Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: EV kérdés

  1. #1
    Fanatikus tag Predatorman avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    201

    Alapbeállítás EV kérdés

    Szevasztok!

    Lenne egy nagyon alap kérdésem EV-vel kapcsolatban.. Már 3 éve pókerezek, mindig olvasom, h +EV meg -EV.. ugye vki nyert, vagy vesztett Kezdtem rájönni mi micsoda, meg utánanéztem. Mostanában szert tettem egy HM-re is, ami segíti mindennapjaim. Olvasgattam, h "EV alatt vagyok" + "EV felett" vok.. meg a hasonló eszmefuttatások..

    A kérdés már kezd megfogalmazódni sztem, de felteszem, mit értünk az alatt, hogy EV alatt megyünk és EV felett. Van-e különbség az Allin-EV és az EV között, vagy az ugyanaz? Annyit tudok a témával kapcsolatban, hogy a HM kijelzi, a grafikonon, és ha a zöld a piros alatt van akk EV alatt vagyok..

    Elnézést, ha ezért nem kellett vna témát nyitnom, de nem találtam megfelelő helyet, és furdal a kíváncsiság

    Előre is kössz
    "szerintem ez egy nagyon egyszerű bet fold abban az esetben ha 1/2pot pot közelit betelsz,így megjátszva beleszartál a ventilátorba."

  2. #2
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Idézet Predatorman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szevasztok!

    Lenne egy nagyon alap kérdésem EV-vel kapcsolatban.. Már 3 éve pókerezek, mindig olvasom, h +EV meg -EV.. ugye vki nyert, vagy vesztett Kezdtem rájönni mi micsoda, meg utánanéztem. Mostanában szert tettem egy HM-re is, ami segíti mindennapjaim. Olvasgattam, h "EV alatt vagyok" + "EV felett" vok.. meg a hasonló eszmefuttatások..

    A kérdés már kezd megfogalmazódni sztem, de felteszem, mit értünk az alatt, hogy EV alatt megyünk és EV felett. Van-e különbség az Allin-EV és az EV között, vagy az ugyanaz? Annyit tudok a témával kapcsolatban, hogy a HM kijelzi, a grafikonon, és ha a zöld a piros alatt van akk EV alatt vagyok..

    Elnézést, ha ezért nem kellett vna témát nyitnom, de nem találtam megfelelő helyet, és furdal a kíváncsiság

    Előre is kössz
    HM-ben az EV az a hosszútávon várható nyereséged jelenti, az all-injeid során lévő esélyeid veszi figyelembe.

  3. #3
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    még annyit tennék hozzá, hogy azt, hogy amikor allin mentél mennyi pénz volt a potban nem veszi figyelembe
    pl turnön 198bb-s potba meg kellett adjál 1bb-t az allinhez, de csak 2%od van nyerni, akkkor ez a HM szerint 2% EV. hiába volt a flopon mondjuk 92%od, amikor a stackek 99%a bement.
    szvsz ebben a formájában a HM EV vonala közel 0át ér. nem is nézem már mostanság, mert csak felhúznám magam, hogy "mennyivel vagyok EV alatt" :|
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  4. #4
    szr
    szr nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Ez az EV vonal totál KO. Ha alatta vagy kiver a víz, hogy milyen szerencsétlen vagy és kapja be az RNG. Ha felette vagy, akkor azon agyazol, hogy nem is vagy olyan jó játékos, mint ahogy a bankrollod növekedése mutatja, csak upswinged van.

  5. #5
    Fanatikus tag Predatorman avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    201

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, tudom miről van már szó.


    Idézet szr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez az EV vonal totál KO. Ha alatta vagy kiver a víz, hogy milyen szerencsétlen vagy és kapja be az RNG. Ha felette vagy, akkor azon agyazol, hogy nem is vagy olyan jó játékos, mint ahogy a bankrollod növekedése mutatja, csak upswinged van.
    Lehet nekem sem kéne nézni..
    "szerintem ez egy nagyon egyszerű bet fold abban az esetben ha 1/2pot pot közelit betelsz,így megjátszva beleszartál a ventilátorba."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •