Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: PLO2 flop sor

  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hely
    Dunaújváros/Sárbogárd
    Hozzászólások
    3.699

    Kérdés PLO2 flop sor

    Ismét egy micro limites PLO handdel kapcsolatban lenne kérdésem , a nagyobb omaha játékosokhoz.

    Mint már korábban is írtam sűrűn játszok meg double suited lapokat, ami esetleg még kapcsolódó lap is lehet. Jelen esetben egy J5hK4c lapról lesz szó.

    Preflop 3 limpelőre én egy potnyit nyitottam, amit négyen meg is adtak. A lehető legjobbnak mondható flopot kaptuk, ami egy T Q A rainbow volt. De lássuk a handet.

    A kérdésem az lenne, hogy helyes-e volt itt a postflop játék?! Többen mondtátok már korábban, hogy micro limiten nem érdemes trükközni, kerüljön be minden a leghamarabb. Én most erre törekedtem.

    Íme a hand:

    PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.02 BB (6 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    SB ($1.98)
    BB ($1.50)
    UTG ($0.60)
    MP ($1.94)
    CO ($1.71)
    Hero (Button) ($1.93)

    Preflop: Hero is Button with 5, 4, J, K
    UTG calls $0.02, MP calls $0.02, CO calls $0.02, Hero bets $0.13, 1 fold, BB calls $0.11, UTG calls $0.11, MP calls $0.11, CO calls $0.11

    Flop: ($0.66) 10, A, Q (5 players)
    BB checks, UTG checks, MP checks, CO bets $0.20, Hero raises to $1.23, 1 fold, UTG calls $0.47 (All-In), 2 folds

    Turn: ($1.80) K (2 players, 1 all-in)

    River: ($1.80) 7 (2 players, 1 all-in)

    Total pot: $1.80 | Rake: $0.08

    Results:
    Hero had 5, 4, J, K (straight, Ace high).
    UTG had 3, 2, 9, A (one pair, Aces).
    Outcome: $1.80 returned to Hero

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Ezzel a lappal ritkan fogunk nutsot flopolni, de izolalas 1-2szer belefer 3 ember ellen,maskor meg fold.

    Flopon std push, ilyen spr mellett bare straight+bd fd siman megteszi.

  3. #3
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Postflop természetesen jó a push Az ilyen szituációkban azt kel átgondolni, hogy mennyi esélye van, hogy a Tiédnél jobb lap van kinn (pl AAKJ, QQKJ...), és milyen eséllyel fogja rosszabb megadni (pl AAXX vagy akár egy AXXX, mint esetünkben). Ekkora SPR-nál azért érdemes egyből betolni, mert set-ek nem nagyon tudnak már dobni.

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    izolalas 1-2szer belefer 3 ember ellen,maskor meg fold.

    Ezzel annyira nem értek egyet, szerintem amikor dönteni kell, hogy preflop mit kezdj egy lappal, az vagy a (fold vagy call) vagy a (call vagy raise) párok között dől el, nem hiszem, hogy van olyan, hogy ez "vagy raise vagy fold"

    Amúgy ilyen magas VPIP-ű környezetben ez inkább call pre, és a fold is jó, az emelés nem érhet célt, mert szinte mindig mindenki tartani fogja (néha a vakok is jönnek), és ez a lap nagyon ritkán fog olyat floppolni, ami elég erős a folytatáshoz és a pot is túl nagy lesz a postflop játékhoz. Általánosságban közepes lapokkal pozícióban minél nagyobb SPR-val, OOP pedig minél kisebb SPR-val akarsz játszani (már ha játszani akarsz), mert így csak a pozíciós előnyöd veszik el, postflop nem lesz lehetőség játszani.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •