Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 21.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás PLO10 - top set + oesd fd nélkül ultra deep-en

    Sziasztok!

    Egy olyan handet postolok most, amivel kapcsolatban minden egyes utcán el vagyok tévedve. Elsősorban azért, mert 400bb deep vagyunk.

    A főszereplő az az igazi fish, akit mindenki szeretne az asztalánál tudni. Pot betel sorral mikor pározódott a board, top párral c/r-el riveren mikor kint van a szín, stb.

    $0.05/$0.10 Ante $0.02 Pot Limit Omaha Hi
    FullTiltPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG appleM ($12.08)
    UTG+1 Bluestone10 ($20.03)
    CO beffje ($70.52)
    BTN kenttis ($42.91)
    SB badboyboo1 ($18.38)
    BB Hero ($60.43)

    Pre-Flop: ($0.27, 6 players) Hero is BB
    2 folds, beffje raises to $0.40, kenttis calls $0.40, badboyboo1 calls $0.35, Hero calls $0.30

    A játék meglehetősen laza volt, 6-7$ felett volt a pot átlag, ilyen asztalon menjen pf a 3b oop?

    Flop: ($1.72, 4 players)
    badboyboo1 checks, Hero checks, beffje checks, kenttis bets $1.72, badboyboo1 folds, Hero raises to $6.88, beffje folds, kenttis calls $5.16

    Flopon a tervem a c/r volt, ami sikerült is, hála barátunknak. Itt inkább donkolni kellett volna? Ha donkra kapok egy emelést mehet a shove?

    Turn: ($15.48, 2 players)
    Hero checks, kenttis checks

    Beesett a szín, amit nagyon nem szerettem volna. Itt ha meghívja a potot mi a helyes move? Vagy nekem kellett vna tolnom? Azzal, hogy turnt check behindolja, mennyira valószínű nála a flush?

    River: ($15.48, 2 players)
    Hero bets $15.48, kenttis goes all-in $35.61, Hero calls $20.13

    Riveren leosztotta az rng amit le kellett neki Itt push vagy bízunk a "képességében" és c/r? Mire tennétek ti itt az enemyt?

    Legfőképp az érdekel, hogy az "átlagos játékotokat" ti hogyan módosítanátok pf-flop-turn ilyen mély stackekkel ebben a partiban és ehhez hasonló helyzetekben (inkább potkontroll vagy hagyszóljonneki?). Szvsz - remélem jól gondolom - 100bb jó a flop c/r turn shove. Vagy mégsem?

    Köszi a válaszokat!
    Utoljára módosítva: rigopisti által: 2011. 01. 18. 00:17
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Udv az omahasok kozott,

    Pre nekem hatareset a call, mert hiaba van KKxx-nk jo sidecardokkal, de ami nagyon sebezhetove teszi, az az, hogy offsuit.Es ennek pont deepen van jelentosege, amikor a redraw-k szerepe felertekelodik es ez equity-ben kemeny %-kat jelentenek.

    Flopon biztos leadelek,nem akarok korchecket kapni. Flopon sztem azert nem jo a ch/r, mert ha csak callolja a ch/r-t akkor nagyon sok olyan turn kartya johet, ami megolheti a handedet+kibloffolhet mivel oop vagy, ugy hogy nem sikerult betenned a stackedet normalisan, mivel deepek vagytok.

    Turn itt ha potot hivott volna, akkor sima fold. Turnon siman ch backelhet any flusht(sokszor szoktam latni, h nut flusht is ch backelnek a fishek turnon helytelenul meg 50en is.)

    Riveren 100% bet, itt ha nem betelsz valuet hagysz a flushokben/kisebb full housekban amik ch backelnek(Talan kisebb full house b/f-ol).Betsizing nem tetszik, tul face up. Nalam valuert soha nem megy pot, csak ritkan fiss ellen ha ai tudom tenni riveren, itt jobban tetszene 12$ bet/call.Jah es riveren azert sem jo meg a ch/r, mert igy dobatod a bloffjeit, de ha betelsz, akkor meg bloffbol radtudja tolni gyengebbel/busted draw-val.
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2011. 01. 19. 17:06

  3. #3
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Pre én is csak megadnék ezzel, mert deep-en úgysem dobnák el a lapot, és a fene akar OOP nagy potot játszani Ha nem lenne rainbow, akkor viszont szerintem már jó a 3bet, mert az már nagyon erős lap.

    Flop: 4way topset-et betelni kell, kivéve:
    - ha van egy maniac az asztalnál és a c/r-rel a stack-ed nagy részét be tudod pakolni
    - annyira száraz a board, hogy mindent turn lap jó neked (pl K72 rbw)

    Turn: nálam inkább b/f, mint c/f. Egyszerűen azért, mert alig van olyan river lap, ami "kényelmes", szinte minden le fog pakolni egy soresélyt, így a riverek nagy többségén c/f-et kell játszani. Ha meg megadja a turn emelést, akkor fel kell adni. A turn emeléssel egy csomó olyan sorhúzót el tudsz dobatni, aminek nagy equity-je van ellened + kisebb flush-öket is elbizonytalanítod, és riveren gyakran mögédcheckelnek. Ráadásul ha párzódik a board, akkor egy turn bet után könnyebb eladni egy "nemtudommitcsináljakaflushömmel" river bet-et (amire gyakrabban fogja gyengébbel/blöffel visszatolni).

    River: betelni kell, de szerintem jó a pot, ilyen helyzetekben újabban én is potot emelek. Azért mondom ezt, mert mindegy mennyit emelsz, full-t reprezentálsz, soha nem fogják blöffből visszatolni Flush-sel nem checkelnél turnön, sima sorhúzóval nem c/r-elnél flopon, szóval csak fullod lehet itt...


    Más:
    Nem tudom, hogy érdemes-e deep asztalon tanulni a játékot, 100bb-nél is elég nehéz döntések vannak, és ha megvan a rollod a deep asztalokhoz, akkor eggyel magasabb limithez is megvan

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder arcsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 27.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    814

    Alapbeállítás

    Pre sima call jó ebben a helyzetben.

    A flop c/r szerintem pocsék itt... Pont kellemetlen méretűre hízlalod a kasszát oop, úgy, hogy tudod, turnon nehéz helyzetbe kerülsz.

    turn: na ez itt a nehéz kérdés... Dobni nem kellene, hiszen marha jó az oddsunk, ha esik a full, akkor tuti, hogy kifizet. A kérdés, h hogyan ússzuk meg legolcsóbban. Ch-c nem túl jó, főleg, h aggró az ellen. Ők általában gyengeségre potolnak, ám betre itt nem nagyon fognak raise-t játszani. Szóval én valszeg turnon is nyitnék, félpot fölé.

    riveren újraértékeljük a helyzetet, marad terünk és több lehetőségünk is.

  5. #5
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 21.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    köszi a segítséget srácok!

    egyébként nincs meg a BR deep asztalokhoz, 10$-al szoktam beülni ide is, de egyszerűen nagyon sokszor kihagyhatatlanok ezek az asztalok 50-60% flopnézés és 70-80bb potátlag figyelembe vételével

    körlimp után emelek BU > callhegyek, majd egy limpelő gondol egyet és 3betel 9954-el... szóval van az asztalokon $ amit "könnyen" el lehet szedni. spec ennél a sessionnél 13bi-el száltam ki erről a deep asztalról.
    Utoljára módosítva: rigopisti által: 2011. 01. 19. 14:34
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  6. #6
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet arcsen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    A flop c/r szerintem pocsék itt... Pont kellemetlen méretűre hízlalod a kasszát oop, úgy, hogy tudod, turnon nehéz helyzetbe kerülsz.
    +1

    jobb donkbet, bár annyira deepek vagytok hogy még nem kellemetlen azért ha turnön potol flop c/r után, simán adni kell az impl. odds miatt ugyis kifizetnek riveren.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  7. #7
    PA addict Zsipali avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 15.
    Hozzászólások
    2.372

    Alapbeállítás

    szerintem meg c/c a flop alulreppelve a handünket, és turnkártyától függően c/c vagy c/r. Ennyire deepen sokkal fontosabb a potcontroll, mint a protect

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •