Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás minuszos vakok enyhítése

    Vakokról bukok, mégpedig sokat.
    Ezen szeretnék javítani.

    Erősen gyanítom, hogy nem kéne UO potba SB-ről 65%-ban 2,5xezni, mert nagyon gyorsan elkezdenek visszaemelgetni, és az én call v. 4bet rangem túlontúl őszinte, ahhoz hogy -55bb/100 at produkáljak. Amúgy nl30FR ről beszélünk.

    Kiváncsi vagyok minden olyan dologra ezzel kapcsolatban amivel szerintetek ezen javíthatnék.

    (jó oké, nyílván ne lopjak szemét lapokkal olyan ellen aki pre/postflop is CS, ez eddig is megvolt)

    UO potban SB-ről egyébként először a BB-t nézem /a játékost/, és utána emelek, ha 3betet vagy callt kapok, akkor is inkább még1szer az ellenfelet+board textúrát nézem és nem a lapomat, mert az kissebb jelentőséggel bír.

    Szintén sejtem, hogy egy olyan játékos akinek a BB vs. stealnél van 8%call, és 7%3bet range az valószínűleg ellenem sokkal gyakrabban 3betel, (kb20%) mert értelmesnek ítél és tudja, hogy extra-nagy arányban fogok dobni. (vagy egyébként is megjegyezte, hogy zsinórban 4xel 3betelt és dobást kapott, így neki minden BB pozis handje ajándék 2,5BB...

    Nem úgy mint mondjuk egy 19/11-es nagyon gyenge reg ellen akinek 20% a fold-to-restealje, tehát ellene sokkal tightabb rangel 3betel vagy callol, így hiába nézem a ranget/statot úgy érzem sokszor nem mérvadó.

    Egy ideig próbálkoztam kicsit sűrűbb 4bet/foldokkal, de túl sokszor kaptam call-t, és OOP meg elég kényelmetlen 4betpotot játszani Q2o-al. (Mondjuk AJo-al se túl kellemes Axx boardon.)

    Továbbá még sokszor ami problémát okoz a töménytelen mennyiségű float, mert vannak azok a típusú játékosok akik imádnak stealeket callolni IP, hogy utána -akármit- csináljanak, ellenük a legnehezebb SD képes lapokkal játszani(tpwk, 2ndpár), mert teljesen STD., hogy J7s-al JT4r flopon cbetelek, de turnon már -elméltileg- nem +ev a cbet, de gyakorlatilag meg ezekben a szitukban érzésre én azt mondom olyan +80% a missedcbetbetip, ami azért kellemetlen mert a 2nd barellt szinte mindig csak jobb lap adja ezért felesleges, de a ch/call meg általában szintén rossz játék, és nagyon sok rossz kártya érkezhet ill. ha turnon ch/callolok, akkor minden riveren is kell és általában ott lesz nagy- a dolog, ezért mindig olyan érzésem van, hogy akárhogy is de én csak veszíthetek, hiába látom az ellenfelemen azt, hogy egy nagyon gyenge masszív BE/de azért vmennyire értelmes/ regular. Jellemzően ilyen 14/3, 21/9, 16/7 stb. akik nem csinálnak feltétlenül nagy baromságokat de sok leak-jük van amit nagyon hosszútáv kihasználni.

    No szóval probléma az van bőven, kiváncsian várom hogy ezirányú konkrét tananyagokból miket tudnátok ajánlani. Minden véleményt szívesen fogadok.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hozzászólások
    627

    Alapbeállítás

    hasonló problémám van.

    BB-ről a bb/100-am -41.28

    itt milyen tartomány reális, jó körülbelül? Azt se bánnám ha mások megosztanák a sajátját, mert aggaszt a dolog. jó lenne kivesézni a dolgot.
    Utoljára módosítva: kacorkiraly által: 2011. 08. 05. 16:54

  3. #3
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet kacorkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hasonló problémám van.

    BB-ről a bb/100-am -41.28

    itt milyen tartomány reális, jó körülbelül? Azt se bánnám ha mások megosztanák a sajátját, mert aggaszt a dolog. jó lenne kivesézni a dolgot.
    Elvileg nem is buksz, hanem nyersz, de azt vedd figyelembe h bb-rol alapbol -100bb/100-rol indulsz.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Attól még, hogy turnön megadsz, nem kell blank riveren is.
    NL30-on az ellenfelek nagy része 1 utcányi blöffre képes. Floatolnak, betelnek, aztán meg elveszítik a fonalat, és szinte mindig mögédcsekkelnek riveren az airrel.
    Egyébként az sem gáz, ha nem cbeteled azt a JT4 flopot, nem kell balance olyanok ellen, akikkel egész életedben max 400 handet fogsz lejátszani.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    A 4betről egyébként annyit, hogy nekem NL50-en és 100-on is a 4bet successem jóval 50% alatt van, és a blockerhatás miatt nyilván akkor dobnak nagyobb arányban, amikor AA/KK van nálam.
    Szóval a 4betet nem nagyon ajánlom, mert önmagában rohadt nagy -EV.
    Annyit érdemes csak 4betelni, hogy ne lássák rajtad rögtön, hogy ászpár van nálad, minden további 4bet csak pénzégetés szerintem.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elvileg nem is buksz, hanem nyersz, de azt vedd figyelembe h bb-rol alapbol -100bb/100-rol indulsz.
    Jaja, az nem feltétlen rossz, gondolj bele, hogy -100bb/100-ról indulsz, tehát nyertél közel 60bb/100-at; csak úgy összehasonlításképpen: D-n mennyi a bb/100-ad?

  7. #7
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jaja, az nem feltétlen rossz, gondolj bele, hogy -100bb/100-ról indulsz, tehát nyertél közel 60bb/100-at; csak úgy összehasonlításképpen: D-n mennyi a bb/100-ad?
    Februartol, 290k hand alapjan.



    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Kpfeltlts.hu - korltlan ingyen trhely kpeidnek, regisztrci nlkl

  8. #8
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    csak jokor kell hasznalni a light 4b-t és mar is +ev lesz ahogy a többi light megoldast is(3b/5bshove etc) oO de ez csak személyes vélemény !
    nekem -17 bb/100m(FR) van vakokrol a mult honapban 14 k hand alapjan ( ugy h a honapban paszivabb voltam mint szerettem volna hála a "jó szériamnak")
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Lehet igazad van.
    Mondjuk a helyedben megnézném, hogy mennyi az össz EV-je azoknak a 4beteidnek, amiknél nem AA vagy KK volt nálad. Ha pluszos, akkor jól csinálod.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Februartol, 290k hand alapjan.



    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Kpfeltlts.hu - korltlan ingyen trhely kpeidnek, regisztrci nlkl
    Ez omaha, igaz? tehát sb-ből 30 bb/100, bb 63bb/100-at hoztál, vagyis faragtál le -50, illetve -100-ból. csak azt akarom mondani, hogy ha megnézitek a többi pozíciót, teljesen korrekt számok, ott sem nyertél sokkal többet, sőt, 60bb/100-at még D-ről is ritkán látok. S még lássátok azt is bele, hogy mind a két pozícióban nagyon gyakran oop vagytok. Anno én is sokat lovagoltam ezen, csakhát mindig elfejtettem, hogy nem 0-ról indulok.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •