Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 05.
    Hely
    Hódmezővásárhely
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás PostgreSQL ONLINE!

    Üdv!

    Sokat gondolkoztam azon, hogy a handeket online egy szerveren tárolni, azaz védve az esetleg újrarakásoktól hand elvesztésektől.

    Utána néztem és pár óra kutatás/youtube/tanulmányozás után szerintem működne a dolog.

    Véleményeket kérek erről az 5letről és elsősorban arra, hogy lenne-e rá igény.

    (!!!Remélem ez nem minősül hirdetésnek!!!)
    Ebben a pár órában számolgattam egy kicsit és arra jutottam, hogy ez 500-1500ft-ba kerülne havonta. . .
    (!!!Remélem ez nem minősül hirdetésnek!!!)

    Véleményeteket előre is köszönöm!

  2. #2
    Fanatikus tag geri190 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 03.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    378

    Alapbeállítás

    Hali! A megoldás pl MySQL db lenne, de mivel egy idő után rengeteg handet kéne mozgatni és az nagyon leterhelné a netet szóval elég necces a dolog. Persze próbálkozni lehet.

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 05.
    Hely
    Hódmezővásárhely
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Utána néztem, a holdem manager nem nagyon támogat más SQL rendszert.

    A rendszer leterheléséről annyit, hogy amit kinéztem szerver 2Gb-es adatkapcsolattal rendelkezik, de ha nem lenne elég, akkor a megoldás a xfő/szerver lenne.

  4. #4
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    továbbra sem értem ebben mi a ráció?! ha félted a handeket, backupolj hetente. vagy szerezz be egy külön vinyót az adatbázisnak, igy ha a rendszervinyó tönkre is megy, a handek megmaradnak. másik ötlet ami eszembe jut, hogy lehet hogy egy NASra rá lehet varázsolni az egészet, googlezz rá, én csak annyit néztem meg, hogy ad találatot a google
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  5. #5
    Fanatikus tag geri190 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 03.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    378

    Alapbeállítás

    Idézet TheStig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    továbbra sem értem ebben mi a ráció?! ha félted a handeket, backupolj hetente. vagy szerezz be egy külön vinyót az adatbázisnak, igy ha a rendszervinyó tönkre is megy, a handek megmaradnak. másik ötlet ami eszembe jut, hogy lehet hogy egy NASra rá lehet varázsolni az egészet, googlezz rá, én csak annyit néztem meg, hogy ad találatot a google
    Nekem, de szerintem másoknak így vannak ezzel akiket ez a téma foglalkoztat, hogy több gépen játszanak (van note+asztali conf) és nincs kedvük mindig átvinni az újabb és újabb HH a másik gépre. Ezért egy központi DB-ben szeretné letárolni a handjeit amit bármikor bárhonnan elérhet ezáltal nem lenne géphez kötve. Pl otthon az asztalin szívesebben játszik de ha vhova el kell mennie vagy utaznia akkor viszi magával a notebookot. GL

  6. #6
    Fanatikus tag Zbacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Idézet geri190 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem, de szerintem másoknak így vannak ezzel akiket ez a téma foglalkoztat, hogy több gépen játszanak (van note+asztali conf) és nincs kedvük mindig átvinni az újabb és újabb HH a másik gépre. Ezért egy központi DB-ben szeretné letárolni a handjeit amit bármikor bárhonnan elérhet ezáltal nem lenne géphez kötve. Pl otthon az asztalin szívesebben játszik de ha vhova el kell mennie vagy utaznia akkor viszi magával a notebookot. GL
    Engedélyezni kell a külső kapcsolódást postgreben és kész + esetleg valami free dns pogi aki nem tud 4 számot megjegyezni.

    Azt meg végképp nem értem hogy jön ide a mysql.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 05.
    Hely
    Hódmezővásárhely
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    A mysql azt Én se tudom, hogy került ide, de amit geri mond az így van.

    Informatikus létemre nem nagyon értem mire gondolsz, hogy engedélyezni kell a külső kapcsolódást.
    Talán arra gondolsz, hogy bekapcsolva hagyod a gépet és arra rácsatlakozol?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •