Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás NL10 FR Steal / Resteal szituáció után stackért megy a parti

    NL 10 FR Cashgame, Ongame hálózat, 100BB deep játék

    weaktight | Hand

    Ebben a leosztásban BB pozícióban vagyok, SB körfold után aggresszíven rámemel, amit én lopási kísérletnek gondolok, 3Bet -el próbálok dobatni.

    Kis mintám van az ellenről, de a statok: H:30 VPIP: 27 PRF: 7 AF: 2 Steal: 50

    KJo val nem tudom, ez mások szerint mennyire jó játék, nem akartam flopjátékot, csak dobatni vele preflop, de megadást kaptam.

    Flop látszólag veszélytelen, nekem top párom van jó kickerrel. OOP emelést kapok, gondoltam, hogy nem fogja elengedni a partit, két K van ami ver, illetve a 88, talán elöl vagyok, 3betelek, amire call, na ez érdekes.

    Turnon checkel, ez kicsit furcsa volt, mert vagy elgyengült a lapja vagy pedig valamit nagyon csapdázik (88??), de pot committed vagyok, ezért rátoltam, amire snapcall., nyilván ez neki is kötelező megadás "bármivel".

    River: parádé.

    Behúztam a partit, nyilván, ha nem kapok top párt magas kísérővel, akkor a flop emelésére eldobom. Borzalmasan játszott QQ -val. Preflop 4Betre is jó messzire dobom a lapomat.

    Vélemények?

    GL!
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 17. 10:23
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    Felesleges a 3bet, csak kellemetlen helyzetbe hozod magad. IP is vagy, így preflop csak call. Pont azért amit írtál is hogy preflop neki 4be/call-t kellett volna játszani, ha meg adod akkor ugye ott a K, meg amúgy is rengeteg boardon le tudod játszani az ellenfelet sb vs bb szituban.

  3. #3
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet gyrv84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Felesleges a 3bet, csak kellemetlen helyzetbe hozod magad. IP is vagy, így preflop csak call. Pont azért amit írtál is hogy preflop neki 4be/call-t kellett volna játszani, ha meg adod akkor ugye ott a K, meg amúgy is rengeteg boardon le tudod játszani az ellenfelet sb vs bb szituban.
    Dobatni akartam, nyilván SB -ről a 27/7 -es statjai mellett nagyon széles skálával fog lopást megpróbálni, ami miatt egy 3Betre sűrűn kell(ene) dobnia, mert OOP nem lehet velük játszani. De így utólag visszanézve valóban talán jobb lett volna a call és flopon IP lejátszani a TP -t kihasználva. Néha túl aggresszíven védem a vakjaimat.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 17. 12:04
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dobatni akartam, nyilván SB -ről a 27/7 -es statjai mellett nagyon széles skálával fog lopást megpróbálni, ami miatt egy 3Betre sűrűn kell(ene) dobnia, mert OOP nem lehet velük játszani. De így utólag visszanézve valóban talán jobb lett volna a call és flopon IP lejátszani a TP -t kihasználva. Néha túl aggresszíven védem a vakjaimat.
    Olyan lappal 3betelj amivel nincs értelme postlop játszani (pl:k+kicsi kicker), ezzel a lappal dominálod a lopó range nagy részét, viszont arra meg nem jó hogy stackért játsz vele 100bb deepen egy 3betelt partiba. Ott már sok esetben verve leszel.
    Ennyi hand meg nagyon kevés arra hogy megállapítsd hogy milyen rangel lop sb-ből, ezért se 3betelném.

  5. #5
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    30 handbôl ne következtess semmire. Flopon simán raiseltél, az nem 3bet.

    Pre csak call, miért akarnánk dobatni amikor ip leszünk egy elég széles range ellen?
    “I'd rather be lucky than good.”

  6. #6
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet gyrv84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olyan lappal 3betelj amivel nincs értelme postlop játszani (pl:k+kicsi kicker), ezzel a lappal dominálod a lopó range nagy részét, viszont arra meg nem jó hogy stackért játsz vele 100bb deepen egy 3betelt partiba. Ott már sok esetben verve leszel.
    Ennyi hand meg nagyon kevés arra hogy megállapítsd hogy milyen rangel lop sb-ből, ezért se 3betelném.
    Es ha K kicsi kicker A kicsi kickerem van,adja a pre 3betem ugyanígy akkor flopra mi a terv ha ugyanígy top part kapok száraz boardon,de necces kiserovel?
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 17. 13:26
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  7. #7
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Gondolom calldown, de max 2 utcát, AFq%-tól függôen...
    “I'd rather be lucky than good.”

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet reirreT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom calldown, de max 2 utcát, AFq%-tól függôen...
    Calldown? Hm.. de ha elém hív háromnegyed potot flop/turnon is, és mondjuk ugyanez a szitu, csak éppen Kx - kis lapom van, legyen mondjuk 4 -es, ami top pár gyenge kicker, viszont az ő steal rangeben is benne van szinte minden K, főleg a Kxs lapok, ami jó esélyel csak jobb lesz ennél, nem tudom, mennyire szívesen égetnék pénzt két utcás megadásra, hogy aztán riveren dobjak. Könnyen ki is blöffölhet. Nyilván pedig ha valamivel gondolkodóbb játékos mint az átlag, akkor tudja, hogy én is szélesebb rangel fogom védeni a vakokat, tehát simán akár értéket is láthat egy K közepes vagy pláne magasabb kickerben, teljesen joggal.

    So, so érdekes egy helyzet, lehet egy flop hívást még megadnék, de ha mondjuk 10 alatti a kickerem, akkor ha nem lassít turnon bet/foldolnék mielőtt lejavul.

    Mindenesetre a jelenlegi leosztásnál maradva, kerülve az offot és a "mi lett volna ha" szitukat, az tuti, hogy utólag visszanézve nem volt a legokosabb ennyire agresszíven fellépni preflop. Legközelebb inkább call és jó boardon ugyanígy kifizettetem, ha meg nem esik K vagy J TPTK szerű lap akkor sokkal könnyebben foldolok.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 17. 13:47
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Es ha K kicsi kicker A kicsi kickerem van,adja a pre 3betem ugyanígy akkor flopra mi a terv ha ugyanígy top part kapok száraz boardon,de necces kiserovel?
    Akkor azért 3betelsz hogy dobja prf, hogyha floppolsz egy top párt akkor max egy call, te nem emelj ha ch-el, próbálj eljutni vele sd-ig, de 2barrelre elengedném akkor is.
    El kell dönteni hogy value vagy blöff a szándékod a 3bettel. Ha blöff és callol akkor kezeld úgy hogy blöfföltél nem jött be, persze van olyan ellenfél/szituáció hogy flop után is le lehet játszani valakit.
    Ezért nem jó a KJ 3betre itt, ahhoz túl jó hogy blöffbe fordítsd arra jó egy K3, viszont arra meg nem jó hogy value-ért 3betelj mert ha callt/4betet gyengébbtől szinte soha nem fogsz kapni.

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    Idézet reirreT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom calldown, de max 2 utcát, AFq%-tól függôen...
    2 utca call után el fogsz tudni dobni egy TP-t 3bet potban? Fél pot-nyi pénzed sem lesz riverre.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •