Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás NL100SH kiegészült draw vs fish

    Sziasztok!

    Az alábbi leosztásról illetve szituációról érdekelne a véleményetek. Nem tudok rendes hand historyt betenni, mert nincs PT a munkahelyen
    Ellenfél 37/15/2 igazi fish, rengetegszer eltévedve pozíción kívül. wtds 45, won money at sd 32.
    En statjaim 21/18/6 volt ennél az asztalnál.
    6 fős asztal
    HERO vs SB
    HERO 145 EUR
    SB 75 EUR
    Hero 55 raise 3.50
    Sb calls 3.50
    flop 2s5d6c rainbow
    sb check, Hero bets 5 EUR, sb calls
    turn: 4d
    check-check
    river: 9d
    sb bets 15, Hero ???

    A call szerintem teljesen egyértelmű, mert egy fish az esetek nagy részében nem fog sem sorral, sem flushel 3/4 potot donkolni általában.
    A kérdés itt az, hogy érdemes-e esetleg raiselni az emelésére? Kaphatunk-e callt 2 pároktól esetleg alacsonyabb settektől?
    Nálam a fold szóba sem jön az említett fish line miatt. Őszintén lehet előbb eldobnám egy 5 euros donkbetre mint erre.

  2. #2
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    A turnt miért nem betelted? Itt nem nagyon látok már value-t a river raise-ben.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A turnt miért nem betelted? Itt nem nagyon látok már value-t a river raise-ben.
    Egyszerűen nem tudtam más lapot a kezébe tenni, mint str8 draw-kat. Ezért mivel pozícióban voltam úgy gondoltam, hogy ez jobb line, mint a turn bet, river ch/ch vagy bet /fold.
    Aztán a riveren a donkbetre teljesen fixre tettem, hogy nincs sora, a runner flush kicsit aggasztott.

  4. #4
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet isti80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyszerűen nem tudtam más lapot a kezébe tenni, mint str8 draw-kat. Ezért mivel pozícióban voltam úgy gondoltam, hogy ez jobb line, mint a turn bet, river ch/ch vagy bet /fold.
    Aztán a riveren a donkbetre teljesen fixre tettem, hogy nincs sora, a runner flush kicsit aggasztott.
    Egy leosztásban sem lehet az ellenfelet konkrét lapra tenni, mindig range-ben lehet csak gondolkodni. A turn nálam tipikusan bet/fold.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy leosztásban sem lehet az ellenfelet konkrét lapra tenni, mindig range-ben lehet csak gondolkodni. A turn nálam tipikusan bet/fold.
    Ez egyértelmű, de szerintem jelen helyzetben a range tele van 45, 56, 34 szerű lapokkal.
    Alá is írom, hogy a turn bet/fold is egy helyes opció. Viszont van megint a kérdés, hogy turn bet ő call, river donk?? Növeltünk egy potot, amiben teljesen hátul vagyunk egy settel, ami teljesen száraz boardból 1000 outnak segített.
    A kérdésem igazából általánosságban vonatkozik az ilyen fish donkbetek kezelésére... Rengetegszer besült drawk ezek, kérdés, hogy ilyen boardokon settekkel aminek azért van showdown értéke, érdemes-e emelni a donkbetre?

  6. #6
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet isti80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez egyértelmű, de szerintem jelen helyzetben a range tele van 45, 56, 34 szerű lapokkal.
    Alá is írom, hogy a turn bet/fold is egy helyes opció. Viszont van megint a kérdés, hogy turn bet ő call, river donk?? Növeltünk egy potot, amiben teljesen hátul vagyunk egy settel, ami teljesen száraz boardból 1000 outnak segített.
    A kérdésem igazából általánosságban vonatkozik az ilyen fish donkbetek kezelésére... Rengetegszer besült drawk ezek, kérdés, hogy ilyen boardokon settekkel aminek azért van showdown értéke, érdemes-e emelni a donkbetre?
    Value-ból akkor érdemes ráemelni a donk-ra, ha az ellenfél range-ének egy jelentő része, ami nálunk gyengébb, callni fog, és egy kisebb része, ami ver.
    Ilyenkor lehet a donkra raise/foldolni. Jelen esetben a lapunk viszont bluffcatcher, tehát a blöffbe fordított gyenge lapokon kívül semmit sem verünk, így semmi értelme egy raise-nek, mert nem igazán van gyengébb lap, ami callolna.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Value-ból akkor érdemes ráemelni a donk-ra, ha az ellenfél range-ének egy jelentő része, ami nálunk gyengébb, callni fog, és egy kisebb része, ami ver.
    Ilyenkor lehet a donkra raise/foldolni. Jelen esetben a lapunk viszont bluffcatcher, tehát a blöffbe fordított gyenge lapokon kívül semmit sem verünk, így semmi értelme egy raise-nek, mert nem igazán van gyengébb lap, ami callolna.
    Jól értem, hogy úgy gondolod, hogy egy 37/15-ös játékos, nem fog 56,45 és társaival lecallolni egy emelést???
    Szerintem az ilyen fajta játékosoknál ezek teljesen standard callok, főleg, ha azt nézzük, hogy preflop én emeltem, vagyis egy ilyen játékos rengetegszer fog overpárra sőt még talán ak-ra is tenni...

    Amúgy a végén 99-et mutatott

  8. #8
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    turnon még sorra teszed, és emiatt nem betelsz, riveren meg már raiselni akarod a donkját? ezt nem értem. szerintem turn bet mindenképp kell, aztán riveren meglátjuk. így meg csak call.

  9. #9
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    turn tuti bet/fold nálam is, (fish raise-re bet/call) 2 párokat ,overpárokat az életben nem dob, miez a hülyeség hogy csak húzóra tudtad tenni. river call így, raise-sel blöffbe fordítod az SD-re tökéletes lapodat, ennek semmi értelme, nem kapsz callt gyengébbtől.

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Idézet mese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    turnon még sorra teszed, és emiatt nem betelsz, riveren meg már raiselni akarod a donkját? ezt nem értem. szerintem turn bet mindenképp kell, aztán riveren meglátjuk. így meg csak call.
    Mese!

    A következő volt a gondolatmenetem:
    preflop call: kis, közepes párok illetve connectorok
    flop: check-call: set kizárva a drawk miatt, vagyis sorra vár
    turn: leesik a sor, check-check
    river: donkbet, ezáltal mivel fish sor kizárva illetve a runner flush is, ezért a ranget 2 párokra, overpárokra tettem.
    Ezért calloltam én is és 9-es setet mutatott így az 5-ös settem meghalt

    Véleményem szerint a bet-fold regularok ellen tökéletes opció mivel ők azért kézbe fölépárral drawheavy boardon nem fognak tönkre menni ezért ott ez jó opció lehet, viszont egy ilyen játékos nagyon sokszor fog túlértékelni fölépárokat turnön és sokszor fog pénzt, teljes stacket betenni ilyen boardon is fölépárokkal.
    Kérdésemre választ kaptam viszont, amit nagyon köszönök, vagyis szerintetek (sem) érdemes ráemelni, mert az esetek nagy részében, rosszabb lap nem fog callt adni egy emelésre, mert ott már leesik a tantusz

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •