Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás A póker pszichés megközelítése

    W2p tegnapi teremválasztásos cikke után elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy valóban a teremválasztás-e az egyik legfontosabb tényező a nyereséges pókerjáték eléréséhez. Szerintem az egyik legfontosabb, de egy átgondolva az utóbbi hónapjaimat, nálam azt hiszem van egy fontosabb dolog.

    Mivel folyamatosan az törénik velem, hogy nyerek x összeget és azt nagyrészt aznap vagy a következő napokban szépen elbukom és az egyik pillanatról a másikra darabjaira hullik a játékom. Sokat merengtem, hogy mi lehet ennek az oka, és azt hiszem, a mai napon közelebb jutottam a megoldáshoz.

    Nekem addig ment jól a póker, amíg legalább heti 2 alkalommal sportoltam. Nálam ez leginkább futást vagy focit, néha úszást jelent. Tudni kell rólam, ha elmegyek futni, vagy focizni, én általában addig nyomom, amíg lépni bírok.

    Mostantól újra visszaállok a rendszeres mozgásra, mert terveim vannak a pókerrel és mivel ez nagyon kemény szellemi munka, csak kemény fizikai munkával lehet igazán levezetni a stresszt.

    Egyre inkább megbizonyosodom róla, hogy nálam fejben, pszichésen dőlnek el a dolgok, és az utóbbi időben egyre több rossz döntést hozok játék közben. Szóval elkezdek futni, dacolva az időjárással, fáradtsággal, mindennel.

    Ha valaki esetleg jár Bp-en focizni és van szabad hely, ha tudok, én elmegyek, vagy én benne lennék egy akadémiás fociban is akár alkalomszerűen akár rendszeresen. Sajnos én nem tudok Pesten termet.

    Akinek van kedve, most állok elébe, hogy egy hónap múlva versenyt futok vele a Margitszigeten. De akár benne vagyok egy Akadémiás Versenyben is.

  2. #2
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Egyszerűen szállj ki x összeg nyerőben, és kész! Tudom nehéz, nekem sem jön össze sokszor.

    A focira vevő lennék hétköznaponként én is, de a versenyfutást nem vállalom!
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  3. #3
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    hasonló gondokal küzdök...amit nyerek azt visszadobom... és romlik a játékom
    It's just a ride.

  4. #4
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Én futok Veled versenyt Demiro! De csak 60 méteren!
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 01. 10.
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    Az jó, ha neked attól jobban megy a póker, ha futsz és levezeted a feszültséget. De azzal a mondatoddal nem igazán értek egyet, hogy a jó játék és a helyes döntések összefüggésben állnak a testmozgással. Legalábbis magamon ezt nem tapasztaltam.

  6. #6
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    A foci jöhet, én is megyek...

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 06. 05.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    749

    Alapbeállítás

    Halas23: azt mondják, a sport ergyaránt frissíti a testet és a szellemet. Ennek függvényében lehet ebben a dologban valami.
    Egyébként meg ha ez jön be neked, Demiro, akkor nyomjad. Amúgy se árthat meg!

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Örülök, hogy nyílt egy ilyen topic, mint már feltünhetett jópár hozzászolásomból, engem eléggé érdekel a póker az emberi elme szemszögéből. Igaz, picit mintha elkanyarodott volna a topic egy "Szervezzünk Akadémiás focidélután" irányába Én nem jövök, mert nemszeretek se futni, se focizni, ettől függetlenül tényleg fontosnak érzem a testmozgást, mivel frissíti a testet, jobban tud működni, vérkeringés stb aktívabb és hatékonyabb, ezáltal az agyműködés is, és a frissebb testi és mentális állapotban kevesebb játékot rontó tényező jelentkezik, kevésbé fásul be az ember, kevesebb dolgot néz be, csökken a hibák száma. Nem hiszem, hogy jobban fog játszani valaki, hogyha aktívabb fizikálisan, viszont ha kevesebb a hiba a kevésbé jellemző testi fáradtság és stressz hatására, akkor végső soron a bb/100 jobb tud lenni...

    Testmozgáson túlmenően, póker közben ti mennyire vagytok képesek pld. telefonálni? Vagy bármi olyat tenni, ami "külső inger"? Engem teljesen meg tud semmisíteni egy rossz időben érkező hívás egy idióta kérdéssel...

  9. #9
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet wilddrew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Testmozgáson túlmenően, póker közben ti mennyire vagytok képesek pld. telefonálni? Vagy bármi olyat tenni, ami "külső inger"? Engem teljesen meg tud semmisíteni egy rossz időben érkező hívás egy idióta kérdéssel...
    Nah én olyankor teljesen kirekesztem a külvilágot, barátnőm útál is érte, mert ha kérdez, vagy mond valamit akkor általában egy 'aha' a válasz, viszont ha visszakérdez, hogy mit mondott...akkor általában fogalmam sincs
    Mostanában már rájött, hogy jobb ha ilyenkor nem szól hozzám, ha befejeztem akkor visszakapcsolok, de addig mint egy zombi
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nah én olyankor teljesen kirekesztem a külvilágot, barátnőm útál is érte, mert ha kérdez, vagy mond valamit akkor általában egy 'aha' a válasz, viszont ha visszakérdez, hogy mit mondott...akkor általában fogalmam sincs
    Mostanában már rájött, hogy jobb ha ilyenkor nem szól hozzám, ha befejeztem akkor visszakapcsolok, de addig mint egy zombi
    Na igen, a "barátnő faktor" erőteljes befolyásolója tud lenni a játéknak megcsörren a telefon, felkapom idegbetegen egy "mondjad gyorsannal", erre a válasz, "már megint pókerezel, majd hívj vissza" némi durca énmeg felb****m az agyam erre, csinálok egy rossz megadást, tilt, 2 beülő bukó 10 percen belül, visszahívás tiltes fejjel, vita, durci, majd a végén békítő szex, de valahogy közben is ott van a fejemben az a 2 beülő minusz és hogy "mi a f**zért vettem fel a telefont"

    "A helyes bankroll management" fejezethez a "barátnő faktort" be lehetne tenni a végére, mint a minimális bankroll szintjét kötelezően megemelő tényezőt

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •