Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás NL50 SH flop trips vs. reg flop és turn játék

    pár napja volt egy érdekes handem, egy "regféleség" ellen. HU-ban maradtunk. az imidzsem az előző handeket is tekintve elég loose, postflop viszonylag str8forward vagyok, néha 1-2 wp, float, ezt talán tudja ő is.

    csatolva láthatjátok a statokat a játékosról, meg pár read itt van róla, de nem tudom mennyire lesznek relevánsak a readek:

    -A magas two tone boardot nem cbetel poziban, turnon fel is adja
    -44 donk AQxtt, turn utan feladja
    -522tt x/c J8 fd, turn T fel pot lead, river J 4-12/call
    -leadeli fel pottal a turnolt alacsony flusht is amit riveren 3/4 pottal vbetel

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    2 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    arsen (BTN) ($74.39)
    BB ($69.43)

    Pre-Flop: ($0.75, 2 players) arsen is BTN
    arsen raises to $1.50, BB calls $1

    Flop: ($3, 2 players)
    BB checks, arsen bets $2, BB raises to $5.50, hero?

    a kérdésem elég triviálisnak tűnhet, mi a legjobb line maximalizálni a valuet a handben?
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 10.
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    en raise broke lennek , kb ha otose van flippelsz , de huzokkal es aszokkal fizessen meg. Azon gondolkodtam h milyen lenne itt egy miniraise,inkabb 14ig raiselnek.
    turn: flushnel ha folytatna el tudnam dobni, amugy meg csak adnam h a riveren tudjon bloffolni.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    bump

    3beteltem a flop-ot, de igazából azért is, hogy blöff is legyen a rangem-ben. lehet furán hangzik, de ha csak callozom, akkor azzal azt adom elő, hogy van sd-value/draw-m, ellenben a flop 3bet-tel van blöff is a rangem-ben. természetesen kérdéses, hogy ő ennek tudatában van e.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    2 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    arsen (BTN) ($74.39)
    BB ($69.43)

    Pre-Flop: ($0.75, 2 players) arsen is BTN
    arsen raises to $1.50, BB calls $1

    Flop: ($3, 2 players)
    BB checks, arsen bets $2, BB raises to $5.50, arsen raises to $14, BB calls $8.50

    Turn: ($31, 2 players)
    BB checks, arsen ?

    mi az ő range-je? hogyan tovább?

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Szerintem itt nem kell megfeszülni, nyilván marha sokat nyitsz BTN-ból így a flop A jó lap lehet egy ch/r-re részéről, hiszen - nem tudom, de ha nyitsz mondjuk 60%-ban(és sztm keveset mondtam), akkor mégha minden Ax-el partyban is vagy, akkor is csak a skálád 1/4-ét teszi ki az A-os tartomány, így ő hatásosan raiselhet meg egy A magas flopot. Nem hinném, hogy 3betelned kéne, hiszen a range itt legtöbbször bluff, inkább csak calloznék és hagynám, hogy gyenge A-ra(legkevésbé), közepes PP-ra és leginkább FD-ra tegyen és beteljen tovább. Ha a trnön feladja, megkockáztatom, hogy ott mögéchelnék és a riveren BD-ra tehet könnyen, feltéve ha nem esik le egy 3. kör. Ha a trn-t beteli nyilván ott is csak calloznék, rivert pedig el kell dönteni, ha ott is betel kifizetne e Ax-el, ha ráemelsz, de valszeg igen, mert BD akarsz előadni.
    Aham, most olvasom tovább, 3betelted, amit lecallozott, a kérdés, hogy milyen rangről callozik alapból. Itt látok olyat, hogy call open 27%, ez nem tudom mekkora minta, de ha ez ok, akkor a range: 22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,64s+,5 4s,A9o+,KTo+,QTo+,JTo kb. Flopon 3betedet callozta, ebből a skálából nem hiszem, hogy pre csak callozna QQ+al és AK-al sem. Flopon nem tudom elképzelni, hogy AQ-nál rosszabbal callozzon 3betet és azza sem vok biztos benne. Tudod itt sok múlik a dinamikán, de azért nincsenek speciális readjeid, szal én azt mondom a flop callja 5x, full(A5s) és FD. Tehát:
    Board: 5h 5c Ah
    Hero: 5d3d; 67.712%
    Villain: 55,A5s,KhQh,KhJh,KhTh,Kh9h,QhJh,QhTh,Qh9h,JhTh,Jh9 h,Th9h,Th8h,9h8h,9h7h,8h7h,8h6h,7h6h,7h5h,65s,6h4h ,54s; 32.288%
    Trn: 7c
    Itt 26-74-re változik az EQ, persze a javadra. A flopon nem emeltél vm nagyot így még érezhetett implied oddsot a tartásra, mondván, ha erős A-od, esetleg 5-ösöd van akkor kifizetsz egy flusht. Itt értelmes ember FD-val nem adna már meg mégegy normális betet, viszont meg lehetne próbálni egy olyat emelni amire még elcsábulhat FD-val, mert azt hiszi van IO, de nincs mert ha leesik a flush te biztos, h ch-elsz, vagy dobsz a riveren. Potoddsot persze ne addj, kicsit kisebb mint fél pot zsíros sztm, ha pedig mégis lenne A a rangeben(amit én nem hiszek), akkor még azzal is callozhat és talántalán blufföt is indukálhatsz.
    Utoljára módosítva: SuperNitty által: 2011. 08. 14. 10:45

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •