Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás TT 200BB deep NL50 HU

    Sziasztok,

    Statok:
    http://i1129.photobucket.com/albums/...rfish/stat.jpg

    az ellenfél 440k hand alapján break even játékos, ebből 65k NLHU szintén kb nullás. Átlagos, közepes player, komolyabb hülyeségektől mentes. Floppon nem annyira szeretett dobni se CB-re, se raise-re, és egyébként is sokszor eléggé CS volt, ettől függetlenül időnként úgy tűnt, hogy figyel és gondolkozik is. Nem játszotta túl a top párjait, a 2 párokkal se őrült meg (volt, hogy cr-eltem turn-ön, és csak megadot ott is és riveren is, J5-el J82 5 3 boardon, 100bb-vel)

    Preflop minden Ax-et 3betelt, más tipusú lapot nem láttam nála/tudtam a kezébe adni 3b kasszában, KQ, KJ lapokat nem 3betelt, uh gondolom még párok lehettek nála, +néhány SC és szemét. A meccs ezen szakaszában erősen visszavett a 3betekből. Elkezdtem 2bb-zni, sokat 4beteltem, vagy floppon-turn-ön játszottam rá vissza, uh a statjában látható 30% körüli 3bet itt már inkább 10-15% volt.

    Posztflop nem volt túl agresszív, és nem bonyolódott wp-be túl gyakran, de 1-2 cr blöffel azért lebukott.
    Slowplayt nem láttam tőle, de igaz, hogy igazán olyan papírt sem amivel slowplayezhetett volna.

    Én közepesen lájtan calloztam a 3betjeit, és sokat játszottam rá posztflop. Nem voltam overaggro, se mainiac, de aggro imidzsem volt, és pár blöffel lebuktam (3barellekkel, vagy mikor 3bet kasszában turn-ön átadta a kezdeményezést, és utána 2 utcát callolt, de egyébként a példában szereplőhöz hasonló line-nal is...). 3bet kasszákban többször támadtam a c-betjeit, floppon és turnö is.

    Ha jól emlékszem 1x 5bet pusholt preflop amire dobtam, ezen kívül egyikünk sem volt allin a meccsen.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    PokerStars
    2 Players

    Stacks:
    BTN Hero ($103)
    BB Villain ($97.35)

    Pre-Flop: ($0.75, 2 players) Hero is BTN
    Hero raises to $1, Villain raises to $4.55, Hero calls $3.55

    Flop: ($9.10, 2 players)
    Villain bets $4.65, Hero raises to $10, Villain calls $5.35

    Turn: ($29.10, 2 players)
    Villain checks, Hero bets $14.25, LiLLeLars123 calls $14.25

    River: ($57.60, 2 players)
    Villain checks, Hero bets $10, Villain goes all-in $68.55,
    Hero ???

    Pot 136$
    Call 58$

    a flop size kicsit kicsi, de azt szerettem volna, hogy Ax-ekkel, 8x-ekkel 55-77 tipusú lapokkal jöjjön tovább (szokott jönni ilyenekkel). A turn size hasonló megfontolásból lett ekkora. Riveren szerettem volna ha hero callol.

    Igazából minden utcáról érdekelne a véleményetek. Sztem több helyen is játszhattam volna jobban. Szándékosan választottam ilyen kis sizeokat, de így utólag nem vagyok benne biztos, hogy a lehető legjobban tettem. Ezen kívül magával a választott line-nal is vannak bennem kérdőjelek, és természetesen a legfontosabb, hogy riveren van értelme callon gondolkozni, vagy snapfold?
    uh hajrá

    köszi
    Utoljára módosítva: radír által: 2011. 08. 13. 17:32

  2. #2
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    riverig tetszik, utána viszont nem értem mi értelme a betednek. sima checkback, így nehéz szitu. simán blöffölheti a kis betedet, simán lehet nála jobb lap, nagyon határeset lenne a call. egyébként itt a riveren nagyon vékony a value range.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Borsodpro avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hozzászólások
    882

    Alapbeállítás

    Riveren már én sem hívnék, így lehetőséget adtunk neki, hogy visszaemeléssel elvigye a potot. Nem volt már itt valu a partiban szerintem. Ő már csak jobb lappal fog visszaemelni szerintem. Tehát az ő all in hívására én dobnék.
    Utoljára módosítva: Borsodpro által: 2011. 08. 13. 18:36

  4. #4
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    nekem valami ilyesmi mondat jut eszembe mrj-től, hogy "jó az a push a Q4s-sel, mert...", eddig emlékszem

    amit írtok az tökéletesen megállja a helyét szerintem egy 6max asztalon lejátszott handben, de nem vagyok benne biztos, hogy HU-ban is. azok alapján a handek alapján, amiket pl kocka HU topikjában láttam. szóval nagyon érdekelne egy profi hedzápos véleménye is, én érdemben nem tudok hozzászólni sajnos

  5. #5
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Az első kérdésem, hogyha azt mondod, hogy elkezdtél rá 2bbzni és sokat 4betelni, akkor ebben a partyban simán 4bet/callolhattad volna, főleg ha sok Ax van a 3bet skálájában, azzal a sok 4betedre olykor rád is tolhatja simán, plusz a szemetekkel és suited connectorokkal is, tehát nemcsak, hogy egyszerűbb, de +EV-s megjátszás lett volna részedről, ha sokat light 4betelsz, azt azért teszed, hogy ezek a pre ai szituk minél plusz EVsebbek legyenek, hogy kevesebb flipet játsz. De, ha már csak callotad, akkor én a flopon nem raiselném, hacsak nincs olyan infod, hogy szívesen játszik rád oop is 3betelt, flop raiselt kasszákban, pl. floatol oop ilyen szitukban, de azért ez elég deep lenne, ha már megbízható ilyen jellegű infoid lennének. Szóval flopon nem raiselném, csak calloznám, mert ha nem egy mániákus oop floater, akkor ezen a száraz boardon nem fog szinte semmivel tartani, ha pedig utána sokszor beCSicskul a trnön, akkor meg átvenném az irányítást és betelném vagy a trn-t, vagy a rivert, mivel trn J után nem nagyon hiszem, hogy még 2utca value lenne kisebb párok ellen. Ha nem kell attól tartani, hogy megcr-el trnön, akkor betelném, ha pedig fennáll ilyen veszély, akkor mögécheelnék és hagynám hátha a riveren megpróbál egy floatot, de ha cheli a rivert is akkor persze legkésöbb a rivert betelném. A te játékodban nem tetszik se a flop raise size, se a trn, se a river bet size. Ha a flopon visszaemelsz ennél azért nagyobbat emelj, nagyon sok mindenre adsz oddsot, ráadásul, hacsak nem vagy teljesen biztos a dolgodban és speciális infoid vannak az ellenfeledről ezzel blufföt fogsz indukálni, amit (hacsak...amit fentebb írtam...) egy ilyen gyenge overpárral nehéz lesz tartani. A trn fél pot bet pont az aminek látszik csalogató bet, vagy olcsó sdra törekedő bet(igazából már a flop réised is hasonlót sugall, ha pedig ezt a trnön tennéd az pedig egyenesen egyértelműen chipsdra utalna), már erre is kaphatnál chr, amikor is megint nagy bajban lennél. Tudod ezek a betsizeok jók lennének, ha tényleg blufföt szeretnél indukálni, de valahogy nem érzem ezt. De végül is azért azt kell mondjam a flop 2,5xes raise nem feltétlenül olyan rossz, 3bet potban nem is nagyon kell nagyobbat emelni. De a trn 1/2potbet az elég chipsd szagu. A river betednek sztm semmi értelme. Ha azt mondod CS és sok minden szarabbal kifizet itt, akkor azt mondom thin value bet, de nem egy ilyen betsizeal, hanem annyi amennyire azt mondod azt még megadja ott 2.,3. párral. Ha azt mondod a 3bet range PP, Sc, Ax, akkor itt lesz néhány 2. pár ami kifizet, de semmi több, fél pot lörüli bet prima és természetesen fold a raisre. De ezzel a betsize-al pontosan azt éred el, amit elértél, kapsz egy raiset, amit itt lehet egy csomószor airtől és sd képes bluffbe fordított pároktól kapsz és ki leszel bluffölve. Mert ennek a betnek 2értelme van. Blufföt indukálni, vagy elhitetni egy value betet és így dobatni náladnál jobb lapokat. Gyanítom, hogy itt nem akartál blufföt indukálni, mert akkor most nem kérdeznéd, hogy lecallold e, másrészt azt is selytem, hogy te pénzt akartál még és nem dobatni airekkel és párokkal. Bocs ha kicsit terjengős voltam.

  6. #6
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    köszi a válaszokat!

    supernitty: pre sztem teljesen standard a call 200bb deepen. 100 körül biztosan 4bet/callozok, de itt semmi értelme egy flipre feltenni a pénzemet, vagy felverni a kasszát aztán izzadni posztflop egy marginális lappal. uh mindent összevetve én még mindig standardnak, és nagyobb EV-jű játéknak tartom itt a callt, és posztflop pozícióból kényelmes helyzetben, jó stack/pot aránnyal megjátszani a lapot.

    a bet sizeokkal kapcsolatban nekem is vannak kérdéseim, de azért ne felejtsd el, hogy ez egy 3betelt, majd floppon raiselt kassza. itt egy fél potos turn bet nem ugyan az mint egy single raised potban.

    ja és igen, azért emeltem rá, mert többször használtam ellene hasonló line-t (a 3bet tartománya elég ideális volt hozzá) és ahogy fentebb is írtam szeretett floatolni ilyen szituban.

    a river bet size pedig a stack méreteket is figyelembe véve valóban elég indukálós ahogy mondtad... egy 15-20$-ra már nem tolta volna rá blöffböl, viszont nem is tudom hogy milyen gyengébb lappal callozott volna. szóval lehet jó a check back, ahogyan a többiek is mondták... ebben még kicsit bizonytalan vagyok.

    Köszi a többieknek is
    Utoljára módosítva: radír által: 2011. 08. 13. 22:45

  7. #7
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    Idézet radír eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi a válaszokat!

    supernitty: pre sztem teljesen standard a call 200bb deepen. 100 körül biztosan 4bet/callozok, de itt semmi értelme egy flipre feltenni a pénzemet, vagy felverni a kasszát aztán izzadni posztflop egy marginális lappal. uh mindent összevetve én még mindig standardnak, és nagyobb EV-jű játéknak tartom itt a callt, és posztflop pozícióból kényelmes helyzetben, jó stack/pot aránnyal megjátszani a lapot.

    a bet sizeokkal kapcsolatban nekem is vannak kérdéseim, de azért ne felejtsd el, hogy ez egy 3betelt, majd floppon raiselt kassza. itt egy fél potos turn bet nem ugyan az mint egy single raised potban.

    ja és igen, azért emeltem rá, mert többször használtam ellene hasonló line-t (a 3bet tartománya elég ideális volt hozzá) és ahogy fentebb is írtam szeretett floatolni ilyen szituban.

    a river bet size pedig a stack méreteket is figyelembe véve valóban elég indukálós ahogy mondtad... egy 15-20$-ra már nem tolta volna rá blöffböl, viszont nem is tudom hogy milyen gyengébb lappal callozott volna. szóval lehet jó a check back, ahogyan a többiek is mondták... ebben még kicsit bizonytalan vagyok.

    Köszi a többieknek is
    azért ne felejtsd el a topikot, és várd meg, amíg mrj, vagy bala megtalálja, és ír hozzá valami okosságot. én speciel bazira kíváncsi vagyok remélem a végén nálad volt a dollár $$$$$

  8. #8
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Okok, értem, hogy 3betelt kassza és nyilván nem kell akkorákat emelgetni postflop rendben. Viszont pre, ha sokat 4betelsz, akkor azt nem csak azért teszed, mert mondjuk ő jól dob és ez tiszta profit, henem, hogy egy idő után rosszabb lapokkal callozzon le, vagy tolja rád. Ha a 4betjeidre folyamatosan dobott, elfogadom amit mondasz és ne 4betelj, de ha rákezdett a callokra, akkor simán 4betelhetsz és ha veszélyes a board, akkor majd visszafogod magad, de attól még ilyen helyzetekben igenis +EV sztm a 4bet, nemcsak, hogy pozíciód lesz, de ha eléggé megzavartad már, valószínüleg jopbb lapod is. Másrészt, ha folyamatosan 4beteled elöbb utóbb annyira kibillented, hogy nl50en, deepen is gyönyörű hibákat fog elkövetni és képes lesz AK-al, AQ-val és PP-okkal is rádtenni. Van egy csomó olyan ellenfél, akik folyamatosan callozgatják oop a 4beteket. Az ilyenek ellen meg vagyok győződve, hogy jó 4betelni az említettek miatt.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •