem és nulláztam. !Ugyanakkor, ha oda tettem magam - rendszerint az utolsó pár $-nál, mikor el akartam kerülni az újabb befizetést - sikeres voltam. Ezért mindig a háttérben volt, hogy mehetne nekem a "pókerből akarok megélni", csak valahogy komolyan kéne venni. Valamiért pár hónapja megint elkezdtem, méghozzá a bwinen don+sng HM-ért, és FD bónuszért. Erre szántam 300$-t. Befizettem 200$ és kivettem az FD bónuszt, megkaptam a HM-et és jól ment.
    Kivettem a nyereményt, de bent hagytam 150$-t. A nyert pénzt boldogan lobogtattam, dicsekedtem, stb. A 150$-ből pár nap alatt maradt 30$. Ekkor döntöttem - és megpróbálom kicsitől, kicsiben.

    Szóval szept 18. (anyám szülinapja) elkezdtem a CashGame-t.
    Bwin NL4. 7,5BI-nel. Most komolyan, és most tényleg, és ha most nem sikerül akkor többet soha, és ez most válaszút az életben stb.

    Olvasgattam a fórumot, meg okoskodtam, meg nem értettem...
    De van egy Kocka itt a fórumon, aki megmutatta hogy el lehet érni amit elgondolunk magunkról.

    Ma így állok: van 203$-om. 11174hand, 56 óra játékidő után, +183$, 41bb/100, 40evbb/100, 26/11/5,8 . Sajnos a statokról nem tudok képet csinálni, se prtsc, se máshogy. (Ha vki tud ajánlani egy tényleg egyszerű screenshotot készítő progit azt megköszönném). A grafikont sikerült betennem.

    TERV:

    október 15-el fellépek NL10-re kb/remélem 20BI-el.
    4 asztalonál 200hand/óra, napi 3óra játék, 10bb/100-al, 30 nap alatt = 18.000hand, 90 óra játékidő, +180$. Úgy gondolom ez kell, hogy legyen minimum +200$. Csak nem esik ennyit a bb-m... ez pedig 20BI NL20-hoz.

    november 15-el fellépek NL20-ra kb/remélem 20BI-el.
    4 asztalonál 200hand/óra, napi 3óra játék, 10bb/100-al, 45 nap alatt = 27.000hand, 105 óra játékidő, +540$. Remélem itt még sikerül tartani a 10bb/100-at... ez pedig 19BI NL50-hez.

    Ha ez megvan, akkor mivel december 1-től nem fogok dolgozni év végéig nem lépek feljebb, hanem év végéig NL20-on maradok, hogy több BI-em legyen NL50-re. Igyekszem majd kihasználni az év végi szokásos extra ajánlatokat, és megerősödni. Január 1-től pedig NL50.

    Vajon ez nem túlzás? Sikerülhet?
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Szia.
    Sok sikert hozzá,de sztem mellete forumozz tanulj,mert nem lesz ilyen egyszerü mint leirtad.
    GL.

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 10. 04.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    Hello
    Hajrá . Sok sikert.
    Én inkább 25 BI vel lépkednék feljebb. kicsit jobb érzés ha több van ^^

  4. #4
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    Idézet Tasak03 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello
    Hajrá . Sok sikert.
    Én inkább 25 BI vel lépkednék feljebb. kicsit jobb érzés ha több van ^^
    Na nagy volt a pofám. Mit lehet tenni, ha úgy érzed az rng az ellenfél? Laphalál, nem esnek a draw-k, sem a setek... lemákolások... meddig lehet ezt bírni? A minél több játék, vagy a minél nagyobb pihenő a helyes út? Mitől függ, hogy kinek melyik? Már érzem hogy kezdek rosszul játszani a negatív gondolatok befolyásolnak...
    Csatolt képek Csatolt képek

  5. #5
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na nagy volt a pofám. Mit lehet tenni, ha úgy érzed az rng az ellenfél? Laphalál, nem esnek a draw-k, sem a setek... lemákolások... meddig lehet ezt bírni? A minél több játék, vagy a minél nagyobb pihenő a helyes út? Mitől függ, hogy kinek melyik? Már érzem hogy kezdek rosszul játszani a negatív gondolatok befolyásolnak...
    Az elmúlt hét: NL4-en egy hét alatt -15Bi az ev-hez képest... lehet ennek vége?
    Csatolt képek Csatolt képek

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    kitartas, vege lesz, bar ez tenyleg elég nagy szopo:S
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  7. #7
    Lelkes újonc tobibandi avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Háát... Mintha magamat látnám.

    "október 15-el fellépek NL10-re kb/remélem 20BI-el.
    4 asztalonál 200hand/óra, napi 3óra játék, 10bb/100-al, 30 nap alatt = 18.000hand, 90 óra játékidő, +180$. Úgy gondolom ez kell, hogy legyen minimum +200$. Csak nem esik ennyit a bb-m... ez pedig 20BI NL20-hoz.

    november 15-el fellépek NL20-ra kb/remélem 20BI-el.
    4 asztalonál 200hand/óra, napi 3óra játék, 10bb/100-al, 45 nap alatt = 27.000hand, 105 óra játékidő, +540$. Remélem itt még sikerül tartani a 10bb/100-at... ez pedig 19BI NL50-hez."

    És sikerült és eljutottam kb. mint te tervezed 2hónap alatt nl50-ig. Aztán kijött, hogy nem nagyon tudok játszani. 3000$-ból buktam le magam 800-ig, mire rájöttem, hogy talán még tanulnom kellene. Méghozzá sokat. Most nl10-en játszok 3asztalt és közben egy nl25-ös megy - ez így négy asztal egyszerre. Szerencsére a rengeteg elolvasott anyag miatt már kezdem érteni a játékot, a readjeim majdnem mindig bejönnek és ez látszik a winrate-en is :-)
    Viszont ehhez nem volt elég 11K hand. Szerintem egy limiten érdemes kb 2-3 hónapot (legalább 50K hand) játszani, ha másért nem, hát azért, hogy megszokd, hogy több pénz van előtted, mint a kisebb limiten. Meg kell ismerni az új szokásokat a kisebb limithez képest - lényeg a lényeg, bármilyen ügyes is vagy és tényleg jól megy a játék, szerintem ne kapkodd el a szintlépést. Szerintem semmiképp ne ülj be nl50-re jövő nyárig akkor se, ha megvan a rollod hozzá.

    Statjaid: 26/11/5,8 - az én olvasatomban te egy közepesen laza passzív játékos vagy. Tehát sok lappal indulsz meg, viszont nem túl gyakran emelsz preflop (ez hiba) és postflop kicsit túl agressziv vagy (ez is hiba). Hangsúlyozom, mintha év eleji magamat látnám. Nem tanultam (eleget), elbíztam magam az eredmények láttán és a bankroll növekedés is túl sok önbizalmat adott és meg is lett az eredmény - annyit buktam, hogy már a játék abbahagyása is megfordult a fejemben.

    "Az elmúlt hét: NL4-en egy hét alatt -15Bi az ev-hez képest... lehet ennek vége?" - még így is ügyesebb vagy nálam :-) Vége lesz, amint elmélyülsz a szakirodalomban. Kb annyit tanulj, mint amennyit játszol és akkor hamar lesz eredmény. Használd a trekkered a vesztes és a nagy nyertes kezeid elemzésére - ebből is sokat tanulhatsz. (pl lehet, hogy tényleg peched volt sokszor egymás után és ezért tilteltél és a következő 8Bi már a tilt miatt úszott el). A tiltnek / bukószériának mindig vége van előbb utóbb, szóval kitartás. A legnagyobb segítség, ha meg tudod magad nyugtatni, hogy JÓL játszottad meg azokat a hand-eket is, amikkel vesztettél (tipikus a "már megint AA-ba futott a KK-om - itt azért látszik, hogy ez nem rossz játék miatti vesztés, hanem pech") Kitartás és növeld az önbizalmad :-)

    "(Ha vki tud ajánlani egy tényleg egyszerű screenshotot készítő progit azt megköszönném)."- Én ezt használom: Screenshot Captor - Letoltes - HU - Download.CHIP.eu

    Bocs, ha kicsit erős voltam, inkább lelkesíteni akarlak én is, de ne vidd túlzásba. Ilyen tehetséggel meg lesz az az nl50, csak légy türelmes és kitartó a tanulásban, hogy meg is tudj ott maradni.
    Sok sikert - tobibandi

    Bocs a béna idézésekért és a linkelésért

  8. #8
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    Köszönöm. Jól esik, hogy vki ennyi időt szán rám. Alaposan átgondolom a miket leírtál.

  9. #9
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Beszélő

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm. Jól esik, hogy vki ennyi időt szán rám. Alaposan átgondolom a miket leírtál.
    Na. Szégyenlem, hogy panaszkodtam... ]

    Alakul ez. Mára ennyi. Holnap reggel átnézem az elmúlt hét handjeit. Beillesztek majd párat, hogy segítsetek hol volt a hiba...

    Sikerült beraknom a statokat, kérlek nézzétek át... Az látszik, hogy igenis van különbség NL4 és NL10 között. Legalábbis számomra.
    Csatolt képek Csatolt képek

  10. #10
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    Hát nem tudom. Most harmadszor próbáltam meg az NL 10-et. Harmadszor vesztettem el 3 BI-t. Vissza NL4-re és újra dől a lé... Ráadásul jogosan veszítek... Mindenki azt mondja nincs különbség 4 meg 10 között. Na megpróbálom majd még újra, és újra, és újra... 1x csak megragadok.

Oldal: 1 / 8 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •