Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Tyllus avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 30.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    683

    Villanykörte NL20 SH river flush draw

    Ellen 108 hand után: 29/1/0 agg(%): 1(17%)

    Turn emelés jó volt vagy nagyobb kell ennyire passziv fish ellen?
    Riveren lead vagy check? Nyilván csak akkor betel ha leesett a flush, és akkor dobok is - de mi van ha gyengébb nálam, akkor nem -EV ha kihagyom a betet?

    Köszi!

    $0.10/$0.20 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($54.70)
    CO ($16.90)
    BTN ($10.31)
    Tyllus ($19.80)
    BB ($20.17)

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Tyllus is SB
    UTG folds, CO calls $0.20, BTN folds, Tyllus raises to $0.80, BB folds, CO calls $0.60

    Flop: ($1.80, 2 players)
    Tyllus bets $1.20, CO calls $1.20

    Turn: ($4.20, 2 players)
    Tyllus bets $2.50, CO calls $2.50

    River: ($9.20, 2 players)
    Tyllus ($15.3)?

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    szerintem itt rosszabb nem ad meg, A-val ugye split, tehát szerintem a busted fd miatt a c/c tetszik a legjobban.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    szerintem nyugodtan mehet nagyobb bet, 3-3,5$. én riveren pedig még 5$-t körülit betelnék. nem hiszem, hogy a bd flushre húzott volna.

  4. #4
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    EZ valuebet 2/3-ad pot körüli mehet, egy ilyen kacsa simán kifizet KT, JT, QT, KJ, KQ, 9x-szel is...
    Szerintem legelemibb szitu a bet/fold-ra...nem hinném, hogy bármit blöffbe fordít, mert a te ranged 65%-ban sor, 20% 2 pár 10% set 5% blöff, és azt még az ilyen fishek is felfogják, hogy itt kb két párt dobsz, max setet, meg ugye a blöfföt tehát random 2pár nem fog raiselni...kinyögi a call-t, mert egy CS a villain.
    Egyedül attól kell félni, hogy Ax-szel raisel, bár amilyen passzív szerintem nem emelné meg, hogy dobathasson spliteket.
    Jobb játékos ellen river c/c, de a calling station passzív fishek ellen nagyon nagy hiba szerintem kihagyni a river vbetet, sok value-t hagysz a handben.

    Az, hogy bet/call vagy bet/fold a river tendenciái döntik el az ellenfélnek, de 17% Agg%-al nem hinném, hogy Ax-nél rosszabbat raiselne. Innentől meg szimpla matek, hány Ax lehet a range-ében, és mennyi flösslap kb, onnantól meg a call meg a fold EV-jét ki kell számítani, és megkapod, hogy bet-call vagy bet-fold

    Kb Qdxd, Jdxd, 9dxd, 8dxd lehet nála (szerintem Q8s+, J8s+, 96s+, 85s+ a maximum range), illetve Axs, A6o+.
    Az ászok valszeg nagyobb részei a range-ének (nem néztem meg). Ha feltételezed, hogy minden ásszal raiselne a riveren, és csak Ax és szín jöhet az emelő range-énél szóba, akkor az emelés mértékétől függően bet-call (amennyiben a kassza kb max 40%-át kell megadnod). Ha nem emelne mindig ászokkal, akkor valszeg bet-fold (max akkor call, ha a kassza 25-30%-át kéne megadnod).

    Mivel nálad az Ad, és a boardon van a Td, és a Kd, és azért nem őrülten flopnéző fish 50+ vpip-el, ezért nagyon ritkán lehet nála itt szerintem flush.

    Érdekes stat lehet még a fold to flop Cbet, fold to turn Cbet, WTSD. Ha nagyon alacsony az első kettő, akkor flop 1,60-ig mennék, turn (5$ ekkor a pot ugye) 3,75$ vagy vmi ilyesmi. Magas WTSD esetén a river (12,5-ös potba) 6-8$ között betelnék. Ezt 9x, KQ, KJ, KT, QJ, TT, JJ, QQ még adhatja, szóval value-t nyerünk rosszabb lapoktól:-)

    GL

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •