Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (36) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás KK vs. CL 3bet - hibák kutatása a lejátszásban

    SNG 90 fő, 1dolcsi, FullTilt poker.

    Bankrollt építünk (lol), tehát megfontolt, pozíciós, és néha squeezelgetős játékot játszunk, néha 89s, 910s lapokkal emelés, egyébként csak a játszható kezek jöhetnek szóba. Oop többnyire dobás, viszont ha jó a stackem, akkor aktívabb vagyok előlről is, érezzék csak a lehelletemet a tarkójukon. Flopon 1 ember ellen mindig cbetelek, ha pf emeltem, több ellen inkább lassítok, ha nem talált el az asztal, nincs értelme égetni a zsetonokat. Cbet többnyire működik egy ember ellen, dobnak nekem, ha multiway pot jön össze, nem erőlködök, mert ritkán dobnak.

    UTG KK-t kapok, 10K zsetonom van, vak 60/120, 3x emelek.

    D előtti (cutoff) pozíció (ő a CL) 15 K zsetonból visszaemel 600-ig (miniraise), természetesen nem dobhatom el, de megpróbálom belőni, mivel teheti: AA, KK, QQ, AK, AQ esetleg JJ. Ennél rosszabb lap sztem kizárt, ezen a szinten (1 dolcsis SNG) ritka az ügyeskedés, ennél gyengébb párokkal sokszor sunnyognak, a visszaemelés lapot takar a tapasztalatok szerint. KK nálam (is) van, ez kizárt, nem számít h ezzel szemben mi lesz velem, max. osztunk. Visszaemelésre dobhat, ami megöli a flop utáni akciót, ha nem AA van nála, akkor egy alacsony asztalon kifizet jó esetben AQ-AJ-QQ-JJ lapokkal. Másik forgatókönyv: én fizetem ki az AA-t... =)

    Hiba: cutoff CL csak erőt demonstrál az UTG emelésre, lap nélkül? 4bet a CL ellen mehet?

    Allin nem akartam menni (800-as potra felesleges a CL ellen 10x allin), inkább lássuk a flopot: 777... Fullom van!!! =) 1380-as potba hív 480-at, természetesen adom. Továbbra is rettegek az AA-tól.

    Turn: Q... Már két kombináció ver a range-ből, amit sejtek nála. Potot emel (2340), fájdalmasan megadom, 6860 marad előttem, előtte 8280.
    River: 5. Ez mindegy is, allin tesz. Ekkor voltam 6/45 ből, bőven játszható stackem marad, ha dobok. Ha megadok, akkor az optimális 3bet lapjaiból csak a JJ-AK-AQ-t verem, de mégis KK van nálam, amit fáj dobni...

    4bet/foldonom kellett volna preflop, kideríteni, hol állok? QQ alatt mindent dobott volna sztem, AA ver, KK split, QQ-t verem.

    Mit tennél?
    Mit tettem? =)

    ui: most 6/29 vagyok (18 az ITM), néhai CL 28-ik, szépen elszórta a zsetonokat.
    ui2: kolléga kiesett.

  2. #2
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    ne már, ezt olvasni is rossz... 4 bet/foldolni KK-t 1 dolcsis sit and go-n? rettegünk az AA-tól? omg! ennél sokkal magasabb téten is rengeteg idióta van, akiknek a 3 bet range-ük nagyon széles, nemhogy 1 dolláros téten.

  3. #3
    Fanatikus tag limisus avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 20.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    418

    Alapbeállítás

    Kíváncsi vagyok én is mit fognak mondani erre az okosok.:-)
    Én amúgy flopp elött emelnék vissza,de utána is floppon.
    És már ott eldönteném,hogy meddig megyek el,mit akarok kezdeni a K K-val.
    Amúgy ha benned van hogy meg vert ( Q Q-val és A A -val ),akkor inkább fold.
    Mondjuk hogy megérezted.

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Gondolom nem használsz HM-et, mert az sokat segíthetne az ilyen szituációkban, viszont én úgy gondolom, hogy rá kellett volna tolnod turnön, mert ha QQ van nála akkor miért emelt volna olyan kicsit flopon, mikor már akkor is fullja volt és amikor megjelent a feltételezett 3. dáma miért emelt volna olyan ijesztően nagyot? Inkább AQ-ra tenném, mint QQ-ra, de lehet, hogy nem nekem van igazam.

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet matusow88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ne már, ezt olvasni is rossz... 4 bet/foldolni KK-t 1 dolcsis sit and go-n? rettegünk az AA-tól? omg! ennél sokkal magasabb téten is rengeteg idióta van, akiknek a 3 bet range-ük nagyon széles, nemhogy 1 dolláros téten.
    Ezen a szinten a 3bet többnyire lapot takar sztem.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet sarinorbi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom nem használsz HM-et, mert az sokat segíthetne az ilyen szituációkban, viszont én úgy gondolom, hogy rá kellett volna tolnod turnön, mert ha QQ van nála akkor miért emelt volna olyan kicsit flopon, mikor már akkor is fullja volt és amikor megjelent a feltételezett 3. dáma miért emelt volna olyan ijesztően nagyot? Inkább AQ-ra tenném, mint QQ-ra, de lehet, hogy nem nekem van igazam.
    Macen nyomom, Poker CoPilotot használnék, ha ki tudnám termelni pokiból az árát, mert a próbaverzió lejárt. Így tényleg kicsit vakrepülés több asztalon nyomni, de így is épül a roll ilyen téten...

    Egyébként van logika abban, amit mondasz, de én csak odáig láttam, hogy a feltételezett range-ből újabb kombináció ver, csökken a nyerési esélyem.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet limisus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi vagyok én is mit fognak mondani erre az okosok.:-)
    Én amúgy flopp elött emelnék vissza,de utána is floppon.
    És már ott eldönteném,hogy meddig megyek el,mit akarok kezdeni a K K-val.
    Amúgy ha benned van hogy meg vert ( Q Q-val és A A -val ),akkor inkább fold.
    Mondjuk hogy megérezted.
    Tudom, h hibáztam, nem terveztem meg, h mit akarok kezdeni a KK-val, kicsit féltem h AA van nála, kicsit csalogatni akartam a rosszabb lapjaival, és terítésig jutni. Semmiképp nem akartam betenni preflop.

  8. #8
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    Akkor csak AA-val teszed be pre? KK-val is be kell, kötelező. ne kombináld túl.
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet Gabson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor csak AA-val teszed be pre? KK-val is be kell, kötelező. ne kombináld túl.
    A CL ellen nem akartam betenni KK-val preflop. Sok volt még előttünk, el akartam lavírozni mutatásig.

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Már csak azért sem akartam pf AI menni a CL ellen, mert ezen a téten kezelhetőnek tűnik a mezőny ilyen kockázatos akciók nélkül is. Addig is jól építkeztem, ezért döntöttem el, hogy csak olyan akciót vállalok, ami nem ejt ki.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •