Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás JJ, mi a helyes lépés?

    FullTiltPoker Game #4651941048: Table Dusk (6 max) - $0.05/$0.10 - No Limit Hold'em - 9:49:36 ET - 2007/12/28
    Seat 1: Luckyyy123 ($4.40)
    Seat 2: Rocketmeister ($15.80)
    Seat 3: sheldorich ($0), is sitting out
    Seat 4: ackley1952 ($10.55), is sitting out
    Seat 5: schubie ($8.45)
    Seat 6: Wecke ($10)
    schubie posts the big blind of $0.10
    5 seconds left to act
    Wecke posts $0.10
    The button is in seat #3
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Rocketmeister [Jh Jd]
    Wecke checks
    Luckyyy123 folds
    sheldorich stands up
    Rocketmeister has 15 seconds left to act
    Rocketmeister raises to $0.35
    schubie calls $0.25
    Wecke folds
    *** FLOP *** [7d Tc 3h]
    schubie bets $0.80
    citizenwind sits down
    citizenwind adds $10
    Rocketmeister raises to $3.10
    schubie has 15 seconds left to act
    schubie raises to $5.40
    Rocketmeister- ???

    Ellenfélről read nincs, annyit tudtam, hogy amerikai és viszonylag laza

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Én read nélkül eldobnám. Elég egyértelmű, h az ellenfél stackért akarja játszani a partit, és ahhoz a JJ azért nem elég erős. De jó pár játékos létezik NL50en is akik, ellen örömmel tolnám be a pénzem ezen a flopon, viszont róluk általában van read.

    Nekem nem tetszik a flopon az emelésed, nálam csak call, és T-t leszámítva minden létező turn call, riveren pedig valószínűleg dobnék, ha még mindig izmol.
    Sztem ezzel a visszaemeléssel minden létező rosszabbal dobatsz, jobbat calloztatsz. És ha csak nincs meg az a readed, h ezt a lapot stackéért akarod játszani, mert az ellefél rosszabbakkal is képes tartani, visszaemelni, akkor ez fölösleges.

  3. #3
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Nem gondolod, hogy a flop emelésemmel megvédem a lapomat az esetleges AQ AK AJ KQ lapok ellen, amivel esetleg cont. betelhetett?

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Idézet Slash eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem gondolod, hogy a flop emelésemmel megvédem a lapomat az esetleges AQ AK AJ KQ lapok ellen, amivel esetleg cont. betelhetett?
    De itt a védelem túl sokba kerül 3$-ig kell emelned egy kb 1.7$-os kasszán, úgyhogy igazából nem is biztos, h a lapodat védeni kell, mert lehet, h veszve állsz (set, esetleg QQ+, T7).
    Sztem az ilyen helyzetekben, amikor a védelem túl sokba kerül, és nem is biztos, h nálad van a legjobb lap, a potkontroll előrébb való.
    Illetve, ami miatt nekem nem tetszik a flop bet, h nagyon nem szeretek, úgy emelni, h ha azt az ellenfél megadja, akkor valószínűleg veszve vagyok. (Persze előfordul ilyen, de azt többnyire nagyobb kasszán teszem, ahol, a partiban bent lévő pénz már megéri a kockázatot, és ha nem emelnék, akkor valószínűleg az ellenfél teszi meg, ami után pedig csak találgathatnék.)


    Persze el tudom, képzelni, h mások az emelés mellett lesznek, sztem a call jobb. De, ha valaki az emelés mellett érvel, szívesen meghallgatnám az indokait.
    Utoljára módosítva: lederman által: 2007. 12. 28. 16:28

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 09.
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze el tudom, képzelni, h mások az emelés mellett lesznek, sztem a call jobb. De, ha valaki az emelés mellett érvel, szívesen meghallgatnám az indokait.
    Hát mivel nekem az utóbbi két napban sok pénzem ment el kézbe párra (ami overpair volt mind az öt asztalon lévő laphoz képest és mégis buktam egy nagyobb kézbe pár ellen) kicsit én is kezdek félve játszani ilyen lapokkal. Sőt, szinte örülök, ha lejön egy számomra esetleg veszedelmes lap és be kell dobjam. De lehet majd később visszanyerem bátorságom. Amúgy 2 esetben volt nálam 9es pár ellennél 10es kézben szóval ****a volt a szóbanforgó leosztásokban.

    Ebben a helyzetben viszont nem tudom, ezért is ültem át 0,10/0,25re mert 0,5/0,10es asztalokon úgy ahogy lederman mondta még egy 10 7o is elképzelhető az ellennél. De egy raise-t mindenképp megér. 3 dollár viszont sok.

  6. #6
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én read nélkül eldobnám. Elég egyértelmű, h az ellenfél stackért akarja játszani a partit, és ahhoz a JJ azért nem elég erős. De jó pár játékos létezik NL50en is akik, ellen örömmel tolnám be a pénzem ezen a flopon, viszont róluk általában van read.

    Nekem nem tetszik a flopon az emelésed, nálam csak call, és T-t leszámítva minden létező turn call, riveren pedig valószínűleg dobnék, ha még mindig izmol.
    Sztem ezzel a visszaemeléssel minden létező rosszabbal dobatsz, jobbat calloztatsz. És ha csak nincs meg az a readed, h ezt a lapot stackéért akarod játszani, mert az ellefél rosszabbakkal is képes tartani, visszaemelni, akkor ez fölösleges.
    Egyetértek.

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Én lehet, hogy megadnám, mert már alig van pénze az ellenfélnek és már elég sok van bent. 3,45-el már bent vagy, még 5,7 van a másik előtt. Egy overpárral én ezt már talán betolnám.

    A visszaemelésed nekem sem tetszik, de nekem azért nem, mert sztem túl sokat emelsz. A visszaemelésem célja az lenne, hogy kiderítsem, hogy állok. Túl sokat emelsz, szerintem itt elég lett volna 2-ig visszaemelni. Ha megadja, akkor a turn-ön pot controll, ha meg visszaemel, akkor eldobnám.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •