Oldal: 1 / 113 1231151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1125) összesen
Like Tree3Likes

Téma: fLeSs küzdelme :)

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás fLeSs küzdelme :)

    Szevasztok!

    Már egy ideje olvasom az oldalt illetve a fórumot is, úgy gondoltam elérkezett az idő, hogy bemutatkozzam, mert szükségem van a segítségetekre. Nicknevem fLeSs, talán ismertek néhányan mert a Prohardveren vagyok szerkesztő, egy ideig Polacheck közvetett munkatársa voltam (ő a Mobilarénánál melózott). A PS-en játszok fless836 néven, egyelőre csak NL2 SH CG-t. A Pokertableratings.com-on látható a statisztikám: fless836 Poker Player Ranking and Stats at PokerStars
    Tavaly novemberben kezdtem el játszani, az első kb. 30000 handet még FR-en játszottam ráadásul egy vagy két asztalon calling stationként.
    Kb. dec közepén kezdett el komolyabban érdekelni a dolog, olvasgattam, videókat nézegettem és elindultam felfelé (látszik a grafikonon). Aztán jött egy stagnálás és egy bukószéria, utólag már tudom, hogy tilten voltam, keveset aludtam, nem egyszer idióta módon 8-10 asztalon játszottam, közben sok volt a meló, illetve elég sok meccset elvesztettem amit meg kellett volna nyernem, AA/KK/AK leosztásaim 90%-át elbuktam.
    Ekkor átgondoltam a dolgokat és elkezdtem komolyabban venni az egészet, újabb videók megnézése/cikkek elolvasása után az utolsó ~7000 handdel elindultam felfelé, most 22-24/16-18-at játszok 4-5 asztalon, eléggé átmentem nitbe hogy kisebb legyen a variancia.
    Csak az uccsó 15000 leosztás grafikonja van meg, mert az előző adatbázis elszállt. Itt látszik, hogy kb. a 10K handnél fordult meg a trend, ott durván stílust váltottam. Elég borzalmas grafikon, dehát ez a tanulás. Elég vicces, hogy az NL2-vel így szenvedek, de talán sikerül vmit kihoznom belőle, az utóbbi ~6K hand már jó jeleket mutat.
    Már el tudom dobni a TPTK-jeimet, sokszor dobtam már settet, sort és flusht is, szal mondhatom hogy gondolkodok nem csak "robotként" nyomom.

    Azt hiszem ennyi, a következőkben kérdéses leosztásokban kérem a segítségeteket.

    Köszönöm a figyelmet!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 02. 20. 12:12

  2. #2
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    nah téged is megfertőzött a dolog? üdvözlet és sok sikert az asztaloknál. gyúrás megy-e még?

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet bandus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nah téged is megfertőzött a dolog? üdvözlet és sok sikert az asztaloknál. gyúrás megy-e még?
    pihentetem a dolgot, kb. 2 hónap edzés, fél év pihenő a menetrend nagyjából 2 éve.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    A héten alig játszottam, péntek este ültem le először pókerezni. Az eredmény a lenti képen.
    Tudom, hogy ez csak NL2, de azért mostmár van némi tapasztalatom mivel már ~70000 handet jáccottam itt. Szóval az van, hogy megnéztem jópár ilyen magasabb tétes videót és rájöttem, hogy az ezekben látott dolgok erre a limitre nem mindig érvényesek.

    1. NL2-n teljesen felesleges 3betelni, mert az ellenfelek szinte sosem dobnak (fold equity = 0). Én sokszor AK-val is csak overcallozok oszt kész, mert ha semmit floppolok, a CS betel, nemtok mit csinálni dobnom kell, ez meg csak pénzégetés egy 3betelt leosztásban.
    2. AK/AQ-val allin menni preflop felesleges, a CS-ek lecalloznak 52o-val, lejön a 2 és elvernek. Erre én nem rakok fel egy teljes stacket, már túl soxor szívtam meg ezzel.
    3. amikor a grafikon szerint ~10000 hand környékén átváltottam TAG-ba (~23/18) egyben a beülőmet is levittem 100-ról 75 bb-re, nemtom miért, de így merészebb vagyok, agresszívebb tudok lenni
    4. amiről jut eszembe, ezen a téten teljesen felesleges izmozni.

    Ha meglesz a 20-25 beülő akkor ugrok NL5-re. Elvileg már nem kell sok kivéve ha jön vmi pechszéria.

    Btw sokan mondják itt, hogy a non showdown winnings graf nem fontos, én azért szeretném legalább vízszintesben tartani, de ez ezen a téten szintén nem megy, mert a CS-ek ellen be kell feszülni, nem lehet összevissza emelgetni, postflop nem lehet dobatni a lapjukat ergo a blindok miatt eseget a non-showdown graf. Sztem ez csak magasabb téten, értelmesebb ellenfelek ellen lehet 0-hoz közel tartani.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 02. 27. 16:14

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Sikerült visszahoznom a régi adatbázist és összefésültem az "újjal". Kb. 49000 hand volt a régiben, onnan indult az új.
    Csatolt képek Csatolt képek

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    AK-t én sem bonyolítom túl, NL2-n felesleges. Viszont preflop allint adom fish shortstack ellen, ha már csak én maradtam, vagy jó eséllyel ketten maradunk partiban.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet GStealer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AK-t én sem bonyolítom túl, NL2-n felesleges. Viszont preflop allint adom fish shortstack ellen, ha már csak én maradtam, vagy jó eséllyel ketten maradunk partiban.
    SS ellen én is megadom az allint AK-val, néha még AQ-val is (lehetőleg egyszínű legyen). Meg még esetleg egy idióta ellen is aki azt hiszi, hogy versenyen van és minden leosztásban allin megy preflop.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Egyébként üdv itt, anno olvastam tőled pár cikket Prohardveren.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet GStealer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként üdv itt, anno olvastam tőled pár cikket Prohardveren.
    Üdv!
    Valszeg gyakran fogok idejárni, mert egy éven belül el kell érnem, hogy havi szinten összejöjjön egy normális fizetésnyi lóvé.

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Nos ha NL5-ön 5 USD a buyin akkor egyelőre még csak 19 buyinra van pénzem (nem akarok utalni csak a szintlépés miatt).
    Még kb. 10 000 hand és lépek feljebb. Most 22 bb/100-at teljesítek az utóbbi időben ~15 000 hand alapján. Ha jól mennek a dolgok, akkor ~30 buyinom lesz fellépéskor kivéve ha jön vmi pechszéria.
    Csatolt képek Csatolt képek

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •