Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (21) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás NL25: KK 4b OOP

    Elsőre talán standard a hand, de azért annyira mégse. Sokat gondolkoztam ezen a hand-en utólag, hogy mi is lenne a legjobb line itt és nem nagyon tudtam megfejteni. Ellenfél 21/8 26 leosztás után, eddig volt egy bb 3bet-je mutatás nélkül és ez volt a második 3bet-je az asztalnál. Más read nincs.

    Egy nagyjából ismeretlen ellen alapból azt mondanám, hogy a 4b calling range JJ+, AK, talán AQ és pár random pp, sc.
    A flop nem a legszebb, JJ, QQ, AA ver minket. Reálisan egy cbet-et csak ezek a hand-ek adnak meg és kiválóan tud csapdázni is a monster-ekkel. Szóval mi lenne itt a legjobb megoldás?


    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    PokerStars
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    RobinMasters (UTG) ($25.05)
    CO ($37.77)
    BTN ($9.40)
    SB ($33.06)
    BB ($11)

    Pre-Flop: ($0.35, 5 players) RobinMasters is UTG
    RobinMasters raises to $0.75, CO raises to $2.25, 3 folds, RobinMasters raises to $6, CO calls $3.75

    Flop: ($12.35, 2 players)
    RobinMasters ?

  2. #2
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    jajj de rossz flop az a baj, hogy AQ-t én nem adnék a rangebe, így meg csak az AK marad amit verünk, kivétel ha nála is KK van, de azt nem hiszem, hogy így játszaná. ismeretlen ellen szerintem ch/f, legalább is én ezt játszanám.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Hát igen, nem a legszebb volt. A bet-et kizártam és a tervem egy utca checkcall volt. Aztán chch ment a river-ig, ahol sikerült nyernem AK ellen. Végülis nem jöttem ki rosszul belőle.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    102

    Alapbeállítás

    Hello, nem lett volna jobb a flopon betelni egyet, es ha tartja akkor turnon ch vagy ha visszaemel akkor fold?

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Idézet 11john11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello, nem lett volna jobb a flopon betelni egyet, es ha tartja akkor turnon ch vagy ha visszaemel akkor fold?
    Ezzel az a bajom, hogy simán blöffbe fordíthatja az AK-t és dobnom kellene.

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    102

    Alapbeállítás

    Gondolod, hogy az AK-t blöffbe fordítaná? Sztem max callolna egyet, lehet hogy nincs igazam, de így a 21/8 alapján nem gondolnám, hogy postflop annyira aggresszív blöffölős tendenciájú játékos lehet, hogy ránk tolná AK-val, bár persze minden előfordulhat.

  7. #7
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Valahogy én is túl erőtlennek érzem a c/f-ot itt, mert az Ax lapoknak esélyt adunk arra, hogy lejavuljanak. Az AA-t kivenném a range-éből, azzal jó eséllyel már pre shove-ot tolt volna. Nézzük meg, mi lehet nála, és hányféle kombinációban. Ami ver minket: JJ (3), QQ (3). Amit verünk: AQ(12), AK(8). És marad még a döntetlen: KK(1). Én inkább egy 6,5-7 dolláros flop cbet felé hajlanék.
    Egyelőre még nem ismerem a PS NL25-ös viszonyokat, mennyire általános, hogy egy ilyen boardon AK-t blöffbe fordítanának?
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder csicsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    578

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát igen, nem a legszebb volt. A bet-et kizártam és a tervem egy utca checkcall volt. Aztán chch ment a river-ig, ahol sikerült nyernem AK ellen. Végülis nem jöttem ki rosszul belőle.
    like!
    "If you wanna be the best, you gotta take out the best"

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Nem szabad általánosítani semmiképp sem, ez fontos. Tehát nincs olyan, hogy NL25-ös viszony. Csak különálló játékosok vannak. Itt egy nagyjából ismeretlennel állunk szemben, mindenfajta read nélkül. Nem mondom, hogy állandóan blöffbe fognak fordítani egy AK-t, de adok rá esélyt és azt már nem call-oznám jó szívvel egy ismeretlen ellen.
    Ahogy Mese is említette az AQ elég valószerűtlen. Én inkább úgy mondanám, hogy a range-e JJ+ (AA-t se venném ki), AK és pár kombináció erejéig pár random hand (ahová bevehetjük AQ-t az esetek kis százalékában). Szóval egyértelműen bluffcatch vagyunk, ezért választottam a check-et.
    Viszont így free card-ot adtam AK-nak. Ezért nehéz ez....

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 03.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    317

    Alapbeállítás

    Én is megengedtem volna egy cbetet. Egy ilyen preflop agyonbetelt potban furán néz ki, hogy a preflop agresszor elcheckelje, bár arra is gondolhatott, hogy ch/r-t akarsz játszani, ezért inkább mindig mögédcheckelt. A sorhúzójával egy callt még elengedett volna flopon és csak akkor emel rád, ha jön a tizese. Szerintem sem fordította volna blöffbe a lapját, ez így utólag persze egyértelműnek tűnik, bízott benne, hogy mutatáskor elég lesz az AK-ja. Ha kicsit bátrabb, már korábban betelt volna, amire Te a line alapján még akár dobtál is volna.
    My Daddy can bluff your Daddy

    "Mivel én jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren"

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •