Oldal: 1 / 20 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (200) összesen
Like Tree17Likes

Téma: Boletus esemény utáni topikja

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás Boletus esemény utáni topikja

    Sziasztok! Boletus vagyok és x éve pókerezek (részlet egy anonim pókeres vallomásából)
    Viccet félretéve úgy döntöttem én is indítok egy topikot, ahol napi szinten próbálom rögzíteni a játékomat, egyben arra sarkalva magamat, hogy egy-egy sessiön után átgondoljam a játékomat. Remélem rajtam kívül más is fogja olvasni, és azt még jobban remélem, hogy a kérdéses handekhez érdemi hozzászólásokat is kapok. Mindezt azzal az önző szándékkal teszem, hogy javuljon a játékom ---> több pénzt keressek.
    Azért bízom abban is, hogy másoknak is tartogat majd hasznos információkat a topik.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Jelenleg egy – elsősorban mentális – downswing miatt két szintet visszalépve NL30-on játszom, és addig maradok itt amíg az önbizalmam meg nem erősítem. Hiába van 150BI-m önbizalom nélküli rossz játékkal csak pénzégetés lenne magasabb limiten játszani.


    Az ilyen handekkel mindig bajban vagyok. Szvsz a flop cbet-ig teljesen standard, a turn nem jó kártya, kérdés, hogy érdemes-e barellezni? A river lead akár lehet egy elb… float is, meg lehet ezt adni?
    Kisvak kb. a bwin standard: 43/14 (97 hand), postflop inkább passzívnak mondanám, de kicsi a minta

    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($23.73)
    Hero (BB) ($56.42)
    UTG ($21.07)
    MP ($3.70)
    Button ($42.94)

    Preflop: Hero is BB with 10, 10
    3 folds, SB calls $0.15, Hero bets $0.90, SB calls $0.90

    Flop: ($2.40) 3, 3, A (2 players)
    SB checks, Hero bets $1.35, SB calls $1.35

    Turn: ($5.10) J (2 players)
    SB checks, Hero checks

    River: ($5.10) 7 (2 players)
    SB bets $2.55, Hero folds

    Total pot: $5.10
    Main pot: $5.10 returned to SB

    Results:
    SB didn't show
    Outcome: SB won $7.40


    A következő is hasonló szituáció Ellenfelünk 48/6 (69 hand) postflop egy kicsit agresszívebb, de a minta itt is kicsi. Limpelt pot, második párunk van, kisvak check után úhgy tűnik mi vagyunk a jobbak, tehát bet. Turn A-t jó lapnak értékeltem, gondolom jogos itt a barell, nem kellene szabadlapot adni a húzónak. River leesett a flush, és a kisvak donkol, nem nagyon látok itt olyan lapot, amit vernénk

    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.30 BB (4 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($32.88)
    Hero (BB) ($24.87)
    UTG ($23.21)
    Button ($27.02)

    Preflop: Hero is BB with 8, 9
    2 folds, SB calls $0.15, Hero checks

    Flop: ($0.60) 5, 9, A (2 players)
    SB checks, Hero bets $0.45, SB calls $0.45

    Turn: ($1.50) A (2 players)
    SB checks, Hero bets $1.05, SB calls $1.05

    River: ($3.60) 2 (2 players)
    SB bets $1.80, Hero folds

    Total pot: $3.60
    Main pot: $3.60 returned to SB

    Results:
    SB didn't show
    Outcome: SB won $5.22


    A következő egy 4bet pot, az ellenfélre azt mondanám, hogy TAG regular, ha nem callolta volna oop a 4betet.
    21/19/11 285 hand alapján. A flop check-kel szerintem kb. polarizálta a range-ét, overpár nem nagyon lehet nála, mert ugyan nincs róla 4bet infóm, de a statok alapján a 4bet range: legalább AK, QQ+ .
    vagy nuts (QQ, TT) van nála, és c/r-re készül, vagy valami szemétel adta meg a 4betet és max egy közepes pp van nála. Ha itt cbetelek, és c/r pusht kapok, szinte kötelező megadni. Így a késletetett cbet mellett dönötem, kiváncsi vagyok a véleményetekre erről. Ezt instantfoldolta, tulajdonképpen fogalmam sincs mi volt nála.
    Így visszanézve egy kicsit nagyobbat kellett volna 4betelni.

    No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($30.44)
    BB ($32.36)
    UTG ($17.85)
    Hero (MP) ($25.80)
    Button ($35.73)

    Preflop: Hero is MP with K, A
    1 fold, Hero bets $0.90, 2 folds, BB raises $3, Hero raises $5.40, BB calls $3

    Flop: ($12.75) Q, 7, 10 (2 players)
    BB checks, Hero checks

    Turn: ($12.75) 7 (2 players)
    BB checks, Hero bets $6.45, 1 fold

    Total pot: $12.75
    Main pot: $12.75 won by Hero

    Results:
    Hero had K, A.
    Outcome: Hero won $18.57



    A következő talán egy tipikus bwin hand. Ellenfelünk gigafish 71/7 de csak 14 hand alapján. Oop min3betel, szvsz ezt nem érdemes eldobni. Monoton flopon TPTK-m van, és a fish nem cbetel, valószínűleg elöl vagyunk, tehát nyitunk. Turn: na ezektől a mindonkoktól megőrülök. A river félpottal egyöütt kevésbé tűnik blöffnek.

    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($27.54)
    BB ($6.68)
    UTG ($22.10)
    Hero (MP) ($24.69)
    Button ($20.87)

    Preflop: Hero is MP with Q, A
    1 fold, Hero bets $0.90, 1 fold, SB raises $1.35, 1 fold, Hero calls $0.60

    Flop: ($3.30) Q, 4, J (2 players)
    SB checks, Hero bets $2.55, SB calls $2.55

    Turn: ($8.40) K (2 players)
    SB bets $0.30, Hero calls $0.30

    River: ($9) 5 (2 players)
    SB bets $4.50, Hero folds

    Total pot: $9
    Main pot: $9 returned to SB

    Results:
    SB didn't show
    Outcome: SB won $13.05

    Rettenetessen bosszantó ha állandóan drawy flopon kapunk setet, és a további kártyák csak rontanak a helyzeten. Itt igazából egy kérdés van mit csináljunk a turnon pozícióból? Ellenfél két körrel ezeőtt ült le, de valószínűleg olyan modot használ, ahol be lehet csekkolni az auto limp/call-t

    No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($30.15)
    BB ($14.63)
    UTG ($30)
    Hero (MP) ($32.62)
    Button ($30.65)

    Preflop: Hero is MP with 9, 9
    1 fold, Hero bets $0.90, 2 folds, BB calls $0.60

    Flop: ($1.95) 9, J, 10 (2 players)
    BB bets $0.90, Hero raises $2.85, BB calls $1.95

    Turn: ($7.65) 8 (2 players)
    BB checks, Hero checks

    River: ($7.65) 5 (2 players)
    BB bets $0.90, Hero calls $0.90

    Total pot: $9.45
    Main pot: $9.45 between BB and Hero, won by Hero

    Results:
    BB had K, 6 (high card, King).
    Hero had 9, 9 (three of a kind, nines).
    Outcome: Hero won $8.98
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás Fény az alagút végén? Remélem nem a gyorsvonat jön szembe!

    Látom nem túl népszerű a topik

    Egy kicsit mintha javulna a helyzet. A coolereknek már csak 70%-ban állok a rossz oldalán (pl. hosszú idő óta előszor volt olyan szitu, ahol mid. settel egy bottom setbe futottam, és nem mákolt le.)

    Három egymást követő napon sikerült prozívban kiszállni. Pesze semmi komoly nyeremény 3,5k hand alatt 6BI. Kicsit EV alatt, de nem jelentősen. Többnyire akkor mákoltak, amikor még nem volt benn a teljes stack. Overpárjaimat, TPTK szerű lapjaimat mindenféle trash handekhez flopolt kétpárokkal tirpsekkel alázták porrá (a teljesség igénye nélkül: AA vs J4o flop 744 AK vs 53o coldcallol sqz SB-röl 65BB stackel, mert tudja, hogy a board A55 lesz, AA vs J9o flop J9x...). Ha duplázódást látok a boardon, már rettegek a tripstől.


    A végére egy vicces hand. (Ellenfelünk egy buta agro fish 60/40/13, minden gyengeségre azonnal ugrik, floatja 70% feletti, ezért is választottam a turn c/r-t.)

    No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($28.50)
    Hero (BB) ($52.89)
    UTG ($29.14)
    MP ($27.56)
    Button ($29.55)

    Preflop: Hero is BB with A, Q
    1 fold, MP calls $0.30, 1 fold, SB calls $0.15, Hero bets $0.90, MP calls $0.90, SB calls $0.90

    Flop: ($3.60) 10, 4, 5 (3 players)
    SB checks, Hero bets $2.55, MP calls $2.55, 1 fold

    Turn: ($8.70) 10 (2 players)
    Hero checks, MP bets $4.35, Hero raises $17.40, MP raises $19.46 (All-In), Hero calls $6.41

    River: ($56.32) 8 (2 players, 1 all-in)

    Total pot: $56.32
    Main pot: $56.32 between Hero and MP, won by MP

    Results:
    Hero had A, Q (flush, Ace high).
    MP had 6, 7 (straight flush, eight high).
    Outcome: MP won $54.82
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 16.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás Vélemény

    A következő talán egy tipikus bwin hand. Ellenfelünk gigafish 71/7 de csak 14 hand alapján. Oop min3betel, szvsz ezt nem érdemes eldobni. Monoton flopon TPTK-m van, és a fish nem cbetel, valószínűleg elöl vagyunk, tehát nyitunk. Turn: na ezektől a mindonkoktól megőrülök. A river félpottal egyöütt kevésbé tűnik blöffnek.

    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($27.54)
    BB ($6.68)
    UTG ($22.10)
    Hero (MP) ($24.69)
    Button ($20.87)

    Preflop: Hero is MP with Q, A
    1 fold, Hero bets $0.90, 1 fold, SB raises $1.35, 1 fold, Hero calls $0.60

    Flop: ($3.30) Q, 4, J (2 players)
    SB checks, Hero bets $2.55, SB calls $2.55

    Turn: ($8.40) K (2 players)
    SB bets $0.30, Hero calls $0.30

    River: ($9) 5 (2 players)
    SB bets $4.50, Hero folds

    Total pot: $9
    Main pot: $9 returned to SB

    Results:
    SB didn't show
    Outcome: SB won $13.05

    Szerintem (a tapasztalataim alapján) a turn pici hívás flusdrawt jelent a számára, vagy egy blöfföt a flushre játszva. Olcsón szeretné megnézni a rivert. Ilyenkor vissza szoktam emelni, kb 90 % ban dobni szoktak, 5 % call - várja a riverre a flusht, illetve visszaemel - akkor dobok.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Beindul majd a topik, csak várni kell, amíg az emberkék idetalálnak
    Mindenki a követett témákat nyomatja

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Ehh... a gyorsvonat volt az a fény. 500 hand alatt buktam 3BI-t 70/0-ás, illetve 84/52-es emberekkel szemben ilyenekkel:

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    megyek és iszom valamit!
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  7. #7
    Fanatikus tag spiderbond avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 15.
    Hely
    Budepest
    Hozzászólások
    475

    Alapbeállítás

    Az ongame nem csak erős géped, de erős idegeket is kíván.

  8. #8
    Őstag yoofej avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.338

    Király fel a fejjel

    Mivel magasabb teten is nyero jatekos vagy, ne aggodj, meg fog ez fordulni.

    nehany tanacs, ami nekem segitett:
    - vegyel vissza az asztalszambol, hogy menet kozben tobb idod legyen kiertekelni az egyes szituaciokat
    - probalj meg nem foglalkozni vele, ha rossz jatekkal stackeltek le, tudom, nem konnyu, de probald meg
    - hagyj ki egy kis idot, hogy tiszta fejjel ulj le jatszani
    - session vegen nezd at az osszes olyan handet, amiben 10bb-nel nagyobb potot buktal es eszre fogod venni, hogy hol hibaztal es hol volt egyszeruen szerencseje az ellenfelnek
    - ha ugy erzed, hogy a down hatasa alatt vagy es nem az A jatekodat hozod, akkor inkabb szallj ki, mert 1-1 rossz preflop dontes is teljes stackbe kerulhet
    “Life is like a game of poker: If you don't put any in the pot, there won't be any to take out”

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    A hónap eddig. Lassan én is úgy leszek, mint Kohn-bácsi, aki abból él, hogy szombatonként zárva tart.

    Holnap teszek be handeket, de erre most nincs erőm.
    Csatolt képek Csatolt képek
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  10. #10
    Őstag yoofej avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.338

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Holnap teszek be handeket
    Szerintem statokat is tegyel be, elkepzelheto, hogy azokon is lehet javitani. Artani biztos nem fog.
    “Life is like a game of poker: If you don't put any in the pot, there won't be any to take out”

Oldal: 1 / 20 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •