Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás Players/Flop NL5 SH

    Sziasztok!

    Felvetésem a következő lenne.

    Ugyebár a profitábilis asztalok megtalálásának egyik legjobb módja az asztal players/flop és avarage stack nevű statjainak vizslatása. (Legalábbis pokerxfactoron az egyik oktatóvideóban ezt mondták, ha nem így van javítsatok kérlek)
    Nade a holdembrainben most olvasom, hogy annál kevésbé számít ki mennyire jó játékos, minél több multiway pot van, mivel kevésbé számítanak az egyes játékosokról tett megfigyeléseink, hiszen nem alakul ki gyakran heads-up. Természetesen ez főleg microtéten jellemző.

    Kérdésem tehát a következő:

    Szerintetek érdemesebb lehet microtéten az alacsonyabb, mondjuk közepes, 20 % körüli plrs/flop asztalokon játszani, ha valaki egyébként veri a mezőnyt?

  2. #2
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Ha vered a mezőnyt NL5-ön nem is nagyon kell tableselectelni.
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Idézet robinmasters eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Felvetésem a következő lenne.

    Ugyebár a profitábilis asztalok megtalálásának egyik legjobb módja az asztal players/flop és avarage stack nevű statjainak vizslatása. (Legalábbis pokerxfactoron az egyik oktatóvideóban ezt mondták, ha nem így van javítsatok kérlek)
    Nade a holdembrainben most olvasom, hogy annál kevésbé számít ki mennyire jó játékos, minél több multiway pot van, mivel kevésbé számítanak az egyes játékosokról tett megfigyeléseink, hiszen nem alakul ki gyakran heads-up. Természetesen ez főleg microtéten jellemző.

    Kérdésem tehát a következő:

    Szerintetek érdemesebb lehet microtéten az alacsonyabb, mondjuk közepes, 20 % körüli plrs/flop asztalokon játszani, ha valaki egyébként veri a mezőnyt?
    biztos nem mivel a kevés flopnézés erős preflop játékot takar,ami a fishekre nem jellemző és ugye ők adják a pénzt,a preflop emelésnek az is célja hogy,kevesebb ellenféllel nézünk flopot tehát ne alakuljon ki multiway pot.

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás

    Idézet grobipoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    biztos nem mivel a kevés flopnézés erős preflop játékot takar,ami a fishekre nem jellemző és ugye ők adják a pénzt,a preflop emelésnek az is célja hogy,kevesebb ellenféllel nézünk flopot tehát ne alakuljon ki multiway pot.
    Akkor esetleg érdemesebb nagyobbat emelni? Én általában potsizet emelek preflop open is és izolálásnál is, tudom ez defenzív játék, de próbálom a rossz beidegződéseket elkerülni a feljebblépés miatt.
    Szóval akkor mit gondoltok egy standard 4bb openraisről?

  5. #5
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet robinmasters eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor esetleg érdemesebb nagyobbat emelni? Én általában potsizet emelek preflop open is és izolálásnál is, tudom ez defenzív játék, de próbálom a rossz beidegződéseket elkerülni a feljebblépés miatt.
    Szóval akkor mit gondoltok egy standard 4bb openraisről?
    próbáld ki, aztán kiderül, hogy beválik-e. én UTG/MP 4bb-t emelek CO/BTN pedig 3,5et. de ha a vakon nem 2 cs hal ül, akkor szélesebb rangel BTNről 3bb
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás

    Idézet TheStig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    próbáld ki, aztán kiderül, hogy beválik-e. én UTG/MP 4bb-t emelek CO/BTN pedig 3,5et. de ha a vakon nem 2 cs hal ül, akkor szélesebb rangel BTNről 3bb
    Ez jó megoldásnak tűnik. Úgyis igazából csak az első pozícióknál gond, hogyha megadnak, mert elvesztem a pozit, CO BTN-nál pedig mindenképp előnyben vagyok. Ráadásul, ha pozícióhoz kötődik a nagyobb emelés, akkor nem árul el semmit a lapomról.

    Köszönöm, megpróbálom.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás

    Idézet grobipoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    biztos nem mivel a kevés flopnézés erős preflop játékot takar,ami a fishekre nem jellemző és ugye ők adják a pénzt,a preflop emelésnek az is célja hogy,kevesebb ellenféllel nézünk flopot tehát ne alakuljon ki multiway pot.
    Pont ezért gondoltam egyébként. Mivel a preflop játék szerintem sokkal kevésbé számít mint a postflop. Ha gyakrabban alakul ki headsup tagfishekkel, az nem zavar annyira mintha 3 CS-el szemben teljesen mindegy mivel emelek, mert dobatni nem tudok, 3 ellenfelet pedig max 30% eséllyel verek.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder wamcsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 14.
    Hely
    Itt-ott-amott
    Hozzászólások
    762

    Alapbeállítás

    Idézet medgypeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha vered a mezőnyt NL5-ön nem is nagyon kell tableselectelni.
    +1, szerintem micron nem ez a fontos.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •