Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás Bandus leakfinder topikja

    Sziasztok!

    Ugyan van már egy topikom, de annak elméletileg a játékról kell szólnia, ami mostanában nem igazán megy nekem. Ebben a topikban külön szeretnék foglalkozni a hibáim kijavításával. Tudom, hogy mikro téten játszom, és elvileg mindennek simán kéne mennie, de sajnos nem, ami eléggé elveszi a kedvem a játéktól. Ugyan koránt sincsen olyan grafikonom, mint pl castornak, vagy titcarnak, ám az én kis downswingem, vagy nevezzük bárminek, sajnos túlságosan kihat a játékkedvemre.

    Nl20-ra próbálok éppen fellépni nl10-ről, és magamhoz képest sokat szenvedek vele. Kb. ugyanazt a játékot játszom, amivel nl10-en az utóbbi időben 20+ bb/100-at hoztam, mégsem sikerül semmi. Persze tisztában vagyok vele, hogy korántsem ideális ez a játék, viszont mostmár nem is profitábilis. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy komolyan, pontról pontra nekiállok kielemezni mindent, amit csak tudok, és ebben a ti segítségeteket kérem.
    Tehát mostantól a fő cél, hogy feltárjam a hibáimat, és ezeket nl10-en kipusztítsam a játékomból, majd magabiztosan, biztos tudás birtokában lépjek feljebb. Tervezem majd egy néhány órás coaching-on való részvételt, de ez egyelőre még várat magára.

    Remélem nem nyitottam feleslegesen ezt a témát, hátha más is tanul belőle Mellékletben csatolom az idei évről az nl20-as grafikonom. Azzal már nem nyugtatom magam, hogy downswing, hiszen nem lefelé megy, hanem stagnál Szóval hajrá, keressük meg a hibát a képeken! Természetesen előre is köszönök minden segítséget!
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás Preflop játék

    Mi mással is lehetne kezdeni, mint a statisztikákkal és a preflop játék elemzésével.

    Csatolva láthatók az overall statok, illetve a pozíciós statisztikák. Az ugye egyből szembetűnő, hogy egy 21/15 korántsem ideális játék, ezen szeretnék mindenek előtt javítani és várom a véleményeteket. Amit én látok:
    - a vakokban feszesebben kellene játszanom, sb-ben nem kiegészíteni minden szarral
    - early pozíció nem tudom mennyire megfelelő 5max-on, de legalább az látszik, hogy az openlimpelésről sikerült leszoknom
    - mi a véleményetek a CO, BTN statokról? a gombról való játék esetében azthiszem az a fő hiba, hogy ha többen limpeltek előttem, akkor a gyengébb lapokkal már nem emelek, mint például alacsony párok, suited connectorok, ilyesmik, ez okozza a nagy különbséget a vpip és a pfr között.

    De azt hiszem, in general, hogy a hátsó és középső pozíciókból lehetnék lazább, koraiban, pedig kicsit feszesebb. Pl ATo, JTo dobás, talán , QTo, QJo is.

    Kíváncsian és örömmel fogadok minden észrevételt
    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    hi,

    GL! kiváncsian várom a fejleményeket!
    nem kontárkodok bele, mert nincs alapom de szerintem nem játszol eléggé pozició függően pre, CO-ig bezárólag gyakorlatilag ugyanazokkal a lapokkal játszol minden pozicióból! nekem legalábbis ez jön le a statokból! aztán majd a többiek megmondják a frankót!
    én SBről a legritkább esetben limpelek, vagy raise vagy fold. ha sokat limpelsz a BB könnyen exploitolhat, ha kicsit is figyel, mert őszintén fogsz játszani egy limpelt kis potban OOP!

    ui: poziciós statokról a 3bet-et miért vágtad le?

    jav2: tovább nézegettem a statokat, szerintem ez a flop-turn AFq nagyon kevés. kb fit-or-fold-ot játszol a flop után :/ flop cbet: 50 is nagyon kevés szerintem
    Utoljára módosítva: TheStig által: 2011. 05. 02. 11:25
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  4. #4
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    Köszönöm az észrevételt! Akkor azthiszem kezdetnek - legyőzve az egómat - átnézem a pf játékról szóló videóimat. Mert gyakorlatilag épp azzal a lappal játszom, amivel kedvem van, nem vagyok következetes. Így hiába tudom mivel kellene, mégsem ezt teszem --> ismétlés! nameg egy alapvető pf játékról szóló videót, hiszen elcsúszott a játékom a fit-or-fold felé, és kihagyok nyilvánvaló cbet szituációkat.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Nekem a 3 bet százalékod döbbenetesen alacsony. JJ+,AQs+,AKo. Azért 6max-on ez kevés.
    cBet is kevésnek tűnik, a statok alapján gyakorlatilag csak akkor cbetelsz ha eltalált a flop.

  6. #6
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    szinte minden stat gyengus
    Itt nem elég a preflop játékot átnézni, hanem komplexen kell az alapoktól mindent átvenni.
    A pozíciós statokhoz rakjál hozzá mást is, mert ez a 2 adat elég kevés.
    No Time For Nuts

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Idézet bandus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi mással is lehetne kezdeni, mint a statisztikákkal és a preflop játék elemzésével.

    Csatolva láthatók az overall statok, illetve a pozíciós statisztikák. Az ugye egyből szembetűnő, hogy egy 21/15 korántsem ideális játék, ezen szeretnék mindenek előtt javítani és várom a véleményeteket. Amit én látok:
    - a vakokban feszesebben kellene játszanom, sb-ben nem kiegészíteni minden szarral
    - early pozíció nem tudom mennyire megfelelő 5max-on, de legalább az látszik, hogy az openlimpelésről sikerült leszoknom
    - mi a véleményetek a CO, BTN statokról? a gombról való játék esetében azthiszem az a fő hiba, hogy ha többen limpeltek előttem, akkor a gyengébb lapokkal már nem emelek, mint például alacsony párok, suited connectorok, ilyesmik, ez okozza a nagy különbséget a vpip és a pfr között.

    De azt hiszem, in general, hogy a hátsó és középső pozíciókból lehetnék lazább, koraiban, pedig kicsit feszesebb. Pl ATo, JTo dobás, talán , QTo, QJo is.

    Kíváncsian és örömmel fogadok minden észrevételt
    nem igazán a pozicios játékban látom a hibát
    pre a 3bet 4bet nagyon alacsony post cbet 48 al soha nem leszel nyerő főleg ugy hogy a turn cbet 50+ az agr% kritikán aluli.van az akadémián egy cikk a holdem manager statokról ott sok minden kiderűl.

  8. #8
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    köszönöm mindenkinek az észrevételeket, talán tényleg az lesz a legjobb, ha nekiállok az elejéről, ismét végig venni mindent időm lesz rá, már csak a kitartás a kérdéses...

  9. #9
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás Fontos hiba feltárása

    Üdvölet

    Azthiszem sikerült egy nagyon fontos hibát feltárni a játékomban, amit talán más is elkövet, de kisebb mértékben, vagy nem hat ki rá olyan szinten, ez pedig a figyelmetlenség, illetve a figyelem megosztása. Rájöttem, hogy egészen eddig póker közben mindig neteztem, msn, youtube, telefon, stb... Ma volt röpke másfél órám, szóval megnéztem, hogy mit sikerül maximális odafigyeléssel kihozni, 3 asztalon. Ugyan a minta koránt sem reprezentatív, de egy kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok teljesen fogalmatlan a dolgokat illetően. A következő jelentést a statokról 5k hand után fogom berakni, meglátjuk, hogy hosszabb távon is tudom-e tartani ezt. ahogyan romsy máshol tanácsolta, az autofold gombot egyáltalán nem használtam.

    tehát a fontosabb statok:
    vpip/pfr/3bet/4bet/agg/agg%/wtsd%/w$sd%/flop cbet%/turn cbet%/steal

    22 / 20 / 5,8 / 3,4 / 4,14 / 36 / 24,1 / 58 / 76,6 / 67 / 32,5

    köszi annak aki elolvassa előre is mondjuk belegondolva hétvégén megnézem, hogy ilyen odafigyelés mellett tudok-e hasonlót hozni min. 1k hand alatt is, majd ezt is beteszem

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    frissítés???

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •