Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás NL5 - River kérdés sorral, pározódott boardon

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop

    CO ($4.38)
    Button ($4.06)
    Hero (SB) ($5)
    BB ($10.49) - VPIP: 18, PFR: 13, 3B: 10, AF: 2.8, Hands: 135
    UTG ($2.30)
    MP ($7.65)

    Preflop: Hero is SB with ,
    UTG bets $0.15, 1 fold, CO calls $0.15, 1 fold, Hero calls $0.13, BB calls $0.10

    Flop: ($0.60) , , (4 players)
    Hero checks, BB checks, UTG checks, CO checks

    Turn: ($0.60) (4 players)
    Hero checks, BB bets $0.50, 2 folds, Hero raises to $1.50, BB calls $1

    River: ($3.60) (2 players)
    Hero checks, BB bets $2, Hero ????
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  2. #2
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    hm, a c/r megadása után itt szerintem elég erős a range-e. elképzelhetőnek tartom, hogy veszélytelennek ítélte a boardot, és nem betelte mondjuk a 7-es setjét, esetleg becallozott valami 78, 98, A8s, K8s szerű lappal a jó odds miatt. esetleg szóba jöhet még a KT is nála. én megadnám a hívását.

    főleg azért, mert eléggé alulreppeled a handed, hogy egy c/r után elcsekkeled a rivert. ami szerintem jó, mert nem biztos, hogy az esetleges kátpárjaival, vagy valamilyen K-val ami odakeveredett hozzá megadna egy hívást, így viszont inkább tűnik blöffnek a line-od és ezt gyengeségnek értékelheti, és megpróbálhatja elvinni a kasszát a gyengébb KT, Kx, 8x handjeivel.
    Utoljára módosítva: bandus által: 2011. 08. 29. 16:47

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    pre nem biztos, hogy jó a call. sőt.

    Turn betelnék valszeg, 4en vagyunk vki csak talált már vmit. 10essel vagy gyenge Kval se biztos h betelnek, viszont megadnak, 9es is megad s nem betel, ergó sokszor lehet itt körcsekk szerintem.

    River: Valószínű, h a szettekkel azért berakja már fturnon a húzok/fd miatt, tehát a 8x 2 párok javultak le reálisan. Szerintem itt bet/fold-on lennék inkább, bár ha nem egészült ki vmi húzója akkor csak így nyerhetünk pénz h checkelünk. Viszont az a baj, h passzívabb embi mögédcheckelhet itt 1 párt típusú lapokat, amikkel megadna. Sztem inkább bet/fold ez.
    Ha már check akkor nyilván call, versz sokmindent, s alulreppeled a lapodat így.

  4. #4
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pre nem biztos, hogy jó a call. sőt.

    Turn betelnék valszeg, 4en vagyunk vki csak talált már vmit. 10essel vagy gyenge Kval se biztos h betelnek, viszont megadnak, 9es is megad s nem betel, ergó sokszor lehet itt körcsekk szerintem.

    River: Valószínű, h a szettekkel azért berakja már fturnon a húzok/fd miatt, tehát a 8x 2 párok javultak le reálisan. Szerintem itt bet/fold-on lennék inkább, bár ha nem egészült ki vmi húzója akkor csak így nyerhetünk pénz h checkelünk. Viszont az a baj, h passzívabb embi mögédcheckelhet itt 1 párt típusú lapokat, amikkel megadna. Sztem inkább bet/fold ez.
    Ha már check akkor nyilván call, versz sokmindent, s alulreppeled a lapodat így.
    Tetszik.

    Turnön mindenképp emeltem volna, amit szerintem csak adott volna, így szóba jöhet egy river bet/call is.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  5. #5
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Pre call tökéletes, utg-t nem squeezelnék oop.

    Turnt 100% hogy betelném, így játszva river call.
    “I'd rather be lucky than good.”

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Nekem egyáltalán nem tetszik a pre call. Turn-ön, river-en magam bet-elnék és semmiképp sem checkraise-elnék. Ha a turn-re kapott egy set-et, vagy 2 párt, akkor raise-elni fog és mi visszaraise-elhetünk.
    Ahogy játszottad a river egy checkcall, nem dobnék, de nem is checkraise-elnék újra. Sajnos a line-oddal nehéz megállapítani, hogy egy Kx-el, trips-el v egy full house-al állunk-e szemben.

  7. #7
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Köszönöm a hozzászólásokat! A pre call-omtól én sem vagyok annyira elájulva, de a squeeze-hez gyenge ez a lap, és dobni pedig azért nem akartam, mert multiway talán megér egy flop nézést. HUP szituációban természetesen nem adnék meg OOP, ott csak raise vagy fold jöhet szóba.

    A riveren a raise fel sem merült, a dobás jött szóba. A turn emelésem megadása után, a riveren még betel, ez elég erős kezet sejtet. A river tét méretezése is inkább valuebet-re engedett következtetni. Talán a BelaKecske által is javasolt bet/fold river line lett volna a legcélravezetőbb, bár pénzben ott sem biztos, hogy olcsóbban meg lehetett volna úszni, mivel ha ott betelek, akkor is valamivel 1/2 pot fölött hívtam volna, de úgy legalább én szabtam volna meg az árat, én irányítottam volna. Egyre inkább azt látom, hogy az agressziómat kéne növelni, ez a játszma egy tipikus példája, hogy miért.

    A parti közben a river bet-je után gyomortájon éreztem már, hogy verve vagyok, de ennek ellenére sajnos képtelen voltam dobni. 78-at mutatott.
    Utoljára módosítva: RegGeri által: 2011. 08. 30. 07:51
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Idézet RegGeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a hozzászólásokat! A pre call-omtól én sem vagyok annyira elájulva, de a squeeze-hez gyenge ez a lap, és dobni pedig azért nem akartam, mert multiway talán megér egy flop nézést.
    Semmi baj nincs a fold-al. Az a baj, hogy UTG emelő ellen játszunk (még ha multiway is) és nagyon sok esetben fel kell adnunk a partit.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Most legalább láttad, hogy miért is nagyon fontos a pozíció. Egyrészt nagyon nehéz összehozni bármilyen sorunkat-, flush-ünket. Ha össze is jön, akkor sokszor dominálva leszünk a nut sortól, flush-től, trips-től stb. Nehéz kifizettetni a kezünket.
    És ahogy említettem sokszor fel kell adnunk egy cbet-re, ha semmilyen húzót nem flop-olunk. Ha flop-olunk egy draw-t és checkcall-ozunk, utána gyakran fel kell adni egy 2b-re. Vagy elkezdhetünk wp-zni checkraise-el, donk-al, ami szintén elég nehéz azért OOP (főleg egy UTG range ellen) és azért elég kemény pénzégetés tud lenni.
    Ilyen kezekkel IP multiway lehet call-ozni pre, de OOP én nem tenném.

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Semmi baj nincs a fold-al. Az a baj, hogy UTG emelő ellen játszunk (még ha multiway is) és nagyon sok esetben fel kell adnunk a partit.
    Ráadásul az utg félbeülővel üldögél, húzót floppolva FE se nagyon lesz se IO.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •