Eredmény: 1 - 3 (3) összesen
  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás NL20FR JJ 3betelt m.way pot

    UTG+1:
    47/16-ot játszik sokat miniraisel és eddig még nem dobott 3betre
    BTN:
    17/6 és 4%-3bet (2,5k hand).

    Preflop:
    UTG+1, sokat minirézel mindenki dobott és BTN szerintem a szokásos 4%-3betjénél sokkal szélesebb rangel 3betel. Ha 4beteltem volna, akkor a rosszabb lapokat eldobja, és jobb lapokkal rámtolja.


    Flop:
    Abból indulok ki, hogy UTG+1 donkját (aki valszeg felszedett egy top párt vagy valami hasonló gyenge lapot, fd vagy gutshot kb. akármi), a BTN nem rézeli, pedig itt QQ/KK/AA ami nálam erősebb, azokkal 100%-ban instarézelne, de mivel coldcallol, úgy gondolom ilyen kevés pénzért még nem akarja eldobni az AQ,AK-ját, (ATs-???) ezért megragadtam az alkalmat, hogy magamévá tegyem a potot.

    Turn:
    Attól féltem, hogy a checkemre túl nagy arányban emelne amit nem adhatnék meg (vs.bet missedcbet 65%-96) bet/fold-ot terveztem, de csak CC-olt, aminek eredményeképp commited lettem, 3x-or akkor a pot mint a stackem, feltételezem ez rossz ötlet volt.

    River:
    ???

    Eddigi játékomban hol rontottam el?
    Easy check/fold lenne turnon még egy ilyen sokat floatolo playa ellen is?



    Stacks:
    UTG ($20)
    UTG+1 ($19.91)
    MP ($4.26)
    CO ($0.53)
    BTN ($26.32)
    Hero ($23.44)
    BB ($16.87)

    Pre-Flop: ($0.30, 7 players) Hero is SB
    1 fold, UTG+1 raises to $0.40, 2 folds, BTN raises to $1.50, Hero calls $1.40, BB calls $1.30, UTG+1 calls $1.10

    Flop: ($6, 4 players)
    Hero checks, BB checks, UTG+1 bets $1.20, BTN calls $1.20, Hero raises to $3.60, BB folds, UTG+1 folds, BTN calls $2.40

    Turn: ($14.40, 2 players)
    Hero bets $8.80, BTN calls $8.80

    River: ($32, 2 players)
    Hero ($9.54)?
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2011. 02. 16. 03:43

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    2,5k hand alapján talán már lehet pozíciónkénti 3bet%-ot is nézni. A 17/6 alapján nekem egy limpelgetőnek tűnik, valószínűleg a pozíció erejét nem tudja kellőképpen felmérni.
    Lehet, hogy a 3betje vakokon magas, és hátsó pozíciókban pedig átlag alatti. Közepes pp-vel oop 3betet tartani egyébként nem profitábilis, bár mikrón kifizetik a setet. A 4%-ban alapból kevés a light 3bet JJ+,AQ+, ez ellen ugyan kb. flippelsz, de oop vagy. Az előzményeket figyelembe véve lehet jó a call.

    Flopon a c/r-zel túlreprezentálod a lapod, mindent eldobatsz ami jobb nálad - kivéve talán a fd-t - az overpár pedig túl erős ahhoz hogy blöffbe fordítsd. Ha viszont a c/r mellett döntöttél, akkor legyen sokkal nagyobb (5-6$-ig), mert így kb. mindennel megéri callolni nekik.
    A flop c/r, turn bettel pedig nagyon erős lapot (2pár/set) reppelsz, ezt is lecallolja, kb. verve vagy.

    Ha flopon úgy érzed, hogy jó vagy, akkor donk 3/4 pot, de utánna nem izmoznék a sok coldcaller setminer miatt.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flopon a c/r-zel túlreprezentálod a lapod, mindent eldobatsz ami jobb nálad - kivéve talán a fd-t - az overpár pedig túl erős ahhoz hogy blöffbe fordítsd. Ha viszont a c/r mellett döntöttél, akkor legyen sokkal nagyobb (5-6$-ig), mert így kb. mindennel megéri callolni nekik.
    Köszi, a hsz.-t!

    Floppon előlről azért nem akartam donkolni, mert ha coldcallt kapok a BTN-tól akkor nem fogom tudni, hogy miújság van nála. A checkem többnyire annak szólt, hogy hagyjam kibontakozni amennyiben QQ/KK/AA van nála, (és egy nagy betre dobjak -betsize read-) de mivel ezt nem tette meg így számomra legalábbis nyilvánvalóvá vált, hogy erősebb vagyok nála, és a c/r talán inkább hand-protection volt amivel rövidre akartam zárni a partit.

    Ez egy kicsit ellentmondás, ugyanis ebben az esetben is egy donkbetet coldcallolt, viszont az a különbség, hogy egy NAGYON alacsony donkbetet nem rézelt meg, viszont ha én donkoltam volna akkor pot 70%-a lett volna, amit lehet hogy egy QQ/KK/AA val is már csak coldcallolt volna.

    Rengeteg olyan lap van ami könnyen lejavulhat, tudom hogy sokan említik, hogy micros regek többségének az az egyik nagy leakje, hogy rosszabb lapokat akarnak eldobatni mert "félnek" attól, hogy lejavulják őket, de azt hiszem ennél a handnél ez jogos volt, bár való igaz a BTN rangeben nagyon ritkán tudnék olyan spekulatív lapot elképzelni aminek most veszélyesebb drawja (combo) alakult volna ki, talán (AhKh), de még ott volt az UTG+1 is, akinek a kissebb donkjából eleve rögtön draw-ra tettem, BTN-nál pedig 6outot tudtam elképzelni.

    Konklúzió:
    Igazad van, hogy amennyiben a c/r mellett döntök (márpedig jelenleg annak fényében, hogy floppon mi történt még mindig ezt tartom a legjobb movenak), sokkal nagyobbat kellett volna, így amennyiben kapok coldcallt, nyugodtan feladhatom a partit mert az esetek túlnyomó többségében valóban csak egy jobb lap adhatja meg, így megsprólom a turn betemet (amennyiben nem javulok).

    Üdv,
    Misi

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •