Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás NL10 SB 89s floppolt két pár veszélyes boardon

    Az alábbi handben NL10 asztalon FR cashgame játékot láthattok, 100BB deepen az Ongame hálózat termében.

    Kisvakból ismeretlen ellenfelek ellen 89s -t kaptam, amelyet a következőképpen próbáltam megjátszani:

    NL10 100BB 89s SB flop 2 pairs - submitted 05-15-2011 - 07:08 am - Poker Hand Replays

    Ez egy vesztes hand, ami szerintem alapvető hiba volt már az elején: ebben a leosztásban emelnem kellett volna kisvakból, 4BB -re, amivel nagy eséllyel tudok dobatni a nagyvakkal illetőleg a limpelővel, mivel középső limp nem túl erős kezet jelent.

    Mégis inkább egészítettem, mert ismeretlen ellenfél ellen rossz pozícióból kétesélyes handdel ritkán kísíérelek meg lopást. Ez lehet, hogy kissé gyenge játék? Vagy túl biztonségi?

    A nagyvak passzolt, feljött a flop, amin két párra fejlődött a lapom, bár a színek nem kedveztek, mégis úgy gondoltam, megpróbálok egy fél kasszás nyitást, nagy valószínűséggel én vagyok a legerőssebb ezekkel a lapokkal. Meg is történt, midnketten megadták.

    Leterült a turn, ami a nem túl bíztató 10es, itt már gyanakvó lettem, mert adhatta akár nyitott sorra is. Szettet nem gondoltam, KK - 88 - 99 - 1010 lapokkal egyértelműen emeltek volna preflop, de lehet magasabb két pár, vagy QJ -sor, mert nem ritka, hogy ezen a limiten középről openlimelnek hasonló marginális lapokkal. Itt egy újabb félkasszányi nyitás mellett döntöttem. Utólag visszanézve a handet ez egy újabb hiba, leginkább passzolnom kellett volna, majd egy emelésre dobni a sor és a flössveszély miatt.
    Vagy ha már nyitok, akkor legalább háromnegyed kasszát, hogy a húzókat kizárjam, illetve erőt mutassak. Megadást, és egy erős reraise -t kaptam, amit én adtam, de itt már dobni kellett volna. Ehelyett megnéztem a river -t is, ami egy újabb olyan lap, amivel a sorlehetőség felerősödött, itt passz/dobás volt, én gyanítom, hogy a két párom nem volt elég.

    Szerintetek mi lehetett a kezében? Sor, vagy csak egy besült színhúzóval próbált meg agresszíven blöffölni, vagy pedig K10 - K9 szerű magasabb két pár?
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    limp nem vészes (jobb mint az emelés és jobb mint a dobás) szerintem
    turn bet/fold és nagyobb bet a turnon és flopon is

  3. #3
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    (Sh.s fejjel)

    pre limp nálam mindig határeset, csak akkor limpelnék ha legalább 2 fish már belimplelt, emelés nem jön szóba mert oop nem verném nagyra a potot.

    flopon a 0,15 bet nem tetszik vágülis nem sokkal de én 0,2-0,25ig emeltem volna. bet ugye kell mert tp draw lapokban van $$$é

    turn bet call :S dislike -> én bet foldoltam volna, bármilyen riveren fogalmad sem lesz szerintem hogy hol állsz a partyban.

    GL

    u.i.: ha nagy hülyeséget irtam akkor majd v.ki remélem kijavit.

  4. #4
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Egyetrétek Jocival, bár sztem a pre egészítés elfogadható. Ha nem kisvakok lennénk, akkor tényleg csak min. 2 limp után limpelnék én is, 1 limp esetén pozícióból izolálnék. így pozíción kívül semmiképpen nem izolálok.

    Flop bet nagyon pici, FD+St flopon 2/3 vagy egés potot emelnék (mivel gyengének tűnik a preflop limper az openlimpje miatt, ezért egész potot.

    Turnön talán check/callolnék, nagyobb bet esetén c/f. De ez lehet hogy hiba, ha Joci szerint a bet/fold a jó (nyilván azt is jónak látom... amúgy igen, ha betelnék, akkor a reraisre mindenképpen fold, az nagyon nagy hiba volt!!!).

  5. #5
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás re

    Köszi a válaszokat, látom, nagyjából egyeznek a vélemények. Ezt amolyen elrettentő példaként tettem be.

    De a fő kérdés az lenne, hogy mivel limpelhetett abból a pozícióból preflop? Én bele bírok látni ebbe a leosztásba egy sort ami turnon érkezett meg.

    Rendben, hogy OOP vagyok, de $0,5 ért volt lehetőségem egy SC lappal flopot nézni, szerintem a dobás itt túl feszes lenne.

    Alapesetben pedig ilyen szitukban rárabolok, ha csak a BB illetve egy limper van ellenem, ez hosszútváon hibás játék lenne?
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 15. 15:16
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    QJ és 67 ugyanúgy benne van sztem, mint mondjuk 9T. De mivel nem tudunk statokat, így más is lehet, nem tudom mennyit limpelt korábban, attól függ. A lényeg, hogy verve vagy turnön :P

  7. #7
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás re

    Kevés info miatt statokat direkt nem is említettem, ilyenkor én sme igazán nézem, mert csalóka lehet. Összefüggő kép még nem tudott kialakulni az ellenről.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De a fő kérdés az lenne, hogy mivel limpelhetett abból a pozícióból preflop?
    Bármivel, ebbe kár különösebb energiát fektetni úgysem tudod megfejteni

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •