Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL100 SH - AJo TPTK FD board

    Ellenfél: 23/19, Af: 4,09, agr%: 43/29/23, WTSD: 22, fold to cbet: 56, 90k hand

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Hero ($166.30)
    CO Player3 ($64.45)
    BTN Player4 ($123.05)
    SB Player5 ($127.85)
    BB Player8 ($32.40)

    Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is UTG
    Hero raises to $4, 1 fold, Player4 calls $4, 2 folds

    Flop: ($9.50, 2 players)
    Hero bets $7, Player4 calls $7

    Turn: ($23.50, 2 players)
    Hero checks, Player4 bets $16, Hero calls $16

    River: ($55.50, 2 players)
    Hero ???

    A lapunk nagyon jó SD képes, de nincs gyengébb lap, ami kifizet egy vbetet, tehát a bet/fold, és a bet/call nem jöhet szóba szerintem. Kérdés, hogy c/c vagy c/f inkább? Miből lehet több nála, ha beteli a rivert? A value hand-ekből, vagy a blöffbe fordított hand-ekből? A top párokat, kézbe párokat, nyilván ő is mögém csekkeli.

    A másik kérdés, hogy a turn c/c jó volt-e, vagy jobb lett volna betelni tovább?
    Utoljára módosítva: kocka21 által: 2010. 12. 08. 11:22

  2. #2
    Tag murphy66 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 12.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Nálam a turn bet river c/f standard ebben a helyzetben.
    Ahogy játszottad c/f-ot választanék, a Tc az egyik legrosszabb lap a deckből számodra, mert így már ver a TJ és a flush is, ha eddig elöl lettél volna. A c/c read nélkül nagyon bátornak tűnik, sok lap lehet nála ami ver és viszonylag kevés olyan lap amivel idáig eljut és blöffbe fordít.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 28.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    173

    Alapbeállítás

    NL 100 hasonló helyzetben standard itt a turn c/c ? miért?

  4. #4
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    így játszva szerintem river ch/call, mert ha floatolt akkor ezen a riveren blöffölhet, és mi nem mutattunk nagy erőt.
    Szerintem ellene nem rossz a ch/call turn.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 13.
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    Elég aggronak tűnik, szerintem ő poziból ezen a flopon visszaemelne flush draw-al ( kérdés, hogy ő mit látott tőled, mennyire cbet/foldolsz, call-olgatsz, raksz be pénzt ha 3 azonos szín van a boardon stb. ill. hogy mennyire gondolkodik ilyeneken ----> átlag Nl100 reg nem nagyon )

    Flush-t nem nagyon raknék a kezébe, inkább AJ-JT, 88-TT, 7x.
    Turn-t betelném ezek közül szinte mind jön tovább.
    River bet/call, ch/call semmiképp szerintem ( nem jellemző a double float + nem aggro riveren ). Úgyhogy vagy ch/fold, vagy thin vbet ( 20$) hátha callol QJ-KJ (ami a legvalószínübb nála ).

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    félpot bet/fold
    J még adhatja, flössel emel, vagy 7-el

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 31.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Hát elég összetett probléma, amit rögtön a weak turn c-c nál elbaszcsiztál.

    Nem tudom milyen kép alakult ki rólad, de a turn c-c után mért is checkelne mögéd TPTK-t? Ha jó játékosnak tart akkor tudja hogy nem volt meg az oddsod oop callolni flusdrawal turnon, tehát nálad *****élet, h nincs flush. Én helyében AJ-t biztosan, KJ-t-70% ban vbetelném ip a checked után. QJ-t ch behind, JT szintén vbet a helyében. AJ-ből 6, 8 KJ, 8 QJ, 6 JT, adott esetben TT (3), meg egy eltévedt JJ. 7x 4db szintén lehet nála. Nameg *****sok kész flush.

    Összességében c/f, mert ami betel mögötted (AJ, KJ, JT, 7x, kész flush, TT, totál air, az túlnyomórészt ver, amikor pedig airrel betel akkor rossz oddsot ad hosszútávra a callhoz.) Ez a baj azzal, hogy nyíltan a homlokodra írtad, hogy mid van.

    Ez mind arra vonatkozott, ha jó játékosnak tart. Ha rossz játékosnak tart, akkor utána kellene számolni, de valószínű c-r allin tenném. Azt csak a néhány fullal (4 db) meg az 1 db nutflushel callolhatná. (miközben emelt huszonvalahány kombinációval, AJ-TPTK-fizettetni akarja a fisht, KJ-néha ezt is vbetelheti, JT kétpárok, 7x drillek, nem nut flushök, airek.)
    Ésszerű kritikát elfogadok énis. Ez a c-r push mennyire tetszik?

  8. #8
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    csomó hand alatt gondolom volt már némi historytok, attól azért függ, hogy mit gondol rólad, esetleg mit gondolhat hogy te milyennek látod, milyen lineokat láttatok egymástól.

    csekkólólnám valszeg
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  9. #9
    Fanatikus tag Karcsibohoc avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    257

    Alapbeállítás

    Nem nagyon bonyolítanám, turn b/f, river c/f. Amúgy UTG 4bb a standard emelésed?

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder ouchi avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 12.
    Hely
    JohnFishToday :D
    Hozzászólások
    626

    Alapbeállítás

    Az a baj,h. ez sztem simán lehet float. Közös historytok számít itt leginkább. FD-val sztem is raiselt volna flopon ilyen agressziós mutatók mellett, úgyh. azt inkább kizárnám. Leginkább én is JT, JQ vagy KJ-ra tenném, esetleg A7s.
    Én így játszanám: Flop Cbet, Turn Bet/Fold , River Bet/Fold.
    3 utcás emeléssel mi is nagyon erős lapot reppelünk, akár 7x-et is dobhat. Ha vhol erőt mutat és Turnön vagy Riveren ránkemel, akkor sajnos Fold. De ez a Turn Ch-Call nagyon nm tetszik!!! Ott engedted ki a partit a kezedből.

    Amúgy leginkább preflop FOLD!!!!!!
    Utoljára módosítva: ouchi által: 2010. 12. 09. 14:15
    Az agresszív kismalac utolsó mondata:
    Te meg ki a tököm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát!!!???

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •