Oldal: 1 / 19 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (188) összesen
  1. #1
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás Ajánlott könyvek induláskor

    Tapasztaltabb társaim megoszthatnák, hogy - szerintük - milyen könyve(ke)t érdemes lapozgatni a "karrier" korai szakaszában...

  2. #2
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Ha a magyar nyelv fontos, akkor a David Sklansky: A Póker Elmélete jó kezdés lehet. Fontos alaptételeket tanít meg a könyv.

    Ha az angol nyelv nem akadály, akkor én az Ace on the River-t ajánlom Barry Greenstein-től. Egy jó átfogó képet lehet kapni belőle, mit is jelent behozni a pókert a mindennapokba.

  3. #3
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Akadály? Olyat én nem ismerek ... Jöhet az angol nyelvű is. No problem
    Sklansky már megvolt. És itt jön is egy újabb "probléma": eredeti nyelv vs. fordítás! Tehát: milyen nyelven érdemes(ebb) olvasni? Feltéve, hogy az angol tényleg nem okoz problémát. Mert számomra pont az említett A Póker elmélete c. könyvben találkoztam néhány olyan körmondattal és kifejezéssel, amely bizonyosan a magyar nyelv sajátosságának hozadéka.

  4. #4
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Az említett Sklansky könyv tényleg nagyon jó, sok olyan összefüggésre mutat rá, amivel (jó)néhány buktatót el lehet kerülni és "megtanít" gondolkodni.
    Olvastam még:
    -Lou Krieger: Póker - A sikeres játékos kiskátéja: indulásnál biztos jó, különösen tetszik, hogy a Hold'em mellett egyéb póker változataiban is remek segítség (pl: Omaha, Omaha Hi-lo, Seven Card Stud (ill. ennek Hi-Lo változata). A könyv nagyon tömör, jól illusztrált és könnyen átlátható.
    -Harrington: Hold 'em Versenystratégia, Első kötet: Alapstratégia: nekem nagyon bejött, gyakorlatias, jól ki vannak fejtve az egyes szituációk, amikkel versenyeken találkozhatunk, és a könyvben található feladatok átgondolásával sokat lehet előrelépni... - szerintem.
    -Daniel Negreanu: Hold'em wisdom for all players /angol nyelvű/: érdekelt, hogy a számomra roppant szimpatikus "Negró" mit javasol... Nos nem csalódtam. A könyv a pókerhez kapcsolodó - stratégiától néha távol álló - kérdéseket vet fel, s ad rá "Negreanu-s" válaszokat, amely ugyanúgy érinti a "hogyan öltözködnek ellenfeleink?", mint a "hogyan játszuk meg JJ-t korai pozícióból" kérdéskört. - nekem bejött.

  5. #5
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet bojanika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akadály? Olyat én nem ismerek ... Jöhet az angol nyelvű is. No problem
    Sklansky már megvolt. És itt jön is egy újabb "probléma": eredeti nyelv vs. fordítás! Tehát: milyen nyelven érdemes(ebb) olvasni? Feltéve, hogy az angol tényleg nem okoz problémát. Mert számomra pont az említett A Póker elmélete c. könyvben találkoztam néhány olyan körmondattal és kifejezéssel, amely bizonyosan a magyar nyelv sajátosságának hozadéka.
    A forditás szinte mindig rosszabb mint az eredeti. Különösen igaz ez a póker szakirodalomra, ahol a szakkifejezéseknek még nem nagyon van magyar megfelelője. Aki teheti válassza az eredetit.

  6. #6
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    A Harrington köteteket és is olvastam, ha valaki tournamenteket akar játszani akkor alapmű.

    Negreanut még nem vettem meg, de a listámon van.

  7. #7
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Idézet Skiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Harrington köteteket és is olvastam, ha valaki tournamenteket akar játszani akkor alapmű.

    Negreanut még nem vettem meg, de a listámon van.
    Próbáltam emilt küldeni innen az oldalról, nem tudom sikerrel jártam-e...

  8. #8
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet bojanika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam emilt küldeni innen az oldalról, nem tudom sikerrel jártam-e...
    Sikerrel.

    Választ megkaptad?

  9. #9
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet bojanika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tapasztaltabb társaim megoszthatnák, hogy - szerintük - milyen könyve(ke)t érdemes lapozgatni a "karrier" korai szakaszában...
    Megítélésem szerint mindenkinek, aki sikereket szeretne elérni a No Limit vagy Fix Limit Hold'em-ben, célszerű a következő könyveket elolvasnia:

    David Sklansky: Theory of Poker (magyarul: a Póker Elmélete)

    David Sklansky: Hold'em Poker for Advanced Players

    Dan Harrington & Bill Robertie: Harrington on Hold'em I. és II. kötet (magyarul: Hold 'em Versenystratégia)

    Doyle Brunson: Super System II. (a No Limit-tel foglalkozó részt ajánlom elsősorban a könyvből)

    Ed Miller: Small Stakes Hold'em (Winning Big with Expert Play)

    Barry Greenstein: Ace on the River

    Stewart Reuben: How Good Is Your Pot-Limit Hold'em?

    Sokan kritizálják Phil Helmuthot, mivel könnyen hajlamos elveszíteni önuralmát az asztalnál. Azonban, amikor jól megy neki a játék, illetve hideg fejjel gondolkozik, akkor szerintem a világ egyik legjobb póker játékosa.
    A "Bad Beats and Lucky Draws" című könyvében vizsgált partikból igazán mély betekintést kaphatunk arra vonatkozóan, hogy hogyan is elemez az asztalnál egy profi. Ezt a könyvet is feltétlenül ajánlom.

  10. #10
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Akkor elolvasom mindet...
    Van is egy ismerősöm, akitől kölcsön tudom kérni az említett könyveket...

Oldal: 1 / 19 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •