Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (45) összesen
  1. #1
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás BaLa - HU freeroll feladvány

    $3/$6 No Limit Holdem
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    Hero (CO) ($1,187)
    BTN ($600)
    SB ($269)
    BB ($600)

    Pre-Flop: ($9, 4 players) Hero is CO
    Hero raises to $18, BTN raises to $54, 2 folds, Hero calls $36

    Flop: ($117, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $60, Hero calls $60

    Turn: ($237, 2 players)

    Az ellenfél 29/22 reg, 9-es 3bettel, de postflop elég passzív, afq 26%. Képes elpasszolni jó lapokat ip és kissé cs.

    Preflop nilván megadjuk a 3betet még oop is. Flopon el lehet gondolkodni a c/r-en is, de én a c/c mellett döntöttem. Turnre javulunk, nagyon valószínű, hogy a miénk a legjobb lap. Kérdés, hogyan tudjuk a partyból kiszedni a legtöbb pénzt.

    Flopjátékról is írhattok véleményt, de elsősorban a turn érdekel. Részletes indoklást kérek.
    Utoljára módosítva: BaLa által: 2011. 05. 24. 15:14
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  2. #2
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Mindenképpen megbetelném a turnt. Ha nála is Q van, akkor már nem fog dobni. Ha kész fullja van, az sajnos cooler, nem tudtunk mit tenni. A flop c-betje nem sokat jelent, a checkünk után nyilván a lapjai 95%-ával c-betel. Valszeg JJ-vel, és 44-gyel nem, a preflop ranget eléggé eltalálta ez a flop. Kb. az AK-n kívül minden talált vmit. Tehát igenis van showdown értéke. Turnön éppen ezért egy közepeset hívnék, hogy ne ijesszem el, de azért a kasszát is hízlaljuk. A legvalószínűbb lapjai: KT,AJ,AQ,és KQ. A turnön könnyedén találhatott még egy FD-t is, de ettől nem kell tartanunk igazán. Tehát turn bet 140$, visszaemelésre AI. Ha adja a 140-et, akkor river shove.

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    $3/$6 No Limit Holdem
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    Hero (CO) ($1,187)
    BTN ($600)
    SB ($269)
    BB ($600)

    Pre-Flop: ($9, 4 players) Hero is CO
    Hero raises to $18, BTN raises to $54, 2 folds, Hero calls $36

    Flop: ($117, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $60, Hero calls $60

    Turn: ($237, 2 players)

    Az ellenfél 29/22 reg, 9-es 3bettel, de postflop elég passzív, afq 26%. Képes elpasszolni jó lapokat ip és kissé cs.

    Preflop nilván megadjuk a 3betet még oop is. Flopon el lehet gondolkodni a c/r-en is, de én a c/c mellett döntöttem. Turnre javulunk, nagyon valószínű, hogy a miénk a legjobb lap. Kérdés, hogyan tudjuk a partyból kiszedni a legtöbb pénzt.

    Flopjátékról is írhattok véleményt, de elsősorban a turn érdekel. Részletes indoklást kérek.
    Érték hívassal porobálnék emelni, mivel ez elöbbi csek-medadás nem utal dámára, ezért megprobálnám elhitetni a Q amit ekkor ő is így gondolna szerintem és nem hinné el a Q ezért megad és bizik a kisebb párjában mert az van neki, vagy nagyobb....

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Szvsz bele kellene donkolnunk mondjuk egy fél potot, mert sok húzó lapja lehet amivel még megad, viszont ha nem betelnénk mögénk passzolna.
    Overpár-ral, esetleg AJ-val is megadhat egy hívást.
    Mivel írtad hogy postflop passzív ezért vmit talált a floppon.
    Hívni kell mondjuk 100 $ körül.
    (nekem ez a limit magas , de én így játszanám)

  5. #5
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    hát mivel képes elpasszolni a jó lapokat és ha kicsit cs, akkor mindenképp emelni kell a turnon. Én a pot harmadával hívnék, nem túl nagy és kellően csalogató, az ellenfél talán még egy reraisebe is bent lenne és a kellő nagyságú visszaemelés fejében már all in tolhatjuk. Ha csak megad természetesen bet river a pot felénél valamivel többel.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #6
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    először is vizsgáljuk meg a mi range-ünket az ő szemszögéből:
    -oop calloztuk a 3betet
    -JQx szivárvány floppon adtunk egy cbetet
    Úgy gondolom, hogy itt a mi lapjaink leggyakrabban valamilyen brodway kombinációk, amik tartalmaznak Q-t, vagy J-t. A KTs mint oesd oop 3betcall miatt nagyon ritka, lehet nálunk AA-JJ ritkán. Ezen felül ellenfelünk posflop passzív, ezért blöffölni nagyon ritkán fog ezen a Q turnön. Jó kérdés még, hogy milyen lapokkal szeret 3betelni ip, úgy gondolom, hogy a legtöbb brodway lappal inkább callozna, JQ, KQ, JT, KJstb, de ez nagyban függ attól, hogy mi milyen széles range-el callozunk 3betet ip BvB.
    Tehát az a range, ami ellen pénzt kerül a potba ezek után, valahogy így nézhet ki: AJ, AQ, AA-KK, JJ, és súlyozottan belevenném(kb 20%ban): KQ, JQ, KT(ezzel érdekes, hogy hívna-e, vagy megadna-e egy betet)
    Mivel tudjuk, hogy ritkán thin vbetel, fetételezhetjük, hogy itt a barrelező range-e nagyon erős, talán még a mi AQ-kat is veri?, ugyanakkor képes beállni ch/c-ba is kétes lapokkal.
    Ezeket figyelembe véve, én hívnék T-ön, és R-en, mert így valószínűleg 2 utca callt fogunk kapni egy viszonylag széles range-től(mármint úgy széles, hogyha feltételezzük, hogy az air-jeitől soha nem kapunk akciót semmilyen formában)
    Így 2utca betet nyerünk a AA-KK, akár AJstb lapjaitól, amivel egyébként valószínűleg csak egyet nyernénk, és valószínűleg megkapjuk az 1utca betet a ritkább J-t tartalmazó brodway kombinációktól is. AZ egyedüli lap ami ellen lehet hogy vesztünk value-t, az a KQ, ami talán nem is lehet nála, és az is lehet, hogy egy T, vagy river ch/r-re meg tudna válni tőle. A JJ, JQ kombinációk ellen valószínűleg mindenképp bekerülne, kivéve, ha 2utca call lenne a tervünk, ha itt leadelünk, akkor valószínűleg nem dobunk egy raisre, egyik utcán sem, bár jobban belegondolva, simán szóba jöhet a dobás is(kérdés Qx-ekkel mit játszana, és mennyi lehet nála, visszajátszhat e a leadre stb), a postflop statjai miatt, így még akár az is elképzelhető, hogy a lead-el nemcsak +value-t nyerünk az erős lapjaitól amikkel szeret mögéncheckelni, még pénzt is spórolunk azokban az esetekben, amikor a monsterjével floppon visszaemel... Ja és a turnre felszedett FD, GS+FD-ket, és a light 3bet random Qx-eket kihagytam a számításból, de szvsz a lényegen nem változtat.
    Még annyit, hogy betmérettel direkt nem foglalkoztam, mert az gondolom ezen a téten nagyjából ugyanaz minden szituban, a balance miatt, de a 3betpot miatt gondolom olyan félpot körüli lenne jó, ami standard, és ebben a szituban ez pont ideális is szvsz.
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2011. 05. 24. 16:20
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #7
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Én ceckelném a törnt.
    A cél az hogy ezen a ponton AI kerüljünk.
    Ha Q-ja van ugyis betelni fog és AI tudjuk tenni
    Ha beteljük a törnt kb. homlokunkra írjuk hogy erős Q-van nálunk viszont ha checkelünk egy Jx-et vagy T-T-szerű kezet felbátoríthatunk egy kisebb river érték bet megadására amit törn bet esetén elfog engedni és ugye többször lesz nála J-x mint Q.
    Igaz egy két huzónak ingyen káryát adhatunk de nem annyira húzó nehéz ez az asztal hogy felfedjük kezünk erejét.
    Egy 3 betelt potban pedig nemigen látok más kártyát ami tovább hívná a törnt egy erős Q-n kívül

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Nagykáta
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Szia én check call-t játszanék ellene, mert ha flop fullja van,akkor amit nem rakunk a kaszába,azt már megnyertük. A turnt te el checkeled akkor ö fél vagy háromnegyed kaszát fog emelni te aszt megadod és riveren akkár fullá is erősödhet a kezed és ha JJ vel játszott akkor minden pénz a kaszába kerül és te magasabb fullal viszed a kaszát. Szerintem a turn check-re nem hiszem hogy mögém checkel inkább probál kiűzni a kaszából szerintem AA KK JJ lehet nála és szerintem a check call a jó megoldás.

  9. #9
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Mezőkovácsháza
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Az ellenfél preflop berakta a pénze 1/10-ed részét, mindenképpen erős keze van, minimum egy AK;AQ;1010 is belefér, ezektől egészen monsterig, de szerintem a legvalószínűbb az AA vagy KK. A flopon én is checkeltem volna a top párt, itt valószínű, hogy jobbak vagyunk, a turn maga a menyország, mivel hajlamos elcsekkelni a jó lapot szerintem azt hiszi, hogy ő a nyerő az AA-jával, de szerintem egy cs után már nem bírja ki, hogy ne hívjon, egy fél potos hívást én csak megadnék, ha 2\3-ot hív vagy nagyobbat, akkor én visszatolnám allin, ugyanakkor az is lehet igaz, hogy végig vert minket egy nagyon valószínűtlen 44- el vagy már valamivel valószínűbb JJ-vel.
    JJ? végül is lehetséges, benne van a pakliban, könnyen elcsekkelhette a tutit, és mivel ez egy feladvány, szerintem az volt nála. Egy ilyen szituációban alaposan meg kell veregetni annak a vállát aki dobni tud!

  10. #10
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    9%-os 3bet range-dzsel egy ilyen laza játékos BTN-ről CO-t nyilván egy 12% körüli tartománnyal fog 3betelni, főleg hogy csak 4 handed a játék. Flopon alapvető a folytatólagos hívás, viszont ha képes jó lapokat pozícióból checkelni, feltehetőleg az esetek nagyobb részében ezen a turnon nem lesz nála AA, KK, JJ, QJ, KQ, AQ, QT mivel ezeket hajlamos passzolni, viszont most a flopon betelt fél potot, továbbá amúgy is nagyon kevés az esély hogy nála van 4. Q. Ha ezt vesszük alapul marad az AK, AJ, 77-TT, KJ, KT, AT. Valószínűleg egy nagyobb emelést csak a KcTc, AcKc-lyal adna meg, és ezek ritkábban lesznek a kezében mint a range többi része. Tehát ha szereti checkelgetni pozícióból a jó lapokat, az esetek jó részében itt a range-dzsének a húzókkal és kézbe párokkal teli fele marad meg. Azok közül is ritkábban lesz nála olyan húzó amivel szívesen raiselne turnon, esetleg be is rakná. Így én a flop 60$ cbetje után, a turnon egy 90-110$ méretű donkkal nyitnék, amit megadhat az itt legtöbbször előforduló kezei közül a legtöbbel. Néha valószínűleg lesznek nála azok a lapok is amiket a fenti logika szerint az esetek jó részében kizárok, mert flopon hajlamos a passzra ha erős, de a donkot tartom a legprofitálisabbnak x számú ilyen alkalomra tekintve. Persze ha tudnánk mit látott rólunk eddig, vagy egyéb statisztikákat, más logika is lehetne.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •