Eredmény: 1 - 2 (2) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás Kérdés kicsi-közepes stackeknél

    Sziasztok!

    Előre is elnézést, ha hosszú lesz az iromány, nem vagyok a szavak embere, de szeretném érthetően leírni a problémámat.
    Az egyszerűsítés kedvéért engedjük meg nekem a merész feltételezést, hogy úgy M=7-13 körül ideális ranggel raise-foldolok, ill. raise-callozok ( figyelembe véve persze a szitu összetevőit, stackek, pozicio, megfigyelések, stb)
    Azokban a helyzetekben érzem magam kellemetlenül, mikor az ellenfél helytelenül csak flatel. Ha ez ritkán fordulna elő, gondolhatnám, hogy monster, és egyszerűen óvatos lennék, de ez nem hogy mindennapos, sokkal inkább általános. A $1 - $3 szintről van szó xd.

    Megpróbálom néhány típuspéldával illusztrálni a bajom, elég általános példák lesznek, de talán jobb, mint a semmi:

    I.
    M=9 vagyok.
    CO-ból emelek egy raise-foldra ítélt handdel, button M=10, nv M=8-cal calloz.
    Flop pl Q96 rainbow, nv csekkel. Itt egy cbet potkommitálna, és legtöbbször nincs semmim. Ez innentől, check fold?

    II.
    M=9, legyen nálam pl 99 középen, raise-call bárki ellen.
    Button, és Nv call, mind2 M=8, flop: QT5 , nv pushol.
    Ez most egy izmos stop'ngo, vagy eltalálta a flop, és védi a kezét. Na meg ott a button.

    Azt hiszem nincs is értelme több ilyen híg példának, de a célnak talán megfelelnek.
    Összefoglalva, mikor az ellenfélnek nincs meg ellenem az implied oddsa a spekulatív kezekhez, és stackjének negyedével, ötödével callozza a standard emelésem, és ezt túl gyakran ahhoz, hogy valami monsterrel csapdázzon, és további zsetonokat középre téve csak kommitálnám magam a pothoz egy marginális handdel, akkor beesik az eső.
    Gondoltam rá, h betightulok, és kiveszem a raise-fold handeket ilyen asztaloknál ( mind ilyen ), de azzal csak elvegyülnék a mezőny 75%-ában, és várnám a megváltó lapot. Nem tetszik az ötlet.
    Vagy elkezdhetnék push-foldozni hamarabb, de ekkkora stacket nem szívesen tennék kockára közepeasen erős lapokkal egy rakás gambler között.
    Szóval ez van.

    Köszi a reakciókat.

  2. #2
    Fanatikus tag K1sk4rcs1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    237

    Alapbeállítás

    Első variációnál Én beraknám commitálva a stackem, az ő baja ha ilyen stackeknél callol, sokszor fognak dobni.
    Második is elég tipikus, általában stat alapján, flop összetétel alapján callolok, de az is többször call, mint nem Nálam.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •