Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás trixilw NL5 rush kérdései

    Üdvözlet mindenkinek.

    Mostanában kezdtem el játszani elég sok rusht. Valahogy rákaptam az ízére és úgy gondoltam, hogy mivel alapvetően sng játékos vagyok, ha mást akarok játszani, ezzel fogom a legkevésbé kifordítani a gondolkodásomat. Viszont mivel még inkább a fish mint az értő kategóriába sorolom magam, főleg cg téren, ezért szeretném a segítségeteket kérni egy pár olyan leosztásban amiből úgy érzem sokat tanulhatnék. Ígérem, nem fogok sok hülyeséget kérdezni, csak azokat a handeket teszem ide, amiből úgy érzem, jól tudok tanulni. Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.

    Szóval itt lenne az első leosztás:

    Ellenfélről összesen 4 leosztásom van, de mivel az nem mond semmit, nem is néztem akkor.


    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    9 Players

    Stacks:
    UTG alepei ($6.34)
    UTG+1 Krist Evan ($5.67)
    MP1 Ivashik ($0.94)
    MP2 the shocker13 ($7.33)
    MP3 DEBAKELvonURFI ($1.72)
    CO Hero ($5.93)
    BTN yzoserious ($7.96)
    SB Montreal skillz ($3.75)
    BB jonatheking ($3.29)

    Pre-Flop: ($0.07, 9 players) Hero is CO
    3 folds, the shocker13 calls $0.05, 1 fold, Hero calls $0.05, 2 folds, jonatheking checks

    Flop: ($0.17, 3 players)
    jonatheking checks, the shocker13 checks, Hero bets $0.10, jonatheking folds, the shocker13 raises to $0.20, Hero calls $0.10

    Turn: ($0.57, 2 players)
    the shocker13 bets $0.57, Hero calls $0.57

    River: ($1.71, 2 players)
    the shocker13 bets $0.84, Hero?


    Útólag visszagondolva, pre-flop elég passzív játék volt a limp, főleg mert volt még egy játékos mögöttem. Gondolom nyugodtan emelhettem volna.

    Az első igazi kérdésem a flopra vonatkozik. Ami nem tetszett, az a check-raise egy olyan flopon, pre-flop agresszió nélkül. Úgy gondoltam csak bubival nem igen lenne értelme ezt játszania. Utólag két kérdés fogalmazódott meg bennem. Van-e értelme itt raise-foldot játszani vagy inkább raise-push a jó játék?

    A második kérdésem a riverre vonatkozik, adjam meg vagy dobjam? Hol hibáztam és mit, mert olyan nincs, hogy nem hibáztam

    Köszönöm mégegyszer...

  2. #2
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Nem voltam túl sikeres FR-en, meg rush is elég őrültek háza volt amikor utoljára benéztem oda (amikor bevezették), de A9s CO-ban már emelő lapnak számít, tehát pot bet (0.22-ig).

    CG-ben - hacsak nincs valamilyen nagyon alapos okunk rá - sosem limpelünk, pláne jó pozícióban. FR micron első 2-3 helyen kis PP-el megengedhető, de figyelmesebb játékosok (ezen a szinten nincs túl sok) észre fogják venni.

    Postflop 1/2 és egész pot között hívunk az esetek túlnyomó többségében, ezektől eltérőt csak kivételes helyzetekben. Limpelt potban (mint ez is) flopon simán mehet a pot, de akár a 1.5-2x overbet is.

    Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem 4 leosztásból is le lehet szűrni valamit. Nyilván nem messzemenő követeztetéseket, de a játékos tendenciáira fény derülhet. Lehet 100/75, 100/0, 0/0. Gondolok itt arra, hogy ha valaki 4 handből egyszer sem emelet, jó indikátora lehet annak hogy passzív fish, de legalábbis fish, mert postflop még megőrülhet.

    A leosztáshoz nem tudok sok okosat fűzni (első mondat). Ahogy alakult én flopon bet 0.25-ig/call, turn raise 1.50-1.60/fold, river fold. De ezzel a move-al kapcsolatban inkább ne hallgass rám.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Abdul87HU avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    607

    Alapbeállítás

    pre bet
    flop rr
    river fold
    No brain mode = "That's ****ing lucky game!"

  4. #4
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Elnézést, nem is láttam, hogy válaszoltatok. Eltűnt a topic én meg valamiért nem kerestem utánna.
    Köszönöm a segítségeteket, látom, hogy a kis hibának tűnő, nem emelek, csak passzívan limpelek típusú játék végül nagy hibának bizonyult. Innentől meg is pecsételte a sorsomat, a játék többi részében is teljesen igazatok van.

    Morzdomigron: Readem viszont nincs a játékosokról, mert örvendetes módon, nem létezik maces hud rushra és mivel rush, ezért nem is emlékszem, hogy játszottam-e vele, vagy hogy mit játszottam. Azt, hogy négy van is csak úgy néztem meg, hogy gyorsan rákerestem a nevére a PT-ben és mikor láttam, hogy 4, (akkor még 3) nem is foglalkoztam vele tovább.

    Köszönöm a segítséget még egyszer.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •