Oldal: 1 / 13 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (127) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Szun Cu Omaha HH

  1. #1
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Üzenet Szun Cu Omaha HH

    Sziasztok!

    Most kezdtem az Omahával foglalkozni és tagként is kezdő vagyok így ezt a handet sikerült a blogomban postolni! Kis utánajárás után kb. rögtön 2 percre rá megtaláltam egy bejegyzést, hogy a handeket inkább a fórumban kellene közzétennem. Ezután erre ügyelni fogok!

    Ez a hand a mai session legnagyobb szopóálarca volt, de a mostani ismereteim szerint, nem játszanám máshogy. Viszont kíváncsi vagyok, ha hibát követtem el akkor hol és hogyan kellene másképpen megjátszani a handet?
    Előre is köszi a segítséget!

    weaktight | Hand | AcTh7c9h - $0.02/$0.05 Ante $0.01 Pot Limit Omaha Hi

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Pre jo,flopon nagyon rossz igy a megadas,mivel pozicion kivul vagy. Vagy push vagy fold.
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2011. 01. 05. 10:10

  3. #3
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Üzenet

    Köszi a segítséget! Sajnos abban a handben figyelmen kívül hagytam a pozíciót. Tudom, hogy Omahában még fontosabb, mint Hold'em-ben, de mégis elkerülte a figyelmem. Drága hiba lett!

  4. #4
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Üzenet

    weaktight | Hand | JhThAs9h - $0.02/$0.05 Ante $0.01 Pot Limit Omaha Hi

    A handről annyit, hogy abban a pillanatban meg voltam győződve arról, hogy a nut fd nálam van, ezért emeltem vissza a floppon. Sőt az egész handet ennek fényében játszottam, úgyhogy az igazi kérdésem az lenn, ha a nut fd nálam lett volna akkor jó-e a játékom?

    u.i.: Olyan nincs, hogy a HM téved és mégis nálam volt a nut fd? Még mindig nehezen hiszem el így visszanézve!

  5. #5
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

  6. #6
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Üzenet

    weaktight | Hand Poll | Td7dTc7c - $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi

    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ki hogy játszaná tovább, mert egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a megfelelő döntést hoztam!
    Utoljára módosítva: Szun Cu által: 2011. 01. 06. 05:31

  7. #7
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    ATJP: Pre oriasi fold, nincs benne value.Flopon oriasi baromsag visszaemelni ekkorat, kb penzegetes. Ha mar visszaemelest valasztasz(nagyon helytelenul), akkor megteszi sokkal kisebb is(0,6-0,7), mert nagyon nehez lesz nekik pozicion kivul jonni olyan lappal(bottom2,fd,89xx), amit a te rr ranged ver(top2,set,comdodraw)

    AQJ8:Ezzel mehet az izo BTN-rol, de a limp sem annyira rossz.Flopon felesleges a raise, mivel ip vagy egy magas spr szituacioban.Raise azert nem jo, mert eldobatod azokat a handeket, amik ellen jo vagy(ket par, alacsonyabb flush), de azokkal radfogja tolni mint pl set, set+fd stb.Ha igy jatszottad, akkor a turn bet az nagy, foleg mikron.Ugyanez a hatasa egy 1,35-os betnek, mivel parozodott boardon, ha van valailye ugyis visszatolja, ha pedig valami ket paron vagy draw-n volt, akkor nem fog jonni oop.

    TT77: Nalam ez flopon call, turnon ujraertekel.Poziban vag, te iranyitod a hand kimenetelet, ha itt raiselsz, eldobatsz minden airt es rosszabbat.En hagynam bloffolni.
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2011. 01. 06. 07:15

  8. #8
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    TT77: Nalam ez flopon call, turnon ujraertekel.Poziban vag, te iranyitod a hand kimenetelet, ha itt raiselsz, eldobatsz minden airt es rosszabbat.En hagynam bloffolni.[/QUOTE]

    Igen, valahogy nálam a call meg check gomb nem látszik vagy nem tudom, de rengeteget emelek rosszkor és rossz betsizinggal. A rerais-t azt mos én is kizártam a lehetőségek közül, mert abban tényleg nincs value. Azon gondolkodtam, hogyha most callolok, nagyon szép oddsot kap a button és csak kevés olyan lap van ami után turnön szívesen folytatom a játékot és pedig eléggé draw heavy a board. Persze a sima button fold is benne van. Amúgy eldobtam a középső settem,amit elég weak játéknak tartottam már akkor is és most is. A játék úgy folytatódott,hogy: - Btn Call itt már szívtam a fogam rendesen, utána a BB checkje következett ami után teljes letargia.

    itt a teljes hand: weaktight | Hand Poll | Td7dTc7c - $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi


    Egy kérdésem lenne viszont. Egy könyvet olvastam nemrégiben " Jeff Hwang - Pot Limit Omaha" és ott azt említí, hogy olyan szituációkat kell keresni amikor az egész stackünket be tudjuk pakolni. A kérdés pedig, hogy ebben a helyzetben nem jó döntés a fold, mert ezt a szituációt csak nagyon kevés turn card tudja előidézni?

  9. #9
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Melyik Hwang konyvet olvastad, a big play strategyt?Omahaban mindig arra kell torekedni, hogy stackeljuk az ellenfelet,de ezt nem ugy kell erteni, hogy az nekunk nem jo, ha csak 40bb-t nyerunk...

    Egyebkent en is latom a fundamentalis hibakat a jatekodban mar 3-4 hand alapjan, dolgozz rajta, forumozz, videozz(ez csak jo tanacs)

  10. #10
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    Igen azt a könyvet olvastam. Rajta leszek és köszi a segítséget! Van 1 hand amit még nagyon szívesen feltennék, csak nem találom. A HM-ben megvan, de kicsit kesze-kusza és a Hand Historyban pedig nem találom. Nincs ennek valamelyest egyszerűbb módja, minthogy egyesével keresgetem a handeket?

Oldal: 1 / 13 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •