Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás a preflop emelés mértéke a pozíciótól függően

    Sziasztok,

    SH cg-met játszom NL10-en, úgyhogy maradjunk is ennél...

    Az én szokásom:
    UTG 0,4$, azaz 4 bb
    MP, CO 0,35$, azaz pot
    D 0,3$, azaz 3 bb.

    Több helyen ezt így láttam, és az érvelés amit hallottam meggyőzött: rossz pozícióban többet kell emelni, mert kevesebb lehetőségünk van a pot építésére.

    Ezzel szemben Harrington azt írja, hogy jellemzően a későbbi pozíciókban érdemes többet emelni, mivel ott több az információnk, jobb a pozíciónk. Magyarul több pénzt teszünk be amikor jobb a helyzetünk, lássuk be, hogy ebben is van logika.

    Ti mit gondoltok?

    Köszi: Tesla

  2. #2
    Fanatikus tag tazpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    252

    Alapbeállítás

    Én is azt szoktam használni, hogy elölről nagyobbat. Persze feszesebb skálával is.

    Én nl25-ön játszom, kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére.

    GL!

  3. #3
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    5max: 0.3bb dealerben 2.5bb

    6max: 0.35bb (pot gomb), CO:0.3, D:0.25

    Az envelemenyem, hogy hatulrol eleé kissebbet, s igy a steal sokkal hatasosabb, ha a befektettt penzt/megterulest nezzuk, plusz postflopnagyobb ter marad a jatekra, olcsobbak a cbetek, barellek.

    Ez leginkabb akkor fontos, ha kicsit lazabb jatekot jatszunk.

    Ha valaki 14/9-et jatszik 14 % steallel, total mindegy, emeljen mindenhonnan 4bb-t.

    kisebb limiten fissek ellen meg siman mehet a jo lapokkall nagyobbat, mert nem figyelnek ra. legalabbis sztem egy 75/7-esnek vagy egy 69/39-esnel tok mindegy.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  4. #4
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    starton én UTG, MP: 4bb, CO, BTN: 3bb emeltem. ott tetszett is ez a módszer. szerintem azért kell nagyot emelni OOP, hogy megdrágitsuk a WPt és minél jobban elvágjuk az oddst a pozicióban levő ellenfeleknek.
    mióta ongamen játszok, én is gondolkozok, hogy mi lenne a jó méretezés, a limp-call fishek ellehetetlenitik a vaklopást, mert BTNen többnyire 2 limp után cselekszünk
    szóval itt is tartom magam az MP 4bb emeléshez (innen feszesebb rangel emelek), BTNről 3bb ha mindenki dobott, CO meg asztalfüggő 3-3,5-4bb. azért a nagyobb raise, mert többnyira a balomon is egy CS ül, és feszesebb rangel játszok innen is mint starson. izoláláshoz 4,5 vagy 5bb-t szoktam emelni.

    másik érdekes kérdés, hogy mekkora legyen a 3bet, na itt viszont ha jó lapom van (márpedig a light 3betnek nem sok értelme van ongame NL10en, szóval jó lapom lesz) akkor elbaszott nagyokat 3betelek(4x, 5x, néha 6x miniraisere), pl 0,2$ miniraisere 1,2$ig. és még igy is jön egy coldcall meg call az eredeti emelőtől többnyire.
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Köszi srácok!

    ...hát igen, vannak furcsaságok ebben a Harrington könyvben. Pl. a limpelésre is folyton próbál rávenni...

    Viszont nem hagy nyugodni a gondolat:
    - NL10-en általában value-ért emelünk
    - a fishek imádnak minden szarral tartani a vakokról
    - Mage: "plusz postflopnagyobb ter marad a jatekra, olcsobbak a cbetek, barellek" - igazából a barrel nagyon rosszul működik ellenük, mivel a fold to turn cbet cirka 30%...
    - tehát a fő value abban van, ha (light)cbetelgetünk az 1 párjainkkal.

    Tehát eléggé biztos vagyok abban, hogyha szerencsétlenségünkre balunkon van a fish, akkor nem szabad csökkentenünk a standard raise-ünk méretét...
    Én mostanában kizárólag anonim asztalokon tolom, tehát statokra nem nagyon tudok támaszkodni...

    Üdv. Tesla

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    az nem art, ha a fissek ellen pozibol jatszol . s ha ez igy van, akkor pedig minel tobbet kell ellenuk jatszani, ha jobbnak erzed naluk magad postflop.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •