Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 11.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás Paradise 7.5K pre-bubble play

    Paradise 7.5K rebuy stackek az asztalnal 3K-22K, nekunk 20K, atlag 17K
    vakok 300/600/50, meg 70-en jatekban 30 fizet

    asztal kisse feszes

    UTG KJh (nem standard raise nalam 30BB deepen kb 30% raise 70% fold, feszesebb asztalokon picit tobb raise)

    en raise 1555 (standard emelesem ezen a vakszinten)
    button(20K) call vakok dobnak

    flop Js4s3h pot 4.4K

    mi a terv?

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 11.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás

    ja, es nem jottem ra, hogy lehet rebuyolni es add-onolni, ugyhogy egy buy-innel verekedtem el magam idaig ugy, hogy a rebuy periodus vegen 1.5x eredeti zsetonom volt, ezzel termeszetesen mega short stack voltam :-)

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 11.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás

    tegyuk fel, hogy hivunk 3K-t, amire a button all-int emel
    tartas?

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Preflop én is inkább a fold pártján állok UTG-ről. Persze megértem, hogy úgy érezted, hogy kockáztatnod kell, mert hamarosan "megesznek a vakok". Sztem azonban egy kör még belefért volna. Ennek a hátránya persze, hogy akkor már csak kb. 6,5k-s stack-et tudsz jó esetben felduplázni.

    A flop hívás sztem automatikus, az utána esetleg következő all in-re meg 18,75%-os pot odds-od van, míg az equity-d a legrosszabb esetben is ~19%. Lásd:

    Board: Js 4s 3h

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 19.180% 13.28% 05.90% 2235 993.00 { KhJh }
    Hand 1: 80.820% 74.92% 05.90% 12609 993.00 { 44-33, AJs, AsTs, KJs, AJo }

    Szóval a flop utáni játék már nem kérdéses. Vállanod kell a rizikót, főleg úgy hogy kétszer leszel vak ezután a parti után.

  5. #5
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Preflop én is inkább a fold pártján állok UTG-ről. Persze megértem, hogy úgy érezted, hogy kockáztatnod kell, mert hamarosan
    "megesznek a vakok".
    Ha jól olvastam, akkor nálunk 20K zseton van, szerintem elnézted, és 7.5K-ra gondoltál, amikor ezt írtad nem?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  6. #6
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jól olvastam, akkor nálunk 20K zseton van, szerintem elnézted, és 7.5K-ra gondoltál, amikor ezt írtad nem?
    Na én valóban elnéztem, azt hittem 7,5k zsetonnal vagyunk még játékban. 20k-val azért más a helyzet. Preflop dobnék. Ha mégis hívtunk, akkor pedig c-bet a flopon, ha erre raise jön dobnék. Ellenfelünknek mégiscsak komolyan kell vennie egy UTG preflop emelőt full ringen.

  7. #7
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Mivel mindkettőtök M száma 30 körüli, könnyen elképzelhetőnek tartom hogy a Button kisebb sc-vel, vagy pp-vel is tarthatott, mivel meg lesz rá az oddsa ha bejön. Tehát az effektív zónájába talán azokat a lapokat is bele kellene számítani. A flop-nál egyértelműen az AJ, ill 33-44 ellen vagy hátul.
    1. A flop bet:
    Mindenképpen meg kell tudnod hogy hol is állsz. Viszont ha kapsz egy all-int ? Akkor szerintem nem lehet lecall-alni.
    2. Ch/raise?
    Talán jobb megoldás, mert nem vagy úgy kiszolgáltatva mint a flopbet/re raise all-in-nél. Persze ha call-ol, akkor valószinűleg gondban vagy. De én inkább ch/raise-t választanám, mivel több infó- bár költségesebb ( fele stack-ed oda lehet) de ha már KJ-val belementél akkor viseld is a következményeket.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 11.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás

    PF altalaban dobok, neha emelek KJs-el
    Flopon komolyan az a tapasztalatotok, hogy csak monster vagy giga draw lehet?

    en az o helyeben all-int emelek tetszoleges ket pikkel, QJ+, 88-99-TT is
    (sot, ha ezt eldobjuk, akkor jatekelmeletileg neki nagyjabol ATC all-int kell emelnie, bent van a stackje tobb mint a harmada, kevesebb mint az esetek 75%-ban kell jonak lennie az all-innek)

  9. #9
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet F16Fairlane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    en az o helyeben all-int emelek tetszoleges ket pikkel, QJ+, 88-99-TT is

    Igen, ezért lenne jó szerintem a check/raise. A flop-nál hív 3000-ig, te reraise. Szerintem, itt már egy flush draw-ra, QJ+, 88-99-TT-re nem megy all-in. Amire biztosan, pár+flushdraw(kizárható), set, 2pár(ami itt szintén kizárva), amire lehetséges még az 2overcard+flushdraw. Szerintem még egy AJ-t is eldobhat. Preflop emeltél, Flopon check/raise.. egyértelműen erőt sugall (overpair vagy monster). Ha a reraise-edre all-in megy akkor verve vagy. Én még mindig kitartok a ch.raise mellett.
    Utoljára módosítva: naggeri által: 2007. 11. 23. 12:25

  10. #10
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet F16Fairlane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    PF altalaban dobok, neha emelek KJs-el
    Flopon komolyan az a tapasztalatotok, hogy csak monster vagy giga draw lehet?
    Sztem figyelembe kell venni, hogy UTG vagy. Így jeletősen súlyoznám a monster vagy giga draw felé az ellenfél zónáját egy visszaemelés esetén.
    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezért lenne jó szerintem a check/raise. A flop-nál hív 3000-ig, te reraise.
    Nem feltétlen értek egyet vele. Van ebben is fantázia, főleg az agro maniac-ok ellen némileg kisebb stack-kel, de jelenleg még sok pénzzel ülünk ehhez a játékhoz.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •