Eredmény: 1 - 3 (3) összesen
  1. #1
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás PLO2 jó a line?

    $0.01/$0.02 Pot Limit Omaha Hi
    FullTiltPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Holdenper ($5.57)
    UTG+1 ftpfin ($5.18)
    CO mansized ($5.95)
    BTN elbiber ($3.93)
    SB mageirakos ($2.25)
    BB John1i7e4 ($2.23)

    Pre-Flop: ($0.03, 6 players) Holdenper is UTG
    Holdenper raises to $0.07, 1 fold, mansized calls $0.07, 1 fold, mageirakos calls $0.06, John1i7e4 calls $0.05

    Flop: ($0.28, 4 players)
    mageirakos checks, John1i7e4 checks, Holdenper bets $0.19, mansized calls $0.19, mageirakos folds, John1i7e4 calls $0.19

    Turn: ($0.85, 3 players)
    John1i7e4 checks, Holdenper bets $0.56, mansized calls $0.56, John1i7e4 calls $0.56

    River: ($2.53, 3 players)
    John1i7e4 checks, Holdenper checks, mansized bets $2.53, John1i7e4 folds, Holdenper folds

    Final Pot: $5.06

    mansized wins $4.90 (net +$1.55)

    mageirakos lost $0.07
    John1i7e4 lost $0.82
    Holdenper lost $0.82


    Ellenfelek:

    mansized: kis minta (22hand) alapján elég loose (77 VPIP), és aggro is (32 PFR, 10-es 3bet, AF 3,6). Fold to flop Cbet:50, Turn: 0, Fold vs River bet: 60, WTSD: 28. Szóval picit ilyen csapkodós elég laza fishnek tűnt

    John...: 78 hand, WTSD: 17, vpip: 51, pfr: 18, 3b: 6,5, AF: 2,1, Fold to Flop Cbet: 71, Turn: 0, vs river bet: 71. Ő meg inkább laza passzív fit-or-fold játékosnak.

    Nekem közepesen LAG/TAG az imagem (igazából TAG inkább, de ezen a szinten a játékosok általában vagy 13/10-et játszanak, vagy 50+/0-15-öt, szóval hozzájuk képest elég LAGon toltam). Kb ilyen statokkal:
    19/15/3,5 4bet: 1,5, WTSD: 32, AF: 2,3, Cbet: 85%, Turn Cbet: 60%, River Cbet 20%

    Preflop erős handet kapok rossz poziban, azért még emelek vele, flop nem álom, de azért tűrhető. Van 2 backdoor FD-m, backdoor str8draw, TPTK.
    K-nak, kőrnek, kárónak örülök, de Q, J sem rossz. És még A/T is elmegy (az a baj, hogy A-nál nehezn kapok rosszabbtól akciót, max AQ, AJ, AT-tól, viszont nehéz helyzetbe kerülhetek ha valaki erősködik, mert simán lehet nála A9, A6, 66, 99. A T meg egy obv draw-t egészít ki). Reméltem hogy flop után HU maradok, de annak ellenére, hogy száraz flop jött, A high, és UTG emeltem mindketten adták.

    Turn egész szép, lett egy nut FD-m, nem egészült ki draw, és itt még egy betre valszeg dobják a str8draw-okat. AA itt már valszeg visszaemel, A9 szintén. Nagy megdöbbenésemre mindketten adják a 2nd barrellt.

    Az első kérdésem az lenne, hogy ha itt jó a turn bet, akkor b/c, vagy b/f?
    Én határeset b/f-nek érzem, mert K-val valszeg nyerünk, de nem 100%, színnel tuti nyerünk, de ha itt raiselnek, akkor az 2pár+OESD, 2pár+FD, set+FD, set, néha naked 2pár. Nem tudom meg van-e az oddsunk, és van-e elég implied oddsunk

    River nem álom lap. Mivel ketten jöttek ellenem, ezért reménykedtem egy ingyen SD-ben, hátha valami wrappel, vagy pár+draw-val elcheckelik, és kivihetem a potot, hát nem annyira Mr. Agromonkey belepotolt, a másik srác dobta, és én is.

    Utána amúgy nagyon azt éreztem, hogy blöff volt. Általában nuts-al potolnak riveren, néha blöffből, és olyan rivereb polarizálta a range-ét, ami elég blank volt. Kb valami furán játszott AA-t, 99-t, 66-ot, xxJJ-t, vagy AJ-t tudnék a kezébe adni. Szerintem ha nagyobb minta alapján ilyen spewhappy, aggro játékot játszik és HU-ban vagyunk, akkor lecallozom (jahh, én is spewy vagyok), mert nagyon nem állt össze nekem a kép. Így azért elég hamar dobtam, mert elég gyakran lesz a másik srácnál wrap, pár+FD, ilyesmi, ha c/f-et játszik riveren, tehát kevesebb az esélye, hogy a butaagrónál ilyesmi legyen, ergo nagyobb lesz az a range amivel value-ból csinálhatja ezt.

    A turn b/f vagy b/c-n kívül még az a kérdésem, hogy ilyen helyzetekben jó a bet-bet-c/f line? (top pár+strong kicker, némi draw esély, de nem sok (pl lyuksor+bdFD, vagy 2 bdFD, rossz FD, stb), és kevés 2 pár potenciál) Ha nem javulunk valamennyit a turnön akkor is érdemes ilyen száraz boardon ellőni a turn Cbetet, vagy akkor adjuk fel turnön?

    Köszi a válaszokat! GL

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Hali, en turnt ilyen deepen b/f-nam, mert az csak jobb lesz, ugye set-ek, amivel flopon ch/c-tak, 2par+fd, ritkan lesz naluk csak 78xx+fd, az kb amit versz csak.

    Riveren adnam, mert:

    -Any set kizarva, azzal meg ha flopon nem is, de turnon 100% h visszaemel a sok straight es fd miatt.
    -Igaz keves a read rola, de azt mondtad, h elegge agro. Az ilyen fishek csak azt latjak, hogy az eredeti pfr hiv 2 utcat, majd mindenki ch-l riveren= steal bet
    -Tul sok mindent nem reppel, itt rossz 2 parral nem fog potolni(mondjuk 6Jxx,9Jxx) es az olyan parokat, amik riveren ketparosodnak nem fog callozni 2 utcat, ugy hogy van kint fd turnon, tehat nem fog egy naked 6-os vagy 9-es parral callozni flopon es turnon.
    -Nagyon sok busted draw van kint, 78xx,45xx, fd

    Ugy, hogy a masik eldobta, nalam herocall, nah jo inkabb snapcall

  3. #3
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Köszi a választ Jól van, akkor nem vagyok akkora spewy, amiért herocallolni akartam

    GL

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •