Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hely
    Dunaújváros/Sárbogárd
    Hozzászólások
    3.699

    Kérdés PLO10 turn színsor

    Tudom, hogy preflop fold a legtöbb esetben, de mostanában, lehet, hogy rosszul, de sok ilyen "double suited" lapot játszok meg. Lehet, hogy nem éppen a legnyerőbb stratégia, de néha bejön. Jelen esetben egy 5way potról beszélünk, ahol egy nagyon jó flopot kapva, amit mindenki elcheckelt, a lehető legjobb lap érkezett a kezünkhöz turnre. Mi itt a legjobb, mivel nyerünk nagyobb összeget?! Én itt arra gondoltam, hogy félpotot hívok, és riverek potbetelek. Vagy turnon is érdemes potot hívni, és bízni abban, hogy kapunk megadást?! Illetve esetleg "elég" lett volna river után is csak 1/2-ed potot hívni, bizakodva egy megadásban, illetve hátha visszajátszanak ránk?

    Szeretném kikérni a tapasztaltabb omahások tanácsát ezzel a handdel kapcsolatban, illetve úgy általánosságban a "double suited" lapok megjátszásáról.


    Íme a hand:



    Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.10 BB (6 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    MP ($25.62)
    Hero (CO) ($12.53)
    Button ($10.89)
    SB ($10.37)
    BB ($11.97)
    UTG ($3.96)

    Preflop: Hero is CO with 4, 8, 3, J
    UTG calls $0.10, MP bets $0.45, Hero calls $0.45, 1 fold, SB calls $0.40, BB calls $0.35, UTG calls $0.35

    Flop: ($2.25) 8, Q, 9 (5 players)
    SB checks, BB checks, UTG checks, MP checks, Hero checks

    Turn: ($2.25) 10 (5 players)
    SB checks, BB checks, UTG checks, MP checks, Hero bets $1.12, SB calls $1.12, BB calls $1.12, 2 folds

    River: ($5.61) 3 (3 players)
    SB checks, BB checks, Hero bets $5.61, 2 folds

    Total pot: $5.61 | Rake: $0.37

    Results:
    Hero had 4, 8, 3, J (straight flush, Queen high).
    Outcome: Hero won $5.24

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    En is szeretem a ds lapokat, de torekedni kell arra, hogy minel magasabb szin legyen es minel jobban kapcsolodjon egymashoz. Ezzel a J483 lappal soha nem fogsz nutsot kialakitani, foleg 5 way.

    Turnon biztos, hogy nem hivnek potot, inkabb 75-80%-ot, hogy ne csak a nutflush tudjon jonni, es ha erzem, hogy neki is flosse van, akkor ugy alakitom a betsizeot riveren(ha nem parozodik az asztal akkor nagyobbat hivok, de semmikeppen nem potot, azt nem fogjak ugysem megadni, kiveve ha fish).
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2010. 11. 22. 01:01

  3. #3
    Tag M3ntalV1olence avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    133

    Alapbeállítás

    Több sebből is vérzik ez a kéz. Ugyan double suited hand, de azt mindjárt látni kell, hogy nálunk mindig a legrosszabb pikk szín lesz. Egyszerűen nincs rosszabb kombináció a miénknél.

    A 43-al csak a wheel alkothat nut sort, amit nehéz megvédeni, OESD is ritkán lesz belőle. Ha két párt kap a 43, az sosem lesz top2, ha top2 lesz, akkor kinn lesz a sor, de minimum egy erős húzó, kvázi védhetetlen a hand sajnos.

    Szóval ezzel a 43-al nem lehet mit kezdeni.

    A J8-al szintén vannak bajok. Nut sort nagyon nehezen kaphat csak (egy van ilyenből a T97, és ugyanaz a baja, mint az OESD-nek), ha pedig netalántán OESD-t floppolunk fele, könnyen lehet valakinek JQK wrapja, szóval nehéz lesz védeni a handet, főleg multiway.

    Igazából a J8s-hez az egyetlen jó flop az a nut sor+FD. Egyik ismerősöm mesélte, hogy vannak ilyen boardok, neki egyszer az unokatestvére újságolta, hogy látott ilyet. Szóval sajnos ritka.

    A színhúzó része: J magas színnel általában Te leszel az, aki kifizet másokat, és nem fordítva. Nagyon nagy madarat kell találnod, hogy T vagy 9 magas flössel kifizessen. Itt inkább a fordított implikált esély van jelen, mint más.


    Összességében ez a kezdőkéz nagyon koordinálatlan, a pozíció ellenére sem lehet egykönnyen megjátszani, mert semmiféle nyomást nem bír el.


    Ha már azonban nálunk a nuts A turnon fél potnál valamivel nagyobbat hívtam volna, kb $1,60-1,75-t. Sokan adják ezt még egyengébb színnel, esetleg sorral, szettel, szóval itt megpróbálnám a lehető legtöbbet megkérni a "javulásért". Riveren pedig fél potot, vagy az alatt hívnék, hogy győzzön le valakit a kíváncsiság. Sajnos itt már nagyon nehéz értéket nyerni bármitől is. Potbetet csak a nagyon gyenge játékosok adnak ilyenkor.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Nem biztos, hogy hiba a riveren a betpot. Az ász magas flush ugyan nincs kint, mert egyet biztosan emelt volna eddig, de PLO 10-en azért nem lehetetlen, hogy valaki a király magas flusht nem tudja elengedni. Nem hiszem, hogy kétszer akkora valószínűséggel adná meg a 1/2-potot mint a potot.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder branermajszter avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 08.
    Hely
    Akureyri
    Hozzászólások
    512

    Alapbeállítás

    Preflop FOLD,max Dealerből emelnék vele ha nem volt akció,de már én is simán eldobom PF,pedig nagyon szeretem én is ezeket a szar dupla suitedeket,de hálisten befeszültem azóta

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •