Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL200 SH AK 4str boardon, river vbet

    Az ellenfél: 29/23, WTDS 31, agresszió:1,95/32%, nagy mintán
    Kicsit fishy és CS

    Note-ok:
    - A3s 3bet call IP 200bb deep
    - AQ cbet 722r flop IP, J turn check, call csubakka w A high
    - AK pf 3bet OOP, alacsony board 2 barrel, riverre feladta
    - 75o SB limp
    - nut FD bet 3 barrel 4way, river busted push 3rd barrel

    Van-e value még a river betben, callol-e gyengébb Ax-szel?

    $1/$2 No Limit Holdem
    5 Players

    Stacks:
    UTG Player9 ($200)
    CO Player4 ($365)
    BTN Hero ($229.90)
    SB Player7 ($201)
    BB Player8 ($131)

    Pre-Flop: ($3, 5 players) Hero is BTN
    1 fold, Player4 raises to $7, Hero calls $7, 2 folds

    Flop: ($17, 2 players)
    Player4 bets $13, Hero raises to $38, Player4 calls $25

    Turn: ($93, 2 players)
    Player4 checks, Hero bets $70, Player4 calls $70

    River: ($233, 2 players)
    Player4 checks, Hero vbet?

  2. #2
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    lol, flat AK val IP
    Ezt tuti Balától lested, ő varázsol ilyen lapokkal IP. Jó látni ilyeneket.

    A handet nem kommentelem mert nem értek hozzá.
    Sztem a turn call után ritkán van 2 párja és settje is.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    Szerintem siman van value benne, ezen a floppon visszaemelni sok erőt nem mutat. Függ persze attól is ő milyennek lát téged, de simán tehet bluffre. (Bár tény, hogy riverre nem sok FE marad, hogy jó legyen a bluff)

    De ha nem is lenne value benne, akkor is nyerjünk inkább sd nélkül, ne lássa milyen trükkösek vagyunk AKval.
    Kizárt dolognak tartom, hogy jobb legyen nálunk, nagyon max nagyon ritkan egy 45 lehet nála. (Egy ilyen játékos szerintem settel turnon ch/r-el)

    De kiváncsi vagyok mások véleményére én is.

    Jav: esetleg még A7 lehet ami jobb
    Utoljára módosítva: WaterMaker által: 2011. 08. 27. 19:47
    - Ennek a játéknak a neve Poker, ebben a játékban a legerősebb lap az: Ász Poker. Úgyhogy ezt a játszmát nem te nyerted; ez itt mégiscsak legalább vagy hatezer forint!
    -Hagyjatok mindent úgy ahogy van, ha visszajöttem majd megtanítlak a szabályokra!

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Jó lehet a flat, de azért azt jó lenne tudni, mennyi a fold to 3bet(resteal), ha kb. 60 alatti én inkább 3betelnék, ha e fölött van calloznék. A flop raise sem lehet rossz, ezáltal kicsit megzavarod, de ezt is csak akkor tenném, ha alacsony a fold to raise és jó magas a cbetje, különben nagyobb EV a call(akár 3utcán át), mivel nagyon dry a board és főként ha nincs A, csak TPTK+ fogja adni szinte, gyengébb A-t is dobatsz vele, szóval a flop raise és a pre cc is nagyon függ a reakcióitól, ezek speciális move-ok. Riveren sztm alap value bet, bet/foldolni nem tudsz ugyh push(kisebb bet túl csalogatós lenne és nem callozna, így meg tehet vm atom bluffre,ha már idáig callolt, szóval lehet megadja rosszabbal, bár a franc tudja kíváncsi lennék mennyire CS a riveren, de pl. 1/3pot-1/2pot betet csak akkor tennék be, ha tudom hogy le fogom callozni, ha betolja, mert blufföt indukálhatok ). A fenti kérdéses infok nélkül sztm ez rossz line, tudni kéne mennyit 4betel, ez pont azon pozíciók egyike(co vs. btn, co/btn vs. sb/bb), ahol nem feltétlenül fogsz flipet játszani és pont ezért standard betenni(ill. 3betelni) flop elött. Ha pre flatelek és nem állnak fent speciális readek, 3utcán callozok.

  5. #5
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lol, flat AK val IP
    Ezt tuti Balától lested, ő varázsol ilyen lapokkal IP. Jó látni ilyeneket.

    A handet nem kommentelem mert nem értek hozzá.
    Sztem a turn call után ritkán van 2 párja és settje is.
    Igyekszem valahogy nyerni, mert magától a kártya nem akarja adni

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 13.
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lol, flat AK val IP
    Ezt tuti Balától lested, ő varázsol ilyen lapokkal IP. Jó látni ilyeneket.
    Gondolom szinte mindent dob 3betre, a 4bet range-e meg QQ+, AK és/vagy valami squeeze monkey ül mögöttünk. Ilyen játékos ellen nálam elég standard a call, tobb value van benn, főleg, ha nehezen dob lapot.



    Itt pusholnám a river-t, inkább lesz nála AJ-AQ, mint ami ver a flop-turn játéka után. ( de ez histroy, dinamika függő is )

  7. #7
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Írnál egy-két megjegyzést a note-okkal kapcsolatban, hogy miért is vannak ott?
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    az egész három dologtól függ

    1. mennyire laza co-ból. te, sb, bb milyen dinamikából 3betelitek/5bet ai mentek ellene. ha sokat akkor valószínűleg nem emel meg csomó kis-közepes sc-t ezért csomó kétpár és 54s kikerül a rangeből.

    2. bet/callolja-e a flopot 45,56,67 lapokkal? alapvetően nem túl jó játék, mert csomószor kell callolgatnunk vakon a nagyvilágba szar turn, riveren. kicsit hasonló, hogy flop settel és 65s-el c/r-el-e turnön?

    3. c/c-olja-e egypáros ász lapokkal a rivert. lenn van egy ász és nálad is ezért elég kevés kombó marad, de mindenképpen a ranget képezik

    ezekre a kérdésekre nagyon jó lenne ha tudnál válaszolni mielőtt új lineokat választassz. rendben van így is a hand, de sokkal jobb lenne ha nem a hud-ot néznéd hanem ilyen adatokra próbálnál meg rájönni.
    ha már így játszottam akkor valószínűleg berakom és fohászkodom, hogy ne snappeljen.

  9. #9
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az egész három dologtól függ

    1. mennyire laza co-ból. te, sb, bb milyen dinamikából 3betelitek/5bet ai mentek ellene. ha sokat akkor valószínűleg nem emel meg csomó kis-közepes sc-t ezért csomó kétpár és 54s kikerül a rangeből.

    2. bet/callolja-e a flopot 45,56,67 lapokkal? alapvetően nem túl jó játék, mert csomószor kell callolgatnunk vakon a nagyvilágba szar turn, riveren. kicsit hasonló, hogy flop settel és 65s-el c/r-el-e turnön?

    3. c/c-olja-e egypáros ász lapokkal a rivert. lenn van egy ász és nálad is ezért elég kevés kombó marad, de mindenképpen a ranget képezik

    ezekre a kérdésekre nagyon jó lenne ha tudnál válaszolni mielőtt új lineokat választassz. rendben van így is a hand, de sokkal jobb lenne ha nem a hud-ot néznéd hanem ilyen adatokra próbálnál meg rájönni.
    ha már így játszottam akkor valószínűleg berakom és fohászkodom, hogy ne snappeljen.
    Köszi, ez nagyon korrekt válasz volt!

    Igen, a HUD-ról ezeket a dolgokat nem lehet megállapítani, emiatt is tettem be minden note-ot ami van róla, mert gyakorlatilag azokra lehet leginkább hagyatkozni. A coach-om is pont ezeket a dolgokat szokta elmondani, amikor megbeszélünk egy ilyen leosztást: tudni kellene, hogy a különböző laptípusokkal hogy játszik egy ilyen board-on. Mostanában igyekszem is a lehető legtöbbet note-olni.

    Ami miatt néha flat-elek AK-val IP (nyilván csak regulár szerű ellenfelek ellen), az az, hogy ha jön egy A high flop és raise-elem a cbet-et, akkor ezzel erősítem a cbet raise range-emet, és nem csak set, vagy draw lehet nálam, így top párral elég nehéz helyzetben lesz az ellenfél.

    Amit viszont leírtál így pontokba szedve, az elég jól bemutatja, hogy mi a különbség egy NL200-as és egy NL1K-s játékos gondolkodásmódja között. Ezt látom most a következő megugrandó lépésnek a részemről, hogy sokkal gördülékenyebben menjen az ellenfelek note-olása, és gyorsan fel tudjak legalább a regulárokról valami játékos profilt építeni, mert a HUD-ra egyre kevésbé tudok támaszkodni, lassan kb. annyit tudok vele kezdeni, hogy fish, vagy regulár-e az ellenfél, illetve hogy agresszív-e vagy passzív.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •