Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás 5max. NL20 sok3betpot

    Nemrég tértem át 30/50FR-ről, egyelőre csak nl20on szárnypróbálgatom, hogy szokjam a játékot. A handjeim többségében magabiztos vagyok, viszont 3 bet potokban nem és úgy gondolom, hogy az optimálisnál sokkal feszesebb vagyok. Szvsz. még mindig jobb mint túl agrónak lenni hisz ez a limit inkább a vbetekről kel hogy szóljon mint a blöffökről, viszont megosztanám azokat a 3bet potokat amiket sikerült kiszűrnöm HEM-el (plyrs:3-5, limit 0,1/0,2, vpip=true, did3bet=true -> szóljatok ha ez a filter így rossz, kb 5k handből 64-et jött ki, 6,4-es 3bettel...) Az én statjaimnak is szerepe van a handeknél, ez overall 23/19/6,4, de mint tudjátok ez nagyon asztal függő szokott lenni néha 28/22, néha 14/11.


    UTG ($3.16) 40/19
    Hero (CO) ($26.60)
    BTN ($32.13)
    SB ($27.83)
    BB ($10.01)

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is CO
    UTG raises to $0.40, Hero raises to $1.20, 3 folds, UTG calls $0.80

    Flop: ($2.70, 2 players)
    UTG goes all-in $1.96, $1.96 to Hero ($25.4)?

    UTG ($21.54)
    CO ($34.81)
    BTN ($21.04)
    Hero (SB) ($20.75)
    BB ($8.57) 36/5

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is SB
    2 folds, BTN raises to $1, Hero raises to $3.50, BB calls $3.30, BTN calls $2.50

    Flop: ($10.50, 3 players)
    Hero checks, BB goes all-in $5.07, BTN folds, $5.07 to Hero ($17.25)?

    UTG ($22.53)
    CO ($17.39)
    BTN ($75.69)
    Hero (SB) ($20.40)
    BB ($38.09)

    AKo: bet-size katasztrófa, nagyobbat kellet volna, ettől eltekintve egy enyhén minuszos overgro reg ellen hogyan tovább a floppon? Ha checkelek, any2-el kiemel. Ha folytatom akkor nem örülnék ha 55-jével végigjönne, nem tudom eldönteni, hogyan tovább, mert ha a floppot cbetelem akkor overpárt kell prezentáljak és ha nem folytatom a turnon akkor pénzégetés a flop cbet.
    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is SB
    UTG raises to $0.80, 2 folds, Hero raises to $2.20, 1 fold, UTG calls $1.40

    Flop: ($4.60, 2 players)
    Hero checks, UTG bets $3, Hero folds

    UTG ($69.48)
    29/21/7, MP 29/29, ft3bet: 54%, bet miscbet riverOOP: 100%(6),
    agresszio faktorok 21%/17%/22%, 1,4/1,4/3,9
    Hero (CO) ($23.84)
    BTN ($21.57)
    SB ($39.30)
    BB ($11.56)

    QQ: pre standart, flopcbet szintén, turn játék kezd érdekes lenni. Magam sem tudom eldönteni, hogy amit csinálok az slowplay vagy, pot control, mindenesetre biztos voltam benne, hogy ha turnon betelek, akkor sok rosszab lap már dobni fog (pl.:JTs ATs, 88, 99) viszont ezek a rosszabb lapok instabetelni fogják a rivert előlröl. Talán ez egy népbetegsége a micros játékosoknak és szeretem kihasználni, hogyha turnon checkbehindolok akkor sok SD képes lappal teljesen indokolatlanul betelik a rivert, úgyhogy a cél az az, hogy riveren calloljam a betjét. Továbbá lehet nyílván erősebb lapja is(TT, 44, 66, AA, KK) de talán az cooler kategória. Mivel riverre esik a (majdnem)nuts, ezért a minraise jó, de talán allin sem lenne rossz, SAJNOS nem tudom mit muckolt, de nagyon kiváncsi lettem volna. Ha nem Q river jön akkor river csak call.

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is CO
    UTG raises to $0.60, Hero raises to $1.80, 3 folds, UTG calls $1.20

    Flop: ($3.90, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $2.40, UTG calls $2.40

    Turn: ($8.70, 2 players)
    UTG checks, Hero checks

    River: ($8.70, 2 players)
    UTG bets $6.50, Hero raises to $13, UTG calls $6.50

    UTG ($13.64)
    CO ($21)
    1k hand 19/13 ft3bet,47%
    BTN ($20)
    SB ($46.97)
    Hero (BB) ($20)

    Flopon bet/fold volt a terv, dobott is cbetre, de ha callolt vagy raiselt volna azt hiszem easy fold. Ez idáig OK, de ezen a boardon milyen gyakran fogja rámtolni, biztos hogy megéri a bet/fold? Ha igen akkor milyen bet-sizeal? Mert szinte az összes értelmesebb bet-sizeal pot commited lennék. A kissebb betekre meg sokkal szélesebb rangel tolná rá. Hiába játszik 19/13, at postflop nemnagyon van róla infóm a kevesebb hand miatt, annyit tudok, hogy sima betelt potban 30%ban dob cbetre flopon, és turnon is csak 35%, továbbá flopon 30% a raise cbet-je ami már kicsi mintánál is kirívó.

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is BB
    1 fold, CO raises to $0.80, BTN calls $0.80, SB calls $0.70, Hero raises to $3.50, CO calls $2.70, BTN folds, SB folds

    Flop: ($8.60, 2 players)
    Hero ($16.5)?

    BTN ($43.37)
    21/15/ BUsteal:33% ftresteal17%
    Hero (SB) ($21.90)
    BB ($26.87)

    Pre-Flop: ($0.30, 3 players) Hero is SB
    BTN raises to $0.80, Hero raises to $2.50, BB folds, BTN calls $1.70

    Flop: ($5.20, 2 players)
    Hero bets $3.10 Milyen lehetséges kiemeneteleknél hogyan tovább? Gondolom ha itt nem dob akkor fel lehet adni.


    UTG ($12.96)
    CO ($46.14)
    BTN ($54.30)
    SB ($48.72)
    Hero (BB) ($21.73)

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is BB
    UTG raises to $0.40, 3 folds, Hero raises to $1.60, UTG calls $1.20

    Flop: ($3.30, 2 players)
    Hero bets $2.50 Ha most callol, akkor any turnon előlröl behívom a maradék stackjét, ha mos raiseAI megy callolnám

    UTG ($28.21)
    CO ($36.28)
    BTN ($26.84)
    SB ($22.15)
    Hero (BB) ($20)

    Pre-Flop: ($0.30, 5 players) Hero is BB
    UTG raises to $0.60, CO calls $0.60, 2 folds, Hero raises to $2.40, UTG folds, CO calls $1.80

    Flop: ($5.50, 2 players)
    Hero checks, CO bets $0.70, Hero calls $0.70

    Turn: ($6.90, 2 players)
    Hero checks, CO bets $0.60, Hero calls $0.60

    River: ($8.10, 2 players)
    Hero checks, CO bets $1.58, Hero calls $1.58

    A túl alacson bet-sizeok miatt minden utcán jo oddsom volt a callra, ti másképp csinálnátok?

    BTN ($46.44)
    SB ($21.04)
    Hero (BB) ($78.11)

    Pre-Flop: ($0.30, 3 players) Hero is BB
    BTN folds, SB raises to $0.60, Hero raises to $1.50, SB calls $0.90

    Flop: ($3, 2 players)
    SB checks, Hero checks

    Turn: ($3, 2 players)
    SB bets $2.50, Hero calls $2.50

    River: ($8, 2 players)
    SB checks, Hero checks

    ellen 21/17 SBsteal 40%, a K magas boardot cbetelhettem is volna, de túlságosan is benne van a rangeben a K, úgyhogy check. Turnon csak a bet-size volt nagyon gyanús, nem értem ha erős lapja van akkor miért akar minden áron kiűzni a potból, ha 2 vagy annál kicsivel több v. kevesebbet betel akkor dobom, így a betsize-ra alapozott bluff catch lett belőle, de sajnos riverre lejavult, a JTo.

    Egyelőre ennyi fért bele de még nagyon sok van, holnap folytatom.

    Üdv,
    Misi

  2. #2
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    1. call, és pre mehet nagyobb 3-bet

    2. statokat nem írtál az ellenfélről, de csak akkor 3-betelném ha alacsony a fold to 3-betje, különben inkább call. Floppon dobnám

    3. ezen a floppon jó a check-fold, lehet néha check-call is

    4. bet turn ($3.9ig mondjuk, erre nem nagyon fog dobni gyengébb lapot se) jobb szerintem a gyengébb made handjei ellen több value van a betben, mint abban, hogy néha riveren blöfföl vagy gyengébb lapot betel.

    5. bet $5-call

    6. A 3-bet szerintem teljesen rossz itt, 17% a fold to resteal-je. Kb sose fog dobni, ha nem jön 4xx flop akkor meg nehéz helyzetben leszel. Ilyen ellenfelet balanszolt rangel kell 3-betelni. Std pre call.

    7. flop CR?

    8. jó így,

    9. pre call jobban tetszik, ha nem nagyon alacsony villain fold to 3-betje. Floppot C-betelném, nincs olyan sok K a cc rangeében. Turnön meg dobnám.


    Szerintem inkább tedd fel a handjeid egyesével külön topicokba, mert nem sokan szánják rá magukat, hogy 8-10 handet kommenteljenek egyszerre.

    Kicsit úgy érzem ezekből a handekből, hogy a 3-bet rangeid nem nagyon vannak letisztázva, és sok szituban csak ráböksz a raise gombra, de nem gondolkodsz, hogy miért.
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Először is köszi a hsz.-t. Már van egy biztos readem, hogy lesz még egy ember aki hozzá fog szólni rajtam kívül.

    statokat nem írtál az ellenfélről, de csak akkor 3-betelném ha alacsony a fold to 3-betje, különben inkább call. Floppon dobnám
    BU-ról nem írtam statot, mert nem ő volt a kérdés, inkább az SS, egyébként ettől a handtől függetlenül sokszor gondban vagyok fishy SS-ek ellen amikor prémium lappal 3betelem őket mert tudom, hogy az esetek többségében erősebb a rangem, és potnyi pénzel alacsony/száraz floppon allin mennek, ez most spec. calloltam JKo volt.

    ezen a floppon jó a check-fold, lehet néha check-call is
    És ha előlröl cbetelek milyen gyakran adja, lenne értelme? Túl gyengének érzem ilyen könnyen feladni a potot. Check/callnál pedig minden turn rossz, ami nem A vagy K, viszont ha mégis A v. K jön nem fogja kifizetni mert pont arra fog tenni.

    4. bet turn ($3.9ig mondjuk, erre nem nagyon fog dobni gyengébb lapot se) jobb szerintem a gyengébb made handjei ellen több value van a betben, mint abban, hogy néha riveren blöfföl vagy gyengébb lapot betel.
    És így ez kifejezetten hibás játék, vagy csak kevesebb az EV benne? Valahogy nekem tényleg az jön le, hogy az összes gyengébb aggro-reg(akik nem feltétlenül fishek, de túl aggrok, persze ez csak az én véleményem) minden csekknél vérszemet kap, viszont turnon sok lapot feladnak. Szerinted mi lehet riveren a call range?

    bet $5-call
    Ok, köszi. Érdekes, hogy itt nem említed hogy nem lett volna fontos a pre 3bet, mert nálam pont csak ennél a handnél merült fel ez a kérdés, de el is felejtettem írni, hogy nem az eredeti emelő volt a célom hanem a 2 fish aki mögötte callolt, (persze pont ők dobtak).

    A 3-bet szerintem teljesen rossz itt, 17% a fold to resteal-je. Kb sose fog dobni, ha nem jön 4xx flop akkor meg nehéz helyzetben leszel. Ilyen ellenfelet balanszolt rangel kell 3-betelni. Std pre call.
    Nem is tudom hol olvastam vagy melyik videóban hallottam(szerk.: eszembe jutott Luigi microlimites sorozatában volt), hogy SH asztalon a túl széles rangek miatt, nem éri meg a steal call PP-vel, azért mert ha esik ritkán fizetik ki, viszont ha 3betelünk már preflop is megnyerhetjük a potot de ha nem akkor is mi leszünk az agresszorok és sok flopon fognak cbetre dobni, ha nem sikerül akkor se lesz nehéz mert rögtön fel is lehet adni.
    De biztos igazad van, egyelőre maradok a callnál, azzal nem tudok nagyot hibázni.

    7. flop CR?
    Ahh, ide se tettem statot ez egy nagyon maniac ellen volt, tényleg jobb a CR.

    Kicsit úgy érzem ezekből a handekből, hogy a 3-bet rangeid nem nagyon vannak letisztázva, és sok szituban csak ráböksz a raise gombra, de nem gondolkodsz, hogy miért.
    Igazad van, sokszor 3betelek csak azért hogy ne 2-3-4 es 3betet lássanak nálam, mint FR-en volt, mert akkor túl gyakran dobnának később 3betemre és nem nagyon fizetnének ki.
    Egyelőre nehezen megy az átállás, mert FR-en ilyen szempontból el voltam kényeztetve csak olyan asztalra ültem be ahol a 4 jobbomra eső playa közül 2 hatalmas fiss, így nyugodtan niteskedhettem mert a nagy fishek úgy is kifizettek. Itt viszont ezt nem tehetem, mert nem hiszem, hogy bárki is kifizetne ha neki állnék 12/9-ezni.
    Nah, kéne egy jó coach...ez a szitu.

  4. #4
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    nah akkor leírom én is a véleményem, rapi hsz-ét direkt nem olvastam el, hogy ne befolyásoljon aztán majd összevetem és meglátom én mennyi hülyeséget írtam

    1: sima call, néha lesz nála valami, de szerintem ezt any2-val megcsinálja már itt, főleg any2 overcarddal.

    2: itt BB miatt nem emelnék, mert ha rámtolja akkor bajban vagyok a fullstach btn miatt. így játszva nálam call, az előzőek miatt. ilyen helyzetekben, hogy ha nem akarod bepakolni kb bármilyen flopon a short ellen, inkább ne 3betelj szerintem.

    3: itt c/c-t játszanék flopon potcontroll miatt, turn újraértékel.

    4: szerintem jó a gondolatmenet, ez így egy jó, erős line, de legalább 3$-t betelnék a flopon. illetve a push is jó lehet riveren, könnyen tehet blöffre.

    5: hm, TT-vel nem szívesen sztekkelődnék itt, de a flopot mindenképp betelném, turn csekk, és ha elcsekkeli ő is, akkor c/c-t, vagy b/c-t játszanék a riveren a boardtól függően

    6: ez nálam pre csak call, szerintem így jóval jobban teljesít egy 44

    7: cbet szerintem jó, de ha rámtolja én dobom

    8: teljesen jó line szvsz, sehol sem raiselném, itt rosszabb szinte biztosan nem adja, pre kisebb 3bet is elég szerintem

    9: cbetelném mindenképp a flopot, és lehet a turnt is.

    háát, kíváncsi vagyok, hogy mennyire jók az elgondolásaim és mind mondottatm, turning the corner, 6. részt érdemes megnézni ezzel kapcsolatban.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •