Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Újonc nadir avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 15.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás Mtt-s agresszió faktor kérdés

    Sziasztok!

    Ma, ahogy nézegettem az elmúlt 2 hét mtt handjeit, felfedeztem egy érdekes leak-et a játékomban, az agresszió faktorom túl kicsi. Alapvetően keveset tudok erről a statról, de a mai naptól kezdem figyelni, de a figyeléstől ugye még nem leszek az optimumhoz közelebb. Amennyire tudom az optimális olyan 2.5 körül van, nagy minta szerint, a sokat nyerő reg-ek akiket figyelek, olyan 2.0-2.7 közt van. De hát ugye, magamról van a legnagyobb mintám, (19/11) és az elmúlt 2 hetet szemlélve a saját agresszió faktorom, a béka segge alatt 1.7, magyarán ha ezt vesszük, nagyon passzív a játékom, legalábbis a statjaim ezt mutatják. Néztem úgy is hogy csak harmadik vakszintől - a bubble előtti időszakig, szinte ugyanez az adat jött ki.

    A kérdésem lehetne az is, hogy mit csinálok rosszul, hogy ilyen passzívitást mutat az af statom, de erre nyílván nem lehet válaszolni anélkül, hogy valaki nem látott volna 1-2K handet tőlem, ezért inkább azt kérdezem, hogy mik azok a move-ok amik amelett hogy plussz ev-sek még az agresszió faktort is helyre zökkentik. Alapból nem zavarna, lehetne több első hely, de itm-re nem lehet panaszom, de bőven elég ha a regek közül kettőnek feltünik, megvan rá a módija és visszajátszik a passzív mutatóim alapján rám.

  2. #2
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    AF = (Raise% + Bet%) / Call%

    azaz, ha nem lesz ekkora lyuk a VPIP/PFR rangeid között (gondolom ez volt a 19/11) akkor máris nagyobb lesz az AFed.
    nem tudom mennyi a CBet%od, lehet az is alacsony, az is hozzájárul a kis AFedhez.
    Utoljára módosítva: atish81 által: 2011. 05. 17. 23:47
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  3. #3
    Újonc nadir avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 15.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Idézet atish81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AF = (Raise% + Bet%) / Call%

    azaz, ha nem lesz ekkora lyuk a VPIP/PFR rangeid között (gondolom ez volt a 19/11) akkor máris nagyobb lesz az AFed.
    nem tudom mennyi a CBet%od, lehet az is alacsony, az is hozzájárul a kis AFedhez.
    Igen, ezt tudom és gyanítom sokan vagyunk akik küzdenek azzal hogy minnél közelebb hozzák a kétszámot egymáshoz.

    C-bet: nem a sajátgépemnél ülök, így nem tudok egész pontos cbet-et mondani, de többnyire próbálok ésszel élni, ha valakiről látom hogy magas (50+) a foldja cbetre azt cirka 2/3 kasszával megszórom, persze pozicióból, ha valakit nem ismerek nincs róla mintám, nincs ijesztő lap a flop-on de csekkelt előttem, engem (nem/sem) talált el, akkor sokszor a flop-ot én is elcsekkelem, hogy ha a turnre jön egy ijesztő lap akkor csak turnt betelem meg, hogy hihetőbb legyen a reprezentálás.

    Gyanítom senkinek nem újdonság hogy alacsony (2-10$) nevezésű donkamenteken, ha az ember pozicióból standard 2,5-3 NV-t emel még középső szakaszban 6-7.vakszintnél sem ritka hogy 4-5en lecallolják, és egy 5 szereplős potba mégha találtam is valamit a flop-on akkor is alaposan átgondolom hogy Cbeteljek, ha meg nem talált el akkor az ilyen sok szreplős handeket inkább feladom, jelen tudás szintemmel a saját életemet könnyítem vele.

    Múlthéten történt hogy AK-m volt CO-ban ketten callolták preflop az emelésemet, nem talált el a flop, mondom nem érdekel ez a kassza akkor is az enyém, betelek, egy fold, egy call, na mondom remek, talált valamit 72o-jával, és innentől kézifék, elcsekkeltem a turn-t is, rivert is, mint a végén kiderült nem álltam messze az igazságtól, igaz hogy floppon még erős fantáziával sem volt semmije, de mint utólag kiderült 84oval tartott az állatja, amivel turnre double belly-je alakult ki, de végül nem jött le riverre neki, így ász magassal elvittem. Egy keményvonalas fishnél (vpip:35+) sosem tudom eldönteni, hogy húzóra ad meg, vagy harmadik párra, a második párt már úgy beteli mintha overpárja lenne , azokról jó telleket adnak, ezért is döntöttem a turn-river csekknél, mert mondom gyönyörű lesz, hogy 3-as vagy 4-es párral lerohasztja az AK-mat, ennek hálistennek csak egy érdekes húzója volt, de lazán lehetet volna nála valami kis pár is, A magassal végül vittem. De az igazság úgy hol van ilyenkor, ott ülök várom a lapomat, ez meg minden harmadik handben benne van és még a rivere majdnem monsteré válik a keze.
    Utoljára módosítva: nadir által: 2011. 05. 18. 10:02

  4. #4
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet atish81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AF = (Raise% + Bet%) / Call%

    azaz, ha nem lesz ekkora lyuk a VPIP/PFR rangeid között (gondolom ez volt a 19/11) akkor máris nagyobb lesz az AFed.
    ő ez mondjuk nem igaz, mert az AF csak a postflop utcákat számolja
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •