Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: trips

  1. #1
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 21.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás trips

    Szevasztok srácok!

    Jeff Hwang - PLO The Big Play Strat. van egy példa amit nem értek, vagyis inkább nem értek egyet vele. Kíváncsi lennék a véleményetekre. Ha kva nagy hülyeséget gondolok azt is mondjátok

    Na szóval a példa:

    QJT9 van nálunk a flop pedig 9-9-8. Egy ellenfelünk emel és ezt mi megadjuk. Turn blank az ellenfél passzol mi pedig vagy emelünk vagy passzolunk.

    Szó szerint azt mondja: "If you miss the turn and your opponent checks, then you can either bet (if you think your opponent may have been bluffing or betting less than trips) or take a free card"

    Alapból nem értem miért nem beszél arról, hogy mi volt flop előtt vagy van-e fd a flopon de mindegy.

    Szóval azt mondja emeljünk ha úgy gondoljuk, hogy ellenfelünk blöfföl vagy drillnél rosszabbal játszik.

    - Ha totál air van nála akkor miért nem passzolunk és blöfföltetünk riveren? Szerintem az emeléssel semmire sem megyünk.
    - Ha Overpár van nála akkor megint nem értem:
    1. ha enemynél overpár van, akkor egy átlagszar playa mennyiszer fog itt c/c-t játszani AA KK QQ-val? plo10-en előfordult már de nem jellemző.
    2. miért nem vállaljuk be a 2 out elleni játékot és azt, hogy riveren blöfföljön vagy esetleg turn-t gyengeségnek érzékelve herocallt toljon blank riveren
    - Ha JT7x van nála, akkor szerintem jó a turn emelés mert egyrészt az ő sora nekünk jelenthet fullt, másrészt a str8drawjával riveren szvsz se nem blöfföl (ha m,ár turnon checkel), se nem check/callozik a semmivel

    Na lényeg a lényeg, h nagyon nem értem mivan előre is kösz a válaszokat!
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    En ilyen helyezetben flop 998r ellenfel bet en 9x-szel call, turn blank, ellenfel ch-->100%bet(nagyon sok value-t veszitunk ha itt ch/backelunk mondjuk A9xx-szel), mert ebben a spotban nagyon ritkan fogunk ch/r-t kapni, mert a 9x handjeit tovabb folytatja turnon, mivel vannak olyan holdingsok, amikkel turnon ch backelunk potkontroll es sd value vegett.-->lehet nalunk overpar+ lehet nalunk JTQ wrap, amivel mar egy masodik barellt nem fogunk tudni kepesek callozni.Van egy aranyszabaly plo-ban(nyilvan nagyon sok mindentol fugg,de ha cbet utan vki ch-i a turn-t akkor 100%bet, viszont olyanok ellen ch backelni kell pl draw-k-kal akik tudjak rolad, hogy ha ok checkelik a turn-t, akkor te auto beten leszel, es nagyon sokat fognak teged ch/r-ni turnon es olyan handeket csavarhatnak ki a kezedbol, amit nem igazan szerettel volna eldobni turn ch/r-re)

    Nagyon sok enemy ch/c mar turnon overparral es elkezd passzivoskodni es semmi visibility-je nem lesz a partiban, ezert kell b/f-ni a turn-t es nem ch/c-ni
    Utoljára módosítva: danfiu által: 2011. 05. 12. 07:22

  3. #3
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 21.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van egy aranyszabaly plo-ban(nyilvan nagyon sok mindentol fugg,de ha cbet utan vki ch-i a turn-t akkor 100%bet, viszont olyanok ellen ch backelni kell pl draw-k-kal akik tudjak rolad, hogy ha ok checkelik a turn-t, akkor te auto beten leszel, es nagyon sokat fognak teged ch/r-ni turnon es olyan handeket csavarhatnak ki a kezedbol, amit nem igazan szerettel volna eldobni turn ch/r-re
    gondolom ezt a moveot csak gondolkodó enemy csinálja meg. vagy egy átlag mostültemleomaházni 60/20-al játszó játékos is elsüthet ilyet?


    Egyébként így jobban belegondolva tényleg kell az a bet turnon. Azt hittem, jobban járunk ha riveren blöfföltetünk, de ha 9xxx-el vagy overpárral megad turnon akkor teljesen rendben van.

    Kösz szépen a választ! És vmikor már tényleg megyek skypra , csak mostanában elég keveset vagyok gép előtt. utolsó hét/vizsgaidőszak 1. hete, szakmai gyakorlatot intézni, stb.
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •