Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás NL10 FR CG 2 -es szett megjátszása extrém körülmények között

    Ezt a leosztást az Ongame hálózat egyik termében játszottam, NL10 FR asztalon, 100BB maximum beülővel.

    weaktight | Hand

    Ebben a leosztásban 22 -t kapok középső pozícióból, előttem egy miniraise történt amit ezen a limiten nem tartok mérvadónak, ezért természetesen a call mellett döntöttem setmining céljából.
    Mellettem ülő ismert fish játékos (több száz handem van róla), 70es VPIP - val játszik, reraisel, majd utána három megadás következik. Ezt normál esetben akár el is dobnám, de az asztal képe illetve a hatalmas feltételes esély miatt a call mellett döntöttem. Tisztában voltam vele, hogy ha nem floppolok szettet, akkor dobnom kell az első betre.

    Szerencsémre egy ártatlannak tűnő 2 -es érkezett a flopra, egy 9 -es és egy 6 -os társaságában. Két egyszínű lappal lehett valakinek színhúzója, csak emiatt féltem, illetve 6 - 10 overszettet el bírtam volna képzelni, de mivel erős kész kezem volt, úgy gondoltam, itt értékért kell emelnem, mert nagy valószínűséggel stackért játszom. Tapasztalataim és az oddsok ismeretében ritkán van kint két szett ugyanazon boardon.

    Szikla ellenféltől (nagy minta van róla, 15VPIP) háromnegyed potos hívás jött, overszettől tartottam, de a range legnagyobb része AA - KK - QQ - JJ overlapok, reménykedtem is benne, hogy ezek közül van nála valamelyik, mert akkor ezen a flopon kifizet, úgy gondoltam, 2 outja van. Nyilván egy feszes, gondolkodó játékos ezen a flopon ennyi ellenfél ellen nem fog ekkorát emelni egy flush húzóra, inkább szabadlaphoz próbálna jutni, vagy olcsón turnt nézni így ezt ki is zártam. Másik két ismeretlen ellenfél dob, de nyilván aki open miniraiselt preflop, egy fish, igazából szerettem volna, ha ő még bent marad, de sebaj.

    Rajtam a cselekvés joga, természetesen reraise mellett döntöttem, valamivel nagyobbat akartam emelni, mint a mini, számítottam rá, hogy mivel pot committed, rám fogja tolni a stakcjét. All in -t akartam indukálni. Egyéb esetben 3 - 3,5x raise jönne számításba. Megadás esélytelen. A mellettem lévő ultra alaza fish meglepetésemre dobott, pedig ő volt a preflop agresszor, a szikla játékos pedig csak megad?? $0.85 maradt előtte.

    Leterült a turn, ami egy újabb káró, de mivel a flushhúzót alapból kizártam, így biztos voltam benne, hogy ez overpár lesz, mindössze 8BB maradt előtte, all in tettem.

    Megadást kapok, leterül a river, QQ kézbepárt mutat, a 2 -es szettem kitart.

    Úgy gondoltam, ilyen körülmények között ez egy jó játék, ismerve az ellenfeleket. Nyilván mások ellen ez akár preflop easyfold, illetve ha nem ennyire feszes az ellenfél, akkor overszett veszélye miatt még akár flopon is képes lennék dobni.

    Vélemények?
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 15. 14:25
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #2
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    "ha nem ennyire feszes az ellenfél, akkor overszett veszélye miatt még akár flopon is képes lennék dobni."

    Pont mert ennyire feszes ezért gondoltam 1böl,hogy oversett van nála,mig egy lazább ellen simán berakom mert ott a drawok jobban játszank.
    Amugy rettentö szarul játszott a QQ.

  3. #3
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás re

    Igen, de az előzőleg mutatott ultrafeszes játéka alapján overpárra tettem. Ismert szikla, főleg JJ+ plusz lapokkal próbál fat value -ért játszani, figurás kártyáknál ritkán mutatott rosszabbat. Nem azt mondom, hogy 10es párral sosem játszik, de ebben az esetben szerencsémre nem az volt nála

    Itt nagyon sokat számítottak a statok illetve a körülmények, asztal képe, stb.stb.

    Gondolom, egy esetleges multiway allinbe nem akart keveredni QQ -val, ezt el bírom képzelni, egyébként igen, borzalmas játék QQ -val. A flop Cbetet nem bírtam hová tenni, az rossz move volt tőle, pláne, hogy csak megadott preflop, nem ő volt az agresszor. Utána pedig fish módon nem tette be a reraisee, csak megadott, mikor már bent volt a stackje több, mint 90% -a. De tartsa meg jó - rossz szokását Hiszen a másik ellenfelek hibáinak kihasználásból profitálunk.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 15. 14:36
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  4. #4
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Nehogy megsértődj, szükségtelen regényt írni:
    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben a leosztásban 22 -t kapok középső pozícióból, előttem egy miniraise történt...ártatlannak tűnő 2...stb.
    Maga a hand elég standart de mi volt a kérdés?

    Preflop a 4xBB-s stack minrais-ét, nem muszáj callolni hiába van 20xoddsod mert:
    -ha csak ellene kell játszanod HU potot az 0ev lesz.
    -a mögötted ülő játékosok -nagyon- gyakran fognak sqz-elni erősebb Ax-el (ellenük pedig OOP játszol) amikortól már -EV folytatni a settmininget. (mert postflop ritkán teszik be az egész stacket)

    Továbbá:
    NL10 sose dobj szettet bőven kimeríti a csúnya cooler fogalmát, ha overszettbe tolnád.
    Flopon a raise oké, ezen a boardon sose slowplayelj, a bet-size lehetett volna floppon RAI is, ne hagyj neki 1$-t mert 5way potba ekkora donkbet után soha nem fog dobni.

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    70es VPIP - val játszik, reraisel
    Nézd a pfr-t is, mert nem mindegy, hogy 70/2 vagy 70/52.

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szikla ellenféltől (nagy minta van róla, 15VPIP)
    A 15VPIP mögött ülő játékos FR asztalon nem számít sziklának.

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ismerve az ellenfeleket
    Ebben biztos vagy?

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de az előzőleg mutatott ultrafeszes játéka alapján
    A 15ös VPIP nem számít "ultrafeszes"-nek. : )))

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A flop Cbetet nem bírtam hová tenni, az rossz move volt tőle, pláne, hogy csak megadott preflop
    Pont ezért nem cbetelt, amit ő csinált az: donkbet.

    Üdv,
    Misi
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2011. 05. 16. 00:11

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •