Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás NL20FR AK, prf4bet pot nagyonaggro maniac ellen

    Ellen statjai igazán tiszteletre méltóak, amúgy 72 handem van róla, nem tudom hogyan csinálta de 3Bi pluszban van.

    79/28
    3bet - 30%
    fold to 3bet - 0%
    fold to 4bet - 0%
    4bet range - 17.7%

    Fold to 4betet nem találtam, de ha lenne se hiszem, hogy mérvadó lenne.

    Szóval floppon v. allin v. dobás.
    A 30% 3betjében akármi lehet valszeg random lapokra hegyezi ki a 3betjeit, viszont a 4bet call range érdekes lehet, valszeg úgy kb a lapok felső 10%-a, amit ez a board nem találta el.

    Mi legyen, Call v. Fold?

    Stacks:
    UTG ($11.69)
    UTG+1 ($19)
    MP1 ($20)
    MP2 ($46.09)
    MP3 ($19.81)
    Hero ($20.68)
    BTN ($20)
    SB ($20.64)
    BB ($77.27)

    Pre-Flop: ($0.30, 9 players) Hero is CO
    5 folds, Hero raises to $0.70, 2 folds, BB raises to $2.20, Hero raises to $7.10, BB calls $4.90

    Flop: ($14.30, 2 players)
    BB bets $7.15, $7.15 to Hero ($13.58)?
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2011. 02. 14. 21:35

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    pre elég lett volna kisebb 4bet is 5-5.5$-ig kb. (vagy csak adni a 3betet)
    ezen a flopon simán dobnám, 0 fe, jó esetben 6 out. ha draw-ja van, akkor sem állunk túl jól ugyebár. next hand.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pre elég lett volna kisebb 4bet is 5-5.5$-ig kb. (vagy csak adni a 3betet)
    ezen a flopon simán dobnám, 0 fe, jó esetben 6 out. ha draw-ja van, akkor sem állunk túl jól ugyebár. next hand.
    Én mindenképpen be akartam vele rakatni, legrosszabb esetben egy flip.
    (és ha egy ilyan figura AA-t v. KK.-t mutat nekem akkor elkönyvelem coolernek.)
    Igazából azon gondolkozom, hogy nem-e lett volna jobb a 4bet AI, vagy kegyetlen nagy 4bet, hogy postflop ne érezzen FE-t, és ne tolja rám any boardon QTo-val, vagy ha mégis akkor ne legyen rossz megadás a részemről. De viszont így, hogy most eldobom neki még én tettem neki szívességet, kapott ajándékba 30bb- tőlem.
    Pár handen belül meg vagy ki fog ülni vagy szétszórja a stackjét, kit tudja lesz-e még lehetőségem duplázni magam rajta.

    És sok okos meg azt mondja, hogy 4bet potban nincs olyan opció, hogy fold, de lehet, hogy az csak SH-ra érvényes?

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Elég rossz ez a flop, inkább dobnám.

  5. #5
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És sok okos meg azt mondja, hogy 4bet potban nincs olyan opció, hogy fold, de lehet, hogy az csak SH-ra érvényes?
    ezt kitől hallottad?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  6. #6
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    lehet ezt sokféleképpen játszani ekkora maniac ellen. én is a kissebb 4bet, vagy csak call mellett vagyok, mert ha pstflop is ekkora ökör, akkor be tudjuk vele elégszer rakatni később is(meg még több okból). De lehet sok érvet mondani a nagyobb 4bet, ha ritkán 4bet allin-ra is.
    Így viszont ez dobás szvsz.
    4bet potban meg lehet dobni, csak sokkal jobb oddsaid vannak állalában, leegyszerűsítve olyan mint amikor SS ellen játszol emelt kasszát, ott se kell megadni allint ha nincs semmid, és nincs meg az oddsod a callra. Az SH meg FR között nincs olyan óriási különbség. A dolgok ott is ugyanúgy működnek, csak lazább range-ek ellen mész legtöbbször, meg persze vannak még külömségek, de kb erre vezethető vissza az öszes.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lehet ezt sokféleképpen játszani ekkora maniac ellen. én is a kissebb 4bet, vagy csak call mellett vagyok, mert ha pstflop is ekkora ökör, akkor be tudjuk vele elégszer rakatni később is(meg még több okból). De lehet sok érvet mondani a nagyobb 4bet, ha ritkán 4bet allin-ra is.
    Így viszont ez dobás szvsz.
    Most betettem és holdoltam egy T4s ellen, legközelebb vagy kissebb 4bet és ha nem jó a flop check/fold, vagy insta4bet-AI.
    Valszeg ezen a limiten és (30on) is az utóbbinál maradok mert jobb szeretem az egyszerű szituációkat.
    (Mondjuk nem minden nap fordul elő, hogy 4betelhetek AK-val egy ekkora ultramaniacot)
    A 3betjét coldcallolni meg nemnagyon fogom, ahhoz túl weaknek érzem magam postflop.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2011. 02. 15. 01:51

  8. #8
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt kitől hallottad?
    Most így konkrétan nem emlékszem, de rémlik, hogy több helyen is olvastam/láttam már és szemetszúrt.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •