Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (104) összesen
  1. #1
    Őstag vinczesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hely
    Somewhere in time
    Hozzászólások
    1.188

    Alapbeállítás vinczesz érdekes(?) partijai

    Különösebben bemutatkozni nem szeretnék. Aki olvasta már a blogomat, az nagyjából sejtheti, hogy ki vagyok és mit akarok. Aki nem olvasta még, az tegye meg, ha van hozzá kedve és ideje!

    A tegnapi blogbejegyzésemben ígéretet tettem, hogy indítok egy topikot, ahová időnként, általam valami miatt érdekesnek ítélt partikat fogok betenni. Lesz olyan is, amikor nem teszem be a teljes partit, lehetőséget adva a következő lépés megvitatására. Azt hiszem így talán többször fogok jelentkezni, mint az utóbbi időben. Ha hosszabb blogot írni nem is fogok olyan sűrűn, mint régen, de itt egy-egy rövidebb jelentkezést megejtek majd.

  2. #2
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    végre, a blog után már nagyon régóta vártam ezt a topicot, jó lesz nl200-as cg handeket elemezni (még akkoris ha nem értek hozzá )

    sok sikert az asztaloknál, gl

  3. #3
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Gl! ;-)

  4. #4
    Őstag vinczesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hely
    Somewhere in time
    Hozzászólások
    1.188

    Alapbeállítás AQo nagyvakként

    Ez a parti talán egy pillanatra elgondolkodtató volt, talán határesetnek is nevezhető a szituáció. Kíváncsi vagyok, ki mit tett volna a flopon. Később beteszem, hogy én mit csináltam.

    Itt számomra egyedül UTG akciója jött számításba, mivel a kisvakot ismerem régen. Gyenge short stackelő, ezzel a lappal bármikor preflop all-in tenném, ha ketten vagyunk. A leosztást úgy tekintettem, mintha ő ott se lenne, azaz HU UTG és köztem.

    Azt viszont meg kell említenem, hogy UTG egy teljesen ismeretlen játékos, egyetlen korábbi handem sincs tőle. A HUD még ki sem jelezte a statjait, mert nemrég ült be az asztalhoz. Különösebb megmozdulást nem láttam tőle, az egyetlen említésre érdemes dolog, hogy postolta a vakot, ahogy beült.

    $1/$2 No Limit Holdem
    5 Players

    Stacks:
    UTG ($210.20)
    CO ($203.88)
    BTN ($100)
    SB ($57.87)
    Hero (BB) ($355.60)

    Pre-Flop: ($3, 5 players) Hero is BB
    UTG calls $2, 2 folds, SB calls $1, Hero raises to $10, UTG raises to $18, SB calls $16, Hero calls $8

    Flop: ($54, 3 players)
    SB checks, Hero bets $38, UTG raises to $76, SB folds

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    én flop c/c párti vagyok ebben a szituban, nem is nagyon értem miért betelsz a flopon így meg az olcsóbb verziót a dobást választanám(lehet hogy weak) de ismeretlen ellen aki fishnek tűnik a post/minraise kombó miatt inkább várnék egy jobb szitut
    Egyébkénk meg a value handjeiből semmit nem verünk és meglehőtesen buta próbálkozás lenne így blöffölnie, főleg hogy még mögötte is ül valaki

  6. #6
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    A szint közelében sem vagyok,de nálam ez fold.
    Ezeket a limp-raise utg-böl amugy sem szeretem,ma is kifizettem igy egy ismeretlent KK-al(nála AA).Nem lepödnék meg ha AA vagy KK lenne nála.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    gorcsy+1

    ha utg hiv sb ai akkor fold

    ha turn x akkor egy normálisabb hívásra fold valszeg, túl sok minden jobb nálunk
    Utoljára módosítva: hosocske által: 2011. 01. 26. 22:07

  8. #8
    Őstag vinczesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hely
    Somewhere in time
    Hozzászólások
    1.188

    Alapbeállítás

    Teljesen igazatok van... De, ha standard parti lett volna, akkor természetesen flopon nem hívok, hanem amennyiben UTG emel, egyszerűen eldobom. Viszont ebben az esetben semmi érdekes nincs a handben és nem is teszem be a topikba...

    Igaz, hogy ismeretlen volt az ellenfél, de nekem irtó gyanús volt a flop előtti limp, majd minimális visszaemelés, aztán pedig a flopon újra mini reraise. Sokat gondolkodtam, sőt mondhatni túlgondolkodtam a dolgot, de sehogysem akaródzott eldobni.

    Azonban, ha flopon ez csak call, akkor ahogy hosocske is írja, bármi is a turn, egy újabb emelésre dobnom kell és ezt a játékot weaknek éreztem. Így a visszaemelést választottam és csak a mértékén gondolkodtam leginkább. Végül all-in mentem és az igazat megvallva nem vártam megadást. Hogy mégis megadta, simán el tudom képzelni, hogy csak a hosszas gondolkodásomnak szólt és nem a logikátlan, túlméretezett all-innek.

    Utána sokáig játszottunk még egy asztalnál és egy egész normális, feszes játékot tolt végig. Ez a parti kilógott a sorból.

    Íme a teljes leosztás:

    $1/$2 No Limit Holdem
    5 Players

    Stacks:
    UTG ($210.20)
    CO ($203.88)
    BTN ($100)
    SB ($57.87)
    Hero (BB) ($355.60)

    Pre-Flop: ($3, 5 players) Hero is BB
    UTG calls $2, 2 folds, SB calls $1, Hero raises to $10, UTG raises to $18, SB calls $16, Hero calls $8

    Flop: ($54, 3 players)
    SB checks, Hero bets $38, UTG raises to $76, SB folds, Hero raises to $335.60, UTG calls $116.20

    Turn: ($581.80, 2 players)

    River: ($581.80, 2 players)

    Final Pot: $581.80
    Hero shows

    UTG shows


    Hero wins $578.80 (net +$225.20)

    UTG lost $210.20
    SB lost $18

    Utólag azért jelzem, hogy nem ez az általános lejátszásom az ilyen típusú handekre ismeretlen ellenféllel szemben.

  9. #9
    Őstag tentaculata avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    Bivalybasznád
    Hozzászólások
    1.407

    Alapbeállítás

    Idézet vinczesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    logikátlan, túlméretezett all-innek.
    Egyébként mennyit 3 beteltél volna?
    Fagyöngyös fekete fenyőkkel fedett, folyónál fekvő ferde, félig füves futballpályán falatnyi, fügét falatozó fakó, foltos fürjeket futtatni fagyos februárban fertályóráig, fantasztikus feeling, félőrült, fázós, fehér finn fiúknak.

  10. #10
    Őstag vinczesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hely
    Somewhere in time
    Hozzászólások
    1.188

    Alapbeállítás

    Ez ugyan HU parti volt, de nem úgy kezdtem neki, hogy egy-egy ellen játszunk, mert több sitout-os is volt az asztalon és nem figyeltem meg a flop előtt. A weaktight.com konvertere viszont egyszerűsített.

    Az ellenfél gyenge, van már róla párszáz handem. Ezek alapján VPIP 44.4%, PFR 16.7%, AGG 0.83 (36%), 3bet 2%, Steal 2%. Szép mínuszban van eddig, azaz a statjainak megfelelően "nyer".

    A kérdés a river játék, de az egész parti leírása érdekelne, hogy ki hogyan játszott volna és utána mit tenne ezen a riveren.

    $1/$2 No Limit Holdem
    2 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    SB ($180.20)
    Hero (BB) ($239.80)

    Pre-Flop: ($3, 2 players) Hero is BB
    SB calls $1, Hero checks

    Flop: ($4, 2 players)
    Hero bets $4, SB calls $4

    Turn: ($12, 2 players)
    Hero bets $9, SB calls $9

    River: ($30, 2 players)

Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •