Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (29) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás NL25: TPGK 3b turn raise - Baluga?

    Ellenfél gyakorlatilag ismeretlen volt még, 27/24-en futott 30 leosztás után. Ez volt az első 3bet-em az asztalnál, tehát nagy read-je sem lehetett.
    Baluga-t ugyanúgy alkalmazhatjuk 3bet pot-ra is? Sima fold lenne ez?

    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    PokerStars
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($32.03)
    CO ($25.35)
    BTN ($26.85)
    RobinMasters (SB) ($25)
    BB ($24.20)

    Pre-Flop: ($0.35, 5 players) RobinMasters is SB
    2 folds, BTN raises to $0.75, RobinMasters raises to $2.50, 1 fold, BTN calls $1.75

    Flop: ($5.25, 2 players)
    RobinMasters bets $2.60, BTN calls $2.60

    Turn: ($10.45, 2 players)
    RobinMasters bets $5.30, BTN raises to $10.60, [color=#cc0000][b]RobinMasters ?

  2. #2
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    nálam izifold a turn minraisre, nem hiszem, hogy gyengébb ászokkal emelne.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    102

    Alapbeállítás

    hát fold

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    Nálam repül be, kocsikulccsal 1ütt

  5. #5
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Kellemetlen helyzet...
    három típusú lapot tudok elképzelni nála:
    1, monster (set, 2pár)
    2, cdraw
    3, közepes A

    Első esetben a kassza növelése miatt emelne, mivel gyakran nem hajlandóak dobni a játékosok minraisere, riverre meg olyan jó oddsot kapsz, hogy elég gyakran fogod c/c-olni. Itt kb 55, 88-at tudnék a kezébe adni...esetleg A8, 58s, A5s

    Második esetben picit értelmetlen clickbackelni a részéről, de Acxc esetén elképzelhető egy cheap SD raise-ként is, esetleg növelni szeretné a kasszát valami 6c7c, 7c9c, 6c4c, 8cxc lappal, hogy ha esetleg esik neki, akkor nagyobb esélye legyen, hogy kifizesd...bár ez elég fura gondolkodásmód

    Végül a közepes SD képes lapjaival (AT, AJ, AQ, JJ, TT, esetleg A9, QQ) cheap SD raisenek is szánhatja, hiszen ha itt calloz, akkor a pot ~20, előtted pedig kb 15$ lesz, szóval valszeg shoveolnál, azaz 20$-ért nyerne terítést, így pedig a feléért kap

    Nagyobb history, handszám mellett könnyebb lenne értelmezni ezt a move-ot.
    Lehet rálesnék PTR-en. Ha nyerő reg, akkor dobnám, ha BE/ vesztő, akkor rátolnám.

    Egy nyerő reg nem hinném, hogy cdraw-val itt minraiselne, és ritkábban cheap SD raiselne (illetve nála ritkábban lesz weak SD képes lap, mert azokkal gyakrabban 4betel, vagy dob), tehát általában monstere lesz.

    Azért attól is függ, hogy milyen gyakran restealeltél a 30 hand alatt, illetve turn Cbeted mennyire volt gyakori (tudom, ezek a statok nem állnak be 30 hand után, de nem is az a lényeg, hanem, hogy milyen az imaged a szemében a rövid időszak alatt). Ha többször is restealeltél, vagy lebukott blöfföd, vagy nagyon aggro voltál postflop, akkor talán inkább hajlanék a shove-ra. De inkább 60-40 arányban áll a fold-shove
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Biztos nem dobnám. Könnyen lehet, hogy ezt a kis turn betet gyengének érezte, ezért bepróbálkozik. Meg kicsi a minta, de viszonylag laza preflop, az ilyenek képesek postflop is "hatalmas" múvokra. Meg ugye tptk amúgy is nuts 3bet potban.

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    ha ismeretlen volt, miért 3betelted?
    turnon kicsit nagyobbat hívnék, hogy a gyengébb Axek meg a közepes párok fizessék, mert úgyis fizetik, így h raise, hát nem tudom, én nem hiszem, hogy így blöffölne valueért meg nemigen tud gyengébbet hívni. Hajlanék a dobásra.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Köszi srácok a tanácsokat. Annyira nem volt rossz az image-em és számottevő akció nem nagyon volt még az asztalnál.

    A 3bet-et illetően kezdem átértékelni a hasonló szituációkat OOP. Folyamatosan ilyen helyzetekbe keveredek. Ha air-t flop-olok, akkor elég drága mulatság valakit dobatni (legtöbbször nem sikerül) és csak wp-zek. Ha éppen összejön a párom, akkor pedig jönnek a hasonló finomságok.

    Jelen helyzetben egy gyenge ászt, vagy pedig cdraw-t akartam látni. Push-oltam, gondolván, hogy még addig rakjuk be, amíg számára is vonzónak tűnhet. Persze ott lebegett előttem, hogy set-je lehet, de végül csak beraktam. Természetesen egy 55-öt villantott. Igazából itt sose jövök ki jól és nem csak a szelektív memória mondatja ezt velem.

    Még egy kérdés. Itt mindig bet-elünk a turn-ön? Arra gondolok, hogy nem jobb egy check indukálás miatt? A turn bet-el dobatunk (elvileg) minden kisebb PP-t, broadway-t.

  9. #9
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Még egy kérdés. Itt mindig bet-elünk a turn-ön? Arra gondolok, hogy nem jobb egy check indukálás miatt? A turn bet-el dobatunk (elvileg) minden kisebb PP-t, broadway-t.
    Ez tetszik nekem is. Ellenfüggő lehet. Ismeretlen ellen szerintem nem butaság. Főleg poziban érdemes persze ilyeneken gondolkodni.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2011. 08. 24. 12:37

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder Abdul87HU avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    607

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi srácok a tanácsokat. Annyira nem volt rossz az image-em és számottevő akció nem nagyon volt még az asztalnál.

    A 3bet-et illetően kezdem átértékelni a hasonló szituációkat OOP. Folyamatosan ilyen helyzetekbe keveredek. Ha air-t flop-olok, akkor elég drága mulatság valakit dobatni (legtöbbször nem sikerül) és csak wp-zek. Ha éppen összejön a párom, akkor pedig jönnek a hasonló finomságok.

    Jelen helyzetben egy gyenge ászt, vagy pedig cdraw-t akartam látni. Push-oltam, gondolván, hogy még addig rakjuk be, amíg számára is vonzónak tűnhet. Persze ott lebegett előttem, hogy set-je lehet, de végül csak beraktam. Természetesen egy 55-öt villantott. Igazából itt sose jövök ki jól és nem csak a szelektív memória mondatja ezt velem.

    Még egy kérdés. Itt mindig bet-elünk a turn-ön? Arra gondolok, hogy nem jobb egy check indukálás miatt? A turn bet-el dobatunk (elvileg) minden kisebb PP-t, broadway-t.
    akkor potkontolloz minden kérdéses handdel, nem muszáj fullagroként betolni mindig mindent. Itt sztem a push volt a legrosszabb, amit tehettél, hisz azt rosszabbal nem adja meg.

    A kérdésedre: ip szoktam alkalmazni, ha nagy az agressziója az ellenfélnek és tényleg erős lapom van (ami lehet akár tptk is, ellenfélfüggő), plusz ha nagy a wtsd-je, de alacsony a winnigs-e
    No brain mode = "That's ****ing lucky game!"

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •