Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás "közös" játékok, "csalások"

    Szerintem a legtöbb pókeres elgondolkodott már azon, hogy hogyan csalnak a játékosok. Kizárom azokat, akik most felháborodtak, és a továbbiakban azoktól kérdezem, akik tisztában vannak azzal, hogy a világ teljes egésze nem szent. Talán a nagyobbik fele álszent.

    Keveset tudok még erről a dologról, de ismerősök megosztják egymással a hh-kat, már az is előny. Betöltve a hud-odba olyan információd lesznek idegenekről, amikkel ők nem rendelkeznek rólad. Ezt a folyamatot gondolom nem lehetett megállítani. Valószínűleg ezért is lehet a neten ilyeneket hivatalos helyről is vásárolni. Furcsa módon csak cg hh-kat. Ez ma már biztos, hogy nem csalás.

    Legegyszerűbb formája a tényleges csalásnak gondolom a több adaton való regisztrálás ugyanabban a terembe, first deposit bónuszért. Profibbak talán két-három külön géppel, azokhoz tartozó külön személyes adatokkal csinálhatják. Gondolom esetleg külön internet, külön pénzforgalmi netes számlák, stb. Ilyenkor nehéz lehet lebukni. Talán lehetetlen. Nincs egy időben ugyanannál az asztalnál a több account, stb. Ez szerintem félig csalás. Ha jó okod van arra, hogy más nevén (is) játsszál, de továbbra sincs jogosulatlan infód/előnyöd, akkor ez engem nem érdekelne.

    Sokat olvastam közös skype-okról, teamviewerekől, amik real time játék közben lehetőséget adnak arra, hogy infód legyen egy asztalodnál ülő legalább egy játékosról, annak lapjáról, arról, hogy mit fog csinálni. Ez is előny. Lenyomozhatatlan egy jó hosszú ideig. Szerintem ez csalás, ha tényleg közös játék közben történik.

    Amiért elkezdtem ezt írni az egy kérdéssor miatt volt, ami felmerült bennem.
    Mi a helyzet a közös grindelésekkel, közös albérletekkel? Ilyenkor valószínűleg több ember használ közös internetet, külön gépeket, külön személyes adatokat, de mi van ha közös asztalhoz ülnek, vagy ha közös asztalhoz kerülnek? A szoftvernek észre kell vennie, nem? Cg-n gondolom ez azért hamar kibukik az ellenfelek szemében is, de mtt-n? Gondolom részben ezért is lett az FT-n az ME. De mi a helyzet más termekben?
    Innentől kérdezem:
    A közös grindeléseknek mi értelme van? Sok asztalos játék közben nem fognak tanulni egymástól, mindenki a saját játékával van elfoglalva. Közös élmény? Az lehet. Jó buli? Az is lehet.

    Remélem senkit nem sértettem meg. Ha meg igen, ne hordjon inget.
    Utoljára módosítva: rudinese33.1/3 által: 2011. 07. 09. 16:20

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Több szem, többet lát. Hasznos tud lenni (főleg, ha jobb játékosokkal vagy körülvéve ) ha egy-egy hand-nél meg tudod kérdezni, hogy ki-mit csinálna. Egy időben játszottam együtt 2-3 emberrel, és szerintem bőven azon a pár estén fejlődtem a legtöbbet.

  3. #3
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Innentől kérdezem:
    A közös grindeléseknek mi értelme van? Sok asztalos játék közben nem fognak tanulni egymástól, mindenki a saját játékával van elfoglalva. Közös élmény? Az lehet. Jó buli? Az is lehet.
    1xis : Shokyu+1
    szerintem nagy buli az ilyen közös grindelés, mondjuk én még csak olyanon vettem részt, ahol különböző limiteken játszottunk.
    tanulás ilyenkor: mindenki tart szünetet amikor odamegy a másikhoz és kérdezget.

    hh: mivel lehet vásárolni ezért nincs esélyegyenlőtlenség.

    skypeos sessionok: mivel én több grinderrel is szeretek beszélgetni session közben ezért általában figyelek arra hogy ne üljünk 1 asztalon,
    ami nagy előny ilyenkor hogy nem csak a hand után postolva tudom meg hogy mi lett volna jó, hanem jobb esetben már r.time v.mi el tudja mondani hogy én ezt tenném. hogy ez mennyir fairplay? nem tudom - nem is érdekel - de gondolj bele az összes kócsing óra csalás?

    gl!
    u.i: remélem jól fogalmaztam ;-)

  4. #4
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    Idézet JociBalboa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1xis : Shokyu+1
    szerintem nagy buli az ilyen közös grindelés, mondjuk én még csak olyanon vettem részt, ahol különböző limiteken játszottunk.
    tanulás ilyenkor: mindenki tart szünetet amikor odamegy a másikhoz és kérdezget.

    hh: mivel lehet vásárolni ezért nincs esélyegyenlőtlenség.

    skypeos sessionok: mivel én több grinderrel is szeretek beszélgetni session közben ezért általában figyelek arra hogy ne üljünk 1 asztalon,
    ami nagy előny ilyenkor hogy nem csak a hand után postolva tudom meg hogy mi lett volna jó, hanem jobb esetben már r.time v.mi el tudja mondani hogy én ezt tenném. hogy ez mennyir fairplay? nem tudom - nem is érdekel - de gondolj bele az összes kócsing óra csalás?

    gl!
    u.i: remélem jól fogalmaztam ;-)
    Igen. Jól. :-)
    A skype-os témánál az alábbit írtam:
    "Szerintem ez csalás, ha tényleg közös játék közben történik."
    Ezért szerintem a kócsing természetesen nem unfair.

  5. #5
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen. Jól. :-)
    A skype-os témánál az alábbit írtam:
    "Szerintem ez csalás, ha tényleg közös játék közben történik."
    Ezért szerintem a kócsing természetesen nem unfair.
    végülis ha jobb játékossal tv.s sessionolsz az is kócsing ;-)

  6. #6
    Tag sngland avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Keveset tudok még erről a dologról, de ismerősök megosztják egymással a hh-kat, már az is előny. Betöltve a hud-odba olyan információd lesznek idegenekről, amikkel ők nem rendelkeznek rólad. Ezt a folyamatot gondolom nem lehetett megállítani. Valószínűleg ezért is lehet a neten ilyeneket hivatalos helyről is vásárolni. Furcsa módon csak cg hh-kat. Ez ma már biztos, hogy nem csalás.
    ez tényleg undorító dolog, de semmit nem lehet ellene csinálni a ps és az ftp tudtommal amúgy elég sokat tesz azért, hogy a PTR-t ellehetetlenítse, eddig nem nagy sikerrel =/

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Legegyszerűbb formája a tényleges csalásnak gondolom a több adaton való regisztrálás ugyanabban a terembe, first deposit bónuszért. Profibbak talán két-három külön géppel, azokhoz tartozó külön személyes adatokkal csinálhatják. Gondolom esetleg külön internet, külön pénzforgalmi netes számlák, stb. Ilyenkor nehéz lehet lebukni. Talán lehetetlen. Nincs egy időben ugyanannál az asztalnál a több account, stb. Ez szerintem félig csalás. Ha jó okod van arra, hogy más nevén (is) játsszál, de továbbra sincs jogosulatlan infód/előnyöd, akkor ez engem nem érdekelne.
    amennyi raket a termek beszednek, nem tudom sajnálni őket, ha valaki ezt csinálja. főleg, hogy azokon a limiteket ahol valóban az ellenfelet kell már játszani egy fd bonusért nem éri meg az egész.

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sokat olvastam közös skype-okról, teamviewerekől, amik real time játék közben lehetőséget adnak arra, hogy infód legyen egy asztalodnál ülő legalább egy játékosról, annak lapjáról, arról, hogy mit fog csinálni. Ez is előny. Lenyomozhatatlan egy jó hosszú ideig. Szerintem ez csalás, ha tényleg közös játék közben történik.
    ezt cg/sng viszonylatban szerintem nem csalás, mivel úgy sem játszanak annyit együtt, hogy tényleg kárt okozzanak bárkinek. heti pár óra sztem teljesen mindegy. ami nagy probléma az az MTT végén lévő "játékos csere", ezt mindenki tudja, hogy létezik amikor a backer átveszi az utolsó 3 asztalnál, vagy egy jobb játékos %-ot kap. sajnos a termek részéről nagyon nehéz bizonyítékot szerezni (még akkor is, ha egyértelmű, hogy valaki játéka teljesen megváltozott hirtelen).

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A közös grindeléseknek mi értelme van? Sok asztalos játék közben nem fognak tanulni egymástól, mindenki a saját játékával van elfoglalva. Közös élmény? Az lehet. Jó buli? Az is lehet.
    jó motiváció, ha nem otthon ülsz egymagadban napi 8 órát, hanem körülötted tényleg minden a pokerről szól, így mások sikerét/kitartását látva több kedvet kap az ember játszani és fejlődés szempotjából sem utolsó

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Engem nem érdekel különösebben ha valaki vásárolt hh-kat és esetlegesen több infója van rólam, mint nekem róla. Hány olyan ember van, aki nem használ hm-et? Akkor velük szemben meg én vagyok unfair? Ugyanmár...
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #8
    Tag sngland avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Engem nem érdekel különösebben ha valaki vásárolt hh-kat és esetlegesen több infója van rólam, mint nekem róla. Hány olyan ember van, aki nem használ hm-et? Akkor velük szemben meg én vagyok unfair? Ugyanmár...
    a logikai bukfenc ott van, hogy egyrész a termek engedik a HEM-et amit bárki megvehet _egyszeri_ 80$-ért, mindenki ugyanakkora előnyre tesz szert. ha valaki nem használja akkor a saját döntéséből kerül hátrányba. viszont hand vásárlásnál minél több pénzt tolsz a PTR-nek annál nagyobb előnybe kerülsz illetve lehetetlen megmondani hogy mekkora adatbázisokkal rendelkeznek a törzsvásárlók.
    a sharkscope is azért van elnézve mert mindenkinek ugyanakkora előnyt biztosít, illetve ha valaki nem szeretne szerepelni benne az egyszerűen letilthatja magát. a PTR-en ha jól tudom nincs olyan opció, hogy a te handjeidet ne árulják, ha te nem szeretnéd ezt.
    Utoljára módosítva: sngland által: 2011. 07. 12. 00:42

  9. #9
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Idézet sngland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez tényleg undorító dolog, de semmit nem lehet ellene csinálni a ps és az ftp tudtommal amúgy elég sokat tesz azért, hogy a PTR-t ellehetetlenítse, eddig nem nagy sikerrel =/
    Ha nem lenne PTR nem tudom hány botot találtak volna eddig a termek maguktól...
    “I'd rather be lucky than good.”

  10. #10
    Tag sngland avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet reirreT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem lenne PTR nem tudom hány botot találtak volna eddig a termek maguktól...
    ezt én sem tudom de a játékosok biztos találtak volna párat

    engem amúgy nem nagyon érdekel a téma mivel nem játszok casht, szóval nem lejárató hadjáratot akartam folytatni a PTR ellen, az vele a gond, hogy nem ugyanakkora előnyt nyújt mindenki számára, erről szólt a topic, nekem aztán mind1 ki használja meg ki nem...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •