Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás NL50 3bet pot blöfföljünk-e riveren?

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    iPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG mode8 ($48.40)
    UTG+1 MammothLaser ($50.59)
    CO Baggis99 ($50.50)
    BTN Hero ($55.60)
    SB Comitted ($62)
    BB Puss18 ($70.59)

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) Hero is BTN
    1 fold, MammothLaser raises to $1.50, 1 fold, Hero raises to $5, 1 fold, Puss18 calls $4.50, MammothLaser folds

    Flop: ($11.75, 2 players)
    Puss18 checks, Hero bets $7, Puss18 calls $7

    Turn: ($25.75, 2 players)
    Puss18 checks, Hero checks

    River: ($25.75, 2 players)
    Puss18 bets $18, Hero goes all-in $43.60

    Villain: 39/30, 11% 3bet kis mintán(180h). 8-10 asztalon játszott, elég aggresszív volt az asztalnál. nemrég láttam őt cr-elni, majd turnon cbetelni, blank rvren feladni oesd-vel bb-ben btn ellen. ezért feltételeztem róla, hogy fd-t is cr-el játszaná. viszont az eddigiek alapján riveren őszintének tűnik. egymással még nem keveredtünk nagyobb potba, egyszer feladta ellenem a barrelezést ip riveren, ott K scarecardot hívta meg turnon AJvel egy alacsony dry flopos check-check után. (nálam TT volt). Tehát ezek alapján mániákus blöffölőnek sem mondanám.

    A 3betem után a callja eléggé meglepett. turnon xback, vagy cbet a jobb? Mennyire jó (rossz) a river blöffshove?
    wp/100 down-->bb/100 up

  2. #2
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    barrelezném általában, de kéne tudni a 3betfold szokásait, meg h mennyit dob cbetre oop, oké, hogy kevés hand, de valamit azért meg lehet belőle tudni, és az alapján döntenék.
    river: olyanok a stackek, hogy mindennel, amivel úgy gondolta, hogy jó egy majdnem potbet és nem blöff, azzal le fog callozni, csak az air-jeit dobja, ezért nem erőltetném.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  3. #3
    Fanatikus tag VWRoli avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 17.
    Hely
    Baranya
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Barreleznék, így, hogy leesett a FD-m a turnre. Riveren pedig nem nagyon kötnék bele, elengedném.
    "A férfiak szembesülnek a valósággal, a nők nem, ezért kell a férfiaknak inni."

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    nem igazán tudunk riveren mit előadni. legtöbbször a fd+két over-t turnon is (imo) tovább barellezük, így nem nagyon tudok value handet hero kezébe adni amit itt valueshove-ol.

    a turn bet nekem is jobban tetszik.

    ahogy chivas írta előttem, elég nagyot betelt, csak a pure air-t fogja eldobni, FE kb. semmi azok ellen a handek ellen amit valueért betelt.

  5. #5
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Inkább turnon próbálnám meg elvinni a kasszát, river shoveban nem látok fantáziát, mert itt tényleg csak a totál blöfföt fogja elengedni, valószínűleg SD képes keze van, amivel meg fog adni. FE nincsen, főleg, ha eddig riveren őszinte volt.

    Mire tetted itt az ellenfelet?
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #6
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Idézet Arsen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem igazán tudunk riveren mit előadni. legtöbbször a fd+két over-t turnon is (imo) tovább barellezük, így nem nagyon tudok value handet hero kezébe adni amit itt valueshove-ol.
    Ez +1
    “I'd rather be lucky than good.”

  7. #7
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Inkább turnon próbálnám meg elvinni a kasszát, river shoveban nem látok fantáziát, mert itt tényleg csak a totál blöfföt fogja elengedni, valószínűleg SD képes keze van, amivel meg fog adni. FE nincsen, főleg, ha eddig riveren őszinte volt.

    Mire tetted itt az ellenfelet?
    turnon azért választottam xbacket, mert bár felszedtem csomó outot, mégsem akartam betenni a pénzt A magas FD-vel, ha cr-t kapok. dobás meg nyilván nem jön szóba akkor már. bár igaz, hogyha pl. 9-ese van, akkor turn check-check után riveren már kisebb eséllyel dobja, míg turnon inkább, hiszen ott úgy kellene callolnia, hogy még 1 utca hátravan.
    egyébként mivel c/c-olt flopon, és úgy gondoltam, drawal cr-elne, leginkább közepes made handre (9x) tettem.
    wp/100 down-->bb/100 up

  8. #8
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    Turn-ön hívtam volna. Riveren feladom.

    39es VPIP-pel szerintem csomó kis-közepes pakett lehet a kezében amiről lebarellezhetjük, ezen a turn-ön.
    bár láttad, hogy húzókkal cr-el oop, de ez 3betelt kassza, uh lehet, hogy másképpen viselkedik, ezért húzók ellen is jó a bet szerintem.
    Ezen kívül nagyon száraz board, te BU-ról 3beteltél, így nem feltétlenül vagy tele kész handekkel, ezért erősebb A-okkal is simán floatolhat egyet, amiket turn-ön eldob, viszont river c-c esetén viszi a kasszát.

    9-es persze lehet, de szerintem nem túl gyakori nála... nagyon laza, de mégis csak OOP cold callolt egy 3betet, egy-két 89s, 9Ts, A9s lehet, hogy befigyel, de szerintem közel sem calloz 100%-ban ezekkel a lapokkal, úgyhogy ez elég szűk része a range-ének, csak ezért én nem csekkelnék.

    nyilván egy ilyen playernak lesz némi random szemét is a kezében, a fenti lapokon kívül reálisan szerintem 1-2 ilyen KQ, JQs, JTs, KJs tipusú lap lesz még előtte, ezeket nyilván segíti a turn J... vagy eltalálja, vagy kap egy guttert a 2 over mellé, de ez nem tántorított volna el egy további barelltől... (JTs, JQs, KJs, AJ összesen 18 lapkombó, uh a bubi segítette, de nem túl nagy része a laptartományának amit telibe talál, még a 9-esekkel együtt is csak kb harmada negyede a rangeének)

    55, 99 szinén lehet nála... ez esetben jó neki (de legalább nem vagyunk drawing dead-ek )
    Overeket kizárnám (4bet range-ét nem ismerjük, de ilyen statokkal egy TT-vel inlább számítanék tőle OOP egy 4betre mint callra, floppon szinén nem checkcall-t várnék tőle)

    +ugye ottvan még a felszedett equitink is

    egyébként azért is hívtam volna, hogy riveren egyszerűbb helyzetben legyek, és ne kelljen azon gondolkoznom, hogy most hero callozzam, rátoljam, vagy dobjak... ezzel a turn checkkel pont eláruljuk, hogy mi van nálunk, ezért tökéletes lehetőség egy agresszív játékosnak, hogy elénk nyisson egy jókorát (ahogyan azt meg is tette)... a baj csak az, hogy még a blöff range-ének egy része is ver minket (AT, AQ, 33 stb), uh nem nagyon tudunk itt azért csekkelni, hogy riveren majd blöffcatchelhessünk

    egy turn bettel tiszta sor lett volna az egész

    egyébként szerintem nem annyira rossz ez a push sem... kicsit gyanús nekem ez a bet méret... az eddigi value rangeének egy részét removeolja vele... 9-esekkel, kis paketekkel nem nagyon fog ekkorát hívni, szerintem bubival sem, úgyhogy kb flössre, szettre és blöffökre polarizálja a rangét, viszont a turn check után nem nagyon rakhat minket erős kész kézre, úgyhogy nem tudom mitől szeretne 3/4-ed potnyi callt kapni... ez inkább a blöffök felé sullyozza a lapjait.
    de mivel nincs túl sok readünk róla (mennyire szeret xb után leadelni, milyen betsizokat használ), uh így ahogy játszottad én riveren valsz feladnám
    Utoljára módosítva: radír által: 2011. 08. 03. 13:15

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •