Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás NL50 5max 200bb deepen 3 utcás blöff

    UTG: $39.02
    CO: $49.46
    Hero (BTN): $102.55
    SB: $21.91
    BB: $118.28 34/25, foldBB to steal:51% afq: 35%, flop CR: 19%, 700 hand

    Pre Flop: ($0.75) Hero is BTN with 9 :club: J :heart:
    2 folds, Hero raises to $1.50, 1 fold, BB calls $1

    Flop: ($3.25) 5 :club: T :club: 2 :spade: (2 players)
    BB checks, Hero bets $2.25, BB raises to $7, Hero raises to $20, BB calls $13

    Turn: ($43.25) T :heart: (2 players)
    BB checks, Hero bets $25.00, BB calls $25

    River: ($93.25) 6 :spade: (2 players)
    BB checks, Hero bets $56.05, BB calls $56.05


    Elsőként az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyire volt ez jó/rossz blöff, valamint mire tennétek az ellenfelet.

    Részemről a flop 3bet oka, hogy rengetegszer fog blöffből CR-elni, sima FD-vel pedig nemhiszem hogy szívesen betesz 200bb-t, shove-ra pedig lazán dobhatok.
    Turn nem egy jó barrelkártya nekem, nem sok mindent adok elő, szóval ezt kérdésesnek érzem.

  2. #2
    Fanatikus tag Zbacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Szerintem ez borzalmas. Nem is értem NL50en minek ilyet... flop fold.

  3. #3
    Tag murphy66 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 12.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Úgy gondolom, hogy ez a blöff nagyon rossz mind három utcán.

    A flop játékról: ha egy J9o-al itt blöffölsz, akkor nagyjából a ranged 70-80%-ával legalább blöff 3betelsz ezen a floppon, gondolom érthető, hogy ez ellen a stratégia ellen szörnyen egyszerű lesz játszani. Inkább egy kicsit jobb lapot lenne érdemes választani erre, ami nem elég jó a callra pl: KQ, KJ, QJ. Ezeknek az lesz az óriási előnye, hogy nem csak, hogy jobb equityd van, de ha leesik valamelyik outod, akkor könnyen lehet, hogy kifizet. A méretezésed sem tetszik, mert ha csak a blöffjeit akarod eldobatni, akkor elég ha mondjuk 15-ig 3betelsz. Ekkorát akkor 3betelnék ha a Tx, JJ, QQ stb... lapjait akarnám eldobatni ( gondolom ennél az ellenfélnél ez fel sem merül ).

    A turnon a lehető legrosszabb barrel kártya jött. Az én blöffrangem ilyen flop akció után 0-ra szűkül ezen a turnon, ami ugyan nem kiegyensúlyozott, de majd ha 5/10-en játszol ráérsz ezen aggódni. A méretezés megint nem tetszik, ekkor nyitással még azok a színhúzókat sem fogod eldobatni, közel 0% FE-d lesz (ha nem pontosan 0).

    A riveren is feladnám, bár lehet, hogy maradt még nála pár színhúzó amit bedobathatsz, de nem valószínű, hogy ezekből elég lehet nála.

    A hozzászólásom célja nem a kötekedés és nem is lekezelés, egyszerűen csak őszintén úgy gondolom, hogy ez egy nagyon rossz szituáció blöffölni.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Köszönöm murphy66-nak a kimerítő választ!
    Dehogy veszem kötekedésnek, köszönöm hogy így kifejtetted, pont ezért tettem be mert éreztem hogy nagyon nem volt jó ez így, az építő kritikát pedig nagyra értékelem!

    Igazából így hogy leírtad teljesen világossá vált amiken rágódtam,
    köszi és GL!

  5. #5
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    34s volt nála? vagy vmilyen Tx, vagy mivel tudta ezt produkálni az ellen??

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    yodalino image a kérdéses. Mert ez a line az ellen szemszögéből pont egy besült flushdraw-al blöffnek néz ki, szóval kb akármivel adható, ha nem kőszikla yodalino. A river bet után 55 22 lehet nála, vagy bármilyen blufflap.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Mi volt nála? 55, 22, 10x?? 34??

    A turn hívás teljesen felesleges volt tényleg, mert elég szar kártya jött egy barrell-re. Az ellenfél elég laza játékos és ahogy nézzük nem szereti annyira dobálni a vakjait

    Én turn-t checkolnám mindenképp és lehet elengednék egy skulót a riveren, de nl50-en szerintem simán belefér egy flop fold is, lesz ott elég spot még, ahol egy ilyen boardon 77-99 párral callolják az allinedet.
    Ennyire levelling nem kell még ide, ritka lesz az olyan dobás ami flop c/r, turn call után pározódott boardon egy river allint dobni fog.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Igazából nemigen tudtam lapot adni a kezébe, ezért is vadultam meg, főleg a river check után szinte biztosra vettem az FD-t.

    Kívülröl visszanézve sem ő, sem én nem adok elő túl sok mindent, szóval kicsit vicces az egész.

    KT-volt nála egyébként, nem tudom mennyire jó játék tőle így felverni a potot már flopon, de végülis bejött

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Ez szerintem preflop dobó, 51% fold to steal és 20% ch/raise flop ellen túl sok lesz a hasonló szituáció.

    Flop raissel az a baj, hogy ha megadja, nincs igazából olyan lap, amivel lejavulhatod, a rangének meg nem lesz több mint a fele air, amit dobatsz.
    Utoljára módosítva: mikki86 által: 2011. 03. 03. 18:20

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •