Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    Őstag Heyman avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 05.
    Hozzászólások
    1.452

    Villanykörte 50 éves az emberi űrrepülés



    50 éves az emberes űrrepülés, lehet szavazni az 50 év legjobb képre itt.

  2. #2
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Idézet Heyman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


    50 éves az emberes űrrepülés, lehet szavazni az 50 év legjobb képre itt.
    olyanra nem szavazok ami meg se történt:P:P ember sosem járt a holdon..

  3. #3
    Őstag Heyman avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 05.
    Hozzászólások
    1.452

    Alapbeállítás

    Idézet ZoliHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    olyanra nem szavazok ami meg se történt:P:P ember sosem járt a holdon..
    ne mond. és mikulás se létezik?
    azért van 1-2 jó kép, biztos sok munkaóra volt a photoshop 0.00015423-mal

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Én nem értek a témához, de mint kívülálló kérdezem, hogy miért nem lehetséges,hogy létezett a Holdra szállás? Már a 90es-2000es évektől ultramegahiperszuper műholdokat lőttek fel a nagyhatalmak, feltérképezték a Föld körüli légkört(vagy minekhívjákazt..),stb stb, ezek alapján miért nem hihető, hogy "pár" évvel azelőtt járt valaki a Holdon?

  5. #5
    Őstag Heyman avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 05.
    Hozzászólások
    1.452

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én nem értek a témához, de mint kívülálló kérdezem, hogy miért nem lehetséges,hogy létezett a Holdra szállás? Már a 90es-2000es évektől ultramegahiperszuper műholdokat lőttek fel a nagyhatalmak, feltérképezték a Föld körüli légkört(vagy minekhívjákazt..),stb stb, ezek alapján miért nem hihető, hogy "pár" évvel azelőtt járt valaki a Holdon?
    én hiszem h voltak a holdon. a hidegháború idején volt az usa és russia között olyan versengés, h abszolút elképzelhető ez, sőt ha kamu lett volna, azt az orosz kémek úgyis lebuktatták volna a nagy nyilvánosság elött.

    egyébként a szkeptikusok azért állították h nem jártak a holdon, mert a felvételeken amik a holdon készültek, voltak olyan kövek amiken betűk voltak, pl egy C(a filmes kellékeket szokták C-vel megjelölni). de én továbbra is hiszem h voltak ott



    angolul itt olvashatsz az esetleges csalásokról és cáfolatáról

  6. #6
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Heyman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én hiszem h voltak a holdon. a hidegháború idején volt az usa és russia között olyan versengés, h abszolút elképzelhető ez, sőt ha kamu lett volna, azt az orosz kémek úgyis lebuktatták volna a nagy nyilvánosság elött.

    egyébként a szkeptikusok azért állították h nem jártak a holdon, mert a felvételeken amik a holdon készültek, voltak olyan kövek amiken betűk voltak, pl egy C(a filmes kellékeket szokták C-vel megjelölni). de én továbbra is hiszem h voltak ott



    angolul itt olvashatsz az esetleges csalásokról és cáfolatáról
    +1 bár hozzá teszem nem vagyok nagy szakértő, de én is így gondolom
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #7
    Fanatikus tag hetya avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 24.
    Hely
    where the wild things are
    Hozzászólások
    367

    Alapbeállítás

    Idézet Heyman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyébként a szkeptikusok azért állították h nem jártak a holdon, mert a felvételeken amik a holdon készültek, voltak olyan kövek amiken betűk voltak, pl egy C(a filmes kellékeket szokták C-vel megjelölni)

    vajh mind a 6 (emberi) holdraszállásban találtak vmi kivetnivalót?

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Ha nem járt ember a Holdon, az a bizonyos lézertükör ugyan hogy a manóba került oda, aminek segítségével a mai napig is végeznek méréseket, immár évtizedek óta?

    Egyébként több műsorban a legapróbb részletekig megcáfolták - semlegesnek mondható emberek - gyakorlatilag az összes népszerű "bizonyítékot" az állítólagos csalásról. A legismertebb ezek közül talán a Mythbusters idevágó része. Nézték az árnyékok helyzetét (mondjuk ezt a mai napig sem értem, hogy lovagolhatnak ilyen nevetséges dolgon a szkeptikusok, elég csak kimenni az utcára, ott is össze-vissza mennek az árnyékok helyzettől és domborzattól függően sokszor, az egyetlen fényforrás (Nap) ellenére), a szkeptikusok szerint túl jól kivehető lábnyomokat a Hold homokjában, a zászló lengését, az űrhajósok fura mozgását a Hold felszínén, az árnyékban lévő tárgyak világos tónusát. Mindegyik rekonstrukció maximálisan cáfolta a szkeptikusok állításait. De máshol megcáfolták azt a vádat is, hogy látszódniuk kellett volna a csillagoknak a Hold "egén". Nem kellett látszódniuk. Sőt. Neil Armstrongéktól kérdezték is a visszatérést követően, hogy láttak-e csillagokat a Hold felszínén állva, és egyértelműen megmondták, hogy nem látszottak a csillagok a Nap miatt (meg persze az emberi pupilla működéséből adódóan, amihez hasonlóan a kamerák is csak úgy tudnak fókuszálni, hogy a Nap fénye "kizárja" a sokkal halványabban pislákoló csillagok kivehetőségét a Holdról.)

    Zárszóként pedig elmentek egy csillagvizsgálóba (megjegyzem ezt minden hasonló jellegű műsorban megcsinálják), ahol a szakember kilőtt egy jelet a fent említett lézertükörre a Holdon. Milyen meglepő, a jel visszaérkezett, azaz a tükör - most is - ott van, ahová lerakták annak idején az Apollo-programban.

    De ezeken kívül is számtalan hihető cáfolata született a tagadók állításainak. És az az igazság, hogyha az ember meghallgatja a szkeptikusok sokszor már egészen kínos magyarázkodását, utána pedig szakemberek véleményét (vagy éppen megnézi olyan műsorok, mint a Mythbusters a témának szentelt részeit), akkor elég gagyinak fogja érezni a szkeptikusok támadásait, pláne úgy, hogy sokan közülük még a mai napig is az árnyékok helyzetén lovagolnak, holott a legkönnyebben megcáfolható és leggagyibb vád volt körülbelül, a zászló lebegésével együtt.

    Az egyetlen fura részlet valóban ez a "c", de ettől a lézertükör még ott van a helyén, és ennél hitelesebb megerősítése aligha létezhet a holdraszállásoknak. (Meg persze az oroszok mély hallgatásánál sem anno.)

  9. #9
    Fanatikus tag dzsokesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 08.
    Hely
    8
    Hozzászólások
    206

    Alapbeállítás

    éljen!

  10. #10
    Fanatikus tag hetya avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 24.
    Hely
    where the wild things are
    Hozzászólások
    367

    Alapbeállítás

    Idézet Vika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem járt ember a Holdon, az a bizonyos lézertükör ugyan hogy a manóba került oda, aminek segítségével a mai napig is végeznek méréseket, immár évtizedek óta?
    a 6 emberi holraszállás mellett, 13 ember nélküli sikeres leszállás volt, aszem így simán odakerülhet bármiféle kütyü

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •