Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 12. 12.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    234

    Alapbeállítás NL10:JJ 3bet pot

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    FullTiltPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Hero ($10.61)
    UTG+1 TrancaRua ($7.65)
    CO Balons ($10.15)
    BTN xuanmatt ($10.79)
    SB aardweasel ($13.59)
    BB manoliko ($1.21)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is UTG
    Hero raises to $0.35, 2 folds, xuanmatt raises to $1.30, 2 folds, Hero calls $0.95

    Flop: ($2.75, 2 players)
    Hero checks, xuanmatt bets $1.30, Hero calls $1.30

    Turn: ($5.35, 2 players)
    Hero checks, xuanmatt bets $3, Hero goes all-in $8.01, xuanmatt calls $5.01

    River: ($21.37, 2 players, 1 all-in)

    Final Pot: $21.37
    Hero shows three of a kind, Jacks

    xuanmatt shows three of a kind, Aces


    xuanmatt wins $19.95 (net +$9.34)

    Hero lost $10.61

    Nikachu szerint addig amíg nincs értékelhető mintánk az ellenfélről addig csak AK meg QQ+al kell callolni a többi dobás.
    NL10en nem túl weak JJ-t dobálni 3betre vagy inkább 4beteljünk és ha ránk tolja fold...bár ha csak megad akkor is ez a vége.
    Tehát a kérdés akkor tényleg dobáljunk mindent QQ alatt vagy azért NL10en még nem mindig monster a 3bet?

  2. #2
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    Egy 5-7% 3bettel rendelkező ellenfélnél miért lenne csak monster a 3bet? Az más kérdés, hogy téged UTG emelőként 3betelt, így biztosan a 3bet range tetejével tette, mondjuk AQs+, AKo, QQ+, ami ellen még akkor is hátul vagy, ha belevesszük az AJs-t. Egy 4betet meg biztosan csak erősebb ad meg, vagy shove a vége. Így értelemszerűen ha nem akarsz tönkremenni egy JJ-vel, akkor nincs értelme 4betelni. Mindez értelmes ellenfélre vonatkozik. Ha van némi infód róla, hogy maniac, akkor nyugodtan beteheted.
    Én ma találkoztam egy fishel, aki válogatás nélkül minden utg emelésemre rögtön ai-vel válaszolt. végül egy AQs vs 69s csatában tolta át a sztekkjét, csak meg kell várni a jó lapot.

  3. #3
    Fanatikus tag zoli0506 avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    217

    Alapbeállítás

    Üdv

    Véleményem szerint minél alacsonyabb a tét, annál passzívabbak az ellenfelek preflop így jóval feszesebben kell játszani ha 3betet kapsz mint magasabb téten, ahol több a light/value 3bet.
    Tehát én a JJ-t szó nélkül el tudom engedni ismeretlen ellen ha 3betet kapok NL10-en.
    A 4bet/fold JJ-vel nagyon rossz játék mivel ezzel tulajdonképpen csak pénzt égetsz.

  4. #4
    Fanatikus tag Magyarfiu avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 09.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Nemrég raktam fel egy hasonló handet, ott is arra jutottunk, hogy JJ-t dobni kell OOP. Főleg ismeretlen ellen.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •