Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás NL30 SH QQ preflop kérdés 3way 150 bb deepen

    $0.15/$0.30 No Limit Holdem
    OnGame
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG MissyGrinder ($26.60)
    UTG+1 SKotrba2 ($73.41)
    CO fish_royal ($29.40)
    BTN Hero ($52.49)
    SB xxdiefirmaxx ($44.87)
    BB smashpoker2 ($43.05)

    Pre-Flop: ($0.45, 6 players) Hero is BTN
    MissyGrinder raises to $0.90, 2 folds, Hero calls $0.90, xxdiefirmaxx raises to $3.90, 1 fold, MissyGrinder raises to $7.55, $6.65 to Hero ($51.59)?

    Ezt hogyan kellett volna?:
    xxdiefirmaxx-nél nagyibb fisst még nem láttam: 76/64/41-et játszott 100 hand alatt, ezért a call, mert tudtam, hogy úgyis 3betelni fog, akármivel. viszont a reg move-ja meglepett, azhittem, hogy ráborítja, az sima call, de így mintha engem is be akarna még csalogatni a potba... egyébként értelmesnek tűnik, 140 hand alatt 18/17/8,3...
    szóval itten neki most a 4bet range kitágul, mert ígyis úgyis nagy fiss, aki ellen sztem még 9es párral is betettem volna 2 bi-t, vagy pont, hogy leszűkül, mert kblöffölni biztos nem próbálja meg a fisst, ráadásul 3way vagyunk?

    itt push? raise? fold?

  2. #2
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    akár weak, akár nem én asszem inkább elengedném.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    uhh, elég ugly spot.

    nekem itt inkább annak tűnik a szitu, hogy a reg a fish-t próbálja indukálni, mert senki nem várja el, hogy egy sima flatcall utána Te még fogsz egy clickback4bet-et callozni, tehát nekem inkább tűnik annak, hogy Téged akar kizárni, és őt pedig indukálni akarja. (persze itt az is lehet érdekes, hogy milyen lapokkal képes őt indukálni, mert ha AJ,AQ-t monsternek érzi ellene, akkor más a szitu mintha csak a monsterekkel )mindenesetre nem szívesen pakolnék be 150BB-t QQ-val úgy, hogy a reg ezt simán csinálhatja tényleg monsterekkel is.

    rohadtul nem tudom mit kellene itt tenni.

  4. #4
    Fanatikus tag VWRoli avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 17.
    Hely
    Baranya
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Azt hiszem én inkább elengedném.
    "A férfiak szembesülnek a valósággal, a nők nem, ezért kell a férfiaknak inni."

  5. #5
    Fanatikus tag Csuhi81 avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 03.
    Hely
    Csurgó
    Hozzászólások
    308

    Alapbeállítás

    fold

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Tetszik az elgondolásod, jó a call is, bár lehet 3betre meg 4betelne bármivel
    Az a baj, hogy elég értelmesnek tűnik a reg, s valszeg ő is tudja, hogy a fish ellen tág rang-el 4bet/callozhat simán lehet h úgy van vele, hogy had tolja rá a fish a sok gyengébbel, mint hogy essetleg eldobjon vmit pushra, amit amúgy agyonverne. Te a button megadással mindent mutattál csak erőt nem, szóval nem hiszem, hogy különösebben figyelembe venne Téged, ezért tágul a range én szerintem. Viszont játszhat így monsterrel is, általános essetben monsterrel játszanak így. 140 hand alatt nem hiszem, hogy láttál tőle ilyen nagy mértékű alkalmazkodást az ellenfélhez, ami indokolná, hogy feltételezhess ilyesmit róla szóval bár eléggé csábít a sok death money, (s feltételezető ha berakod, a fish is berakja elég tágan) annyira keveset tettünk be eddig, hogy sztem is simán elengedhető.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    90bb-je van ennek a jó regnek, ennyi dead moneyval én el nem dobom a QQ-t. Csak az a kérdés, hogy hogy érhetjük el, hogy a fish allin menjen.

    A push egyértelmű +EV, de talán a callra szavaznék. A fish ezután már dobni nem fog, de simán betolhatja valami vicces lapra.
    Ha meg jön A vagy K a flopra, akkor jó eséllyel úgyis verve lennénk, szóval pont olyan flopon kényszerülünk dobásra, amin egyébként is lejavultak minket, nem tartok attól, hogy kiblöffölnek. Ráadásul pozícióban leszünk, úgyhogy a preflop megadással 2 utcányi wp-re is lehetőséget adunk a fishnek.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Feltételezem, hogy aki a foldra szavazott, az meg sem nézte, hogy ki ellen 150bb a stack.

  9. #9
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    A reg utolsó emelésének méretezése miatt nálam ez inkább fold.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  10. #10
    Fanatikus tag Carabinieer avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 29.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    247

    Alapbeállítás

    Nem tom, hogy nl30on mekkora metagame megy!

    Ha egyenes játékot játszanak a regek, akkor meglátásom szerint a 4betelő reg bizonyára kompetensnek látja a HEROt, így tudhatja, hogy mivel a squize-3bet monkey SB-ben ül ennek figyelembevételével flatcallolt Btnból számítva a fishy 3bet akciójára, amire dobás után 4betre készül, vagy pushra callol.
    Így a Hero laptartománya is (ritkán AJ) AQ+, 1010+ (esetleg 99, QK) lapokra
    polarizálódik.

    A reg ezt számításba véve méretezte a 4betet úgy ahogy tette, nem félve attól, hogy a Hero akár pusholhat, vagy callolhat pozicióban. És ha valóban jó játékos akkor biztos tudatában volta annak, hogy postflop is le tudja játszani a partyt akár 3way is. Ezért úgy vélem MONSTERE van, véleményem szerint KK+
    Ezért fold.

    Azonban itt jöhet képbe a metagame, mert pont ez a line egy kompetens játékost (Hero) gondolkodóba ejt és a polarizált range jelentős részét el is fogja tudni engedni- így kényelmesen játszhat tovább a Fishyvel HUot postflop.
    Tehát ha úgy érzi, hogy a kompetens Hero megérti a játékának az üzenetét, nevezetesen, hogy ezt a mini 4betet csak monsterrel teheti meg, épp emiatt a Herojétól rosszabb, szélesebb laptartománnyal is ugyan ezt a moveot megcsinálja.
    Ha megy a leveling akkor 5bet 22 dodig (ezzel a reget allra tesszük, ha fishy csak callol akkor any flopon bekerül a többi, ha pushol pre akkor snap call ( ha jön a reg akkor a sidepotért feltétlen)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •