Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (33) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás Button emel, AK-al visszaemelek, száraz alacsony flop

    Szemléltetem, szebb.

    SB
    Button Raise 3 bb
    Reraise 10BB
    Button Call

    Flop



    SB: na most mi a rák legyen?

    Valami olyasmi a sztenderd játék, hogy visszaemelés után akármi a flop, inkább emelni, mint passzolni. Csakhogy ez nekem mintha nem működne. Callolják, visszaemelnek. Ugyanakkor lehet profitábilis, csak szerencsétlen vagyok. Ha itt emelek, és callol, akkor nagyon szép turnnek kell érkeznie, hogy tovább blöffölhessek, vagy az ellenfelemnek kell nyuszinak lenni.

    Egyik amit kiötlöttem:

    Mielőtt emelek, ránézek a tag statisztikáira, és ha azt látom, hogy jól dob 3betelt potban cbetre, akkor raise, egyébként check. Mondjuk ott kellene kezdeni, hogy ha 3betelt potokban nem szeret dobálni cbetre, akkor talán a 3betet se érdemes AK-al meglépni.

    Miket néztek meg segítségként a HUD-ban, illetve mi ilyenkor a profitábilis játék?
    Utoljára módosítva: Matt Coburn által: 2011. 07. 08. 00:11
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Nem feltétlenül muszáj cbetelni 3bet potban semmivel, valóban érdemes megnézni a fold to cbetet (ha nagy, akkor 100% cbet is mehet akár) meg úgy egyáltalán 3bet megadás hajlandóságát (a range belövése miatt) viszont ezekhez eléggé sok hand kell. Itt fontos lehet az agresszió is (kérdés, hogy mennyire megy rá a kihagyott cbetre, betel e itt KQs-t vagy 44et).
    Ezen a flop-pon tutira nem dob el párokat (ha kisebb a 3betcall-ja, a range nagy része ezekből áll) szóval szerintem biztos nem hiba a check/fold sem, de folytatni sem rossz félpot körül, viszont akkor J+ turnon folytatni kellene.

    AKval szerintem tutira pluszos lesz a 3bet olyan játékos ellen aki ritkán dob cbetre 3betelt partiban, mert az A-K magas boardokon össze-vissza fog keringeni Axekkel meg secondpárokkal akár 2-3 utcát is, ezekkel sokkal többet fogsz nyerni, mint akkor buksz amikor már floppon feladod ellenük.

  3. #3
    Fanatikus tag bigacsiga avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 27.
    Hely
    Sliema
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AKval szerintem tutira pluszos lesz a 3bet olyan játékos ellen aki ritkán dob cbetre 3betelt partiban, mert az A-K magas boardokon össze-vissza fog keringeni Axekkel meg secondpárokkal akár 2-3 utcát is, ezekkel sokkal többet fogsz nyerni, mint akkor buksz amikor már floppon feladod ellenük.
    ez ***** nagy tevhit. mert mindenki azt hiszi magarol hogy annyira jo postflop es hogy majd o nem fog stacket veszteni, ha odaernek ellene, viszont mindenkinek a 26. parjat stackelni fogja. amit te irsz az penz egetes es egy utcas gondolkodas.
    ne csak az adott utcan gondolkozz mikor 3betelsz, ertsd:

    egyet ertunk hogy AK veri a range-t nagyon, de nem azert kell valakit 3betelni mert verjuk a range-t es callolni fog preflop. ettol meg nem fogunk profitot mutatni.

    kell hogy legyen egy terved, adott jatekos ellen hogy tudsz jatszani postflop, melyik board texturakat tudod tamadni, hogyan reagal o altalaban masodik barellre, mennyit check callol mennyit check raisel, bloffol-e
    (bet OOP v missed cbet) pozicion kivul a turnon, ha visszacheckelsz, stb
    ezek alapjan kene meghoznunk a dontesunket hogy hogyan fogunk jatszani preflop, nem pedig az alapjan hogy AK auto 3bet.

    preflop 10bb megy be, postflop sokkal tobb ezert nem mindegy hogy mit tervezel a flop utan csinalni, es ez alapjan kene dontened preflop akciodrol. kevesebb penzt egetnel
    Utoljára módosítva: bigacsiga által: 2011. 07. 08. 00:33 Oka: nem ellened szol, altalanossagban szolok a nagytobbsegrol

  4. #4
    Fanatikus tag bigacsiga avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 27.
    Hely
    Sliema
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    es azt elfelejtettem odairni, hogy ha igy meg 3beteles elott vegig gondoljuk hogy mit fogunk csinalni postflop, akkor nem a floppon leszunk eltevedve, mert mar lesz ra otletunk, hogy hogyan tamadjunk

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet bigacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez ***** nagy tevhit. mert mindenki azt hiszi magarol hogy annyira jo postflop es hogy majd o nem fog stacket veszteni, ha odaernek ellene, viszont mindenkinek a 26. parjat stackelni fogja. amit te irsz az penz egetes es egy utcas gondolkodas.
    ne csak az adott utcan gondolkozz mikor 3betelsz, ertsd:

    egyet ertunk hogy AK veri a range-t nagyon, de nem azert kell valakit 3betelni mert verjuk a range-t es callolni fog preflop. ettol meg nem fogunk profitot mutatni.

    kell hogy legyen egy terved, adott jatekos ellen hogy tudsz jatszani postflop, melyik board texturakat tudod tamadni, hogyan reagal o altalaban masodik barellre, mennyit check callol mennyit check raisel, bloffol-e
    (bet OOP v missed cbet) pozicion kivul a turnon, ha visszacheckelsz, stb
    ezek alapjan kene meghoznunk a dontesunket hogy hogyan fogunk jatszani preflop, nem pedig az alapjan hogy AK auto 3bet.

    preflop 10bb megy be, postflop sokkal tobb ezert nem mindegy hogy mit tervezel a flop utan csinalni, es ez alapjan kene dontened preflop akciodrol. kevesebb penzt egetnel
    Persze, teljesen igazad van, elég microlimitesen gondolkodok még, s ott elég ritkán van annyi hand egy ellenfélről, hogy megvizsgálhassak minden statot, amit írtál. De minnél több infó van róla, annál inkább igyekszem azok alapján a legjobb döntést meghozni, megfogadom a tanácsot mindenképpen.

  6. #6
    Fanatikus tag bigacsiga avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 27.
    Hely
    Sliema
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, teljesen igazad van, elég microlimitesen gondolkodok még, s ott elég ritkán van annyi hand egy ellenfélről, hogy megvizsgálhassak minden statot, amit írtál. De minnél több infó van róla, annál inkább igyekszem azok alapján a legjobb döntést meghozni, megfogadom a tanácsot mindenképpen.
    mikro limiten meg foleg nem csak a statokat kene bamulni sot elsosorban nem azokat.
    ha ott ulsz egy asztalnal, akkor feltetelezhetoen van egy fish. mindenki ot izolalja. figyelni kell hogy mire hogy reagal. mivel mit jatszik, es note-olni.
    regekre ugyanez igaz. sokkal jobb egy pontos note arrol hogy adott reg 2. parral mit jatszott (mivel ezeken a teteken nem nagyon kombinaljak altalaban a vonalakat a regek) es az alapjan sokkal jobb, tokeletesebb donteseket fogsz hozni, mint valami szam alapjan.
    mert a minta mindig kicsi lesz, viszont ha van rola egy note-od hogy hogyan jatsza a flush huzojat, a 2.parjat es a setjeit akkor azalapjan elkepzelheted hogy milyen felfogas alapjan pokerezik es az ellen mit kene csinalni. es ehhez nem kell 2000hand. handrol handre tobb infod lesz

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet bigacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mikro limiten meg foleg nem csak a statokat kene bamulni sot elsosorban nem azokat.
    ha ott ulsz egy asztalnal, akkor feltetelezhetoen van egy fish. mindenki ot izolalja. figyelni kell hogy mire hogy reagal. mivel mit jatszik, es note-olni.
    regekre ugyanez igaz. sokkal jobb egy pontos note arrol hogy adott reg 2. parral mit jatszott (mivel ezeken a teteken nem nagyon kombinaljak altalaban a vonalakat a regek) es az alapjan sokkal jobb, tokeletesebb donteseket fogsz hozni, mint valami szam alapjan.
    mert a minta mindig kicsi lesz, viszont ha van rola egy note-od hogy hogyan jatsza a flush huzojat, a 2.parjat es a setjeit akkor azalapjan elkepzelheted hogy milyen felfogas alapjan pokerezik es az ellen mit kene csinalni. es ehhez nem kell 2000hand. handrol handre tobb infod lesz
    Ez oké, rengeteg note-ot írok én is, sokkal megbízhatóbb valóban.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Zsoltika01 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 03.
    Hely
    szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    563

    Alapbeállítás

    FR-en is lehet nulla körül tartani hosszútávon a redline-t?
    Vagy én vagyok eltévedve és 6-max-on sem lehet?
    "A bet/fold az bet/fold, előre eldöntöm és sírva dobok." by Tecca

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet bigacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    kell hogy legyen egy terved, adott jatekos ellen hogy tudsz jatszani postflop, melyik board texturakat tudod tamadni, hogyan reagal o altalaban masodik barellre, mennyit check callol mennyit check raisel, bloffol-e
    (bet OOP v missed cbet) pozicion kivul a turnon, ha visszacheckelsz, stb
    ezek alapjan kene meghoznunk a dontesunket hogy hogyan fogunk jatszani preflop, nem pedig az alapjan hogy AK auto 3bet.
    Na oké, de akkor is kell hogy legyen tervünk, ha nincsen információnk a játékosról. Sztenderd statisztikái meg agressziója van, aztán kész.

    Ami majdnem biztos, hogy meg fog történni, hogy ha checkelek, akkor megpróbálja elvinni a kasszát.

    Ha emelek, akkor meg ilyen flopon nem biztos hogy elhiszi nekem a magas párt, és vissza is játszhat.

    És minden ilyen szituban kissé tanácstalanul gubbasztok a székben, aztán ha épp bátor vagyok, emelek, hátha két magas lappal üldögél, és épp nincs kedve próbára tenni egy visszaemeléssel, vagy checkelek, és hagyom hogy csináljon amit akar.

    Na most ezen az ostoba hozzáálláson kellene változtatni.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Bigacsiga, kérlek vázoljál egy tervet, hogy kellene kinéznie szerinted, ismeretlen ellenfél ellen.

    Meg egyátalán ez a preflop tervkészítés hogy zajlik. Szerintem ilyen tervhez rengeteg infó kellene, tehát általában sztenderd terveink kell hogy legyenek típusellenfelek ellen.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •