Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (40) összesen
  1. #1
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás Elsődleges cél: Dicsőség vagy cash?

    A minap megjelent az oldalon egy cikk, melyben az igen sikeres tornajátékos RUIB-ról készült egy interjú: Interjú RUIB-bal.

    A cikkben RUIB kifejti, hogy a pókerben nem a pénz, hanem a dicsőség motiválja. Érdekelne hogy a fórumozók/látogatók esetében mi az elsődleges motiváló tényező. Ha nem lehetne olyan választ adni, hogy "minkettő motivál", akkor Te mit válaszolnál?

    Szóval elsősorban Pénz vagy Dicsőség?
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  2. #2
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    A kettő közül a pénz dicsőséget szerintem tornajátékkal lehet csak szerezni, azt is csak bizonyos szint felett...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  3. #3
    Fanatikus tag krondorl avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    306

    Alapbeállítás pénz

    Engem a pénz motivál.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás

    Ha nem lenne benne pénz, nem csinálnám, dicsőséget máshol is lehet találni. Az alapmotiváció nyilván a pénz, de vannak olyan helyzetek, amikor a pénzt egy lyukas garasnak tekintem és csak az számít, hogy kijátszam az ellent. Szóval valamennyire mindkettő, de a dicsőség alatt nem azt értem, hogy megnyerjek X EPT-t, Y WSOP-t, stb.. , hanem csak annyit, hogy egy jó csomó jó játékosnál jobb legyek

  5. #5
    Tag DavePokerfield avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hely
    Gzira
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás

    A kettő együtt jár... és valójában helyzettől függ.
    - amíg nincs rendes bankrollod, addig a pénz
    - dicsőséget legtöbbször pénzen tudsz venni (tornabelépő, nagyobb nevezésű szatelitek, rake race stb., ehhez mind élő vagy online bankroll kell)
    - ha nagy bankrollal rendelkezel, egy bizonyos szint felett a pénz már nem annyira motivál, az viszont igen, hogy hasonló kaliberű ellenfeleknél jobb lehetsz

    Már csak az a kérdés, hogy szerintetek Jamie Goldot mi motiválja a High Stakes Pokerben? Se dicsőség, se pénz...

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Idézet Successboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kettő együtt jár... és valójában helyzettől függ.
    - amíg nincs rendes bankrollod, addig a pénz
    - dicsőséget legtöbbször pénzen tudsz venni (tornabelépő, nagyobb nevezésű szatelitek, rake race stb., ehhez mind élő vagy online bankroll kell)
    - ha nagy bankrollal rendelkezel, egy bizonyos szint felett a pénz már nem annyira motivál, az viszont igen, hogy hasonló kaliberű ellenfeleknél jobb lehetsz

    Már csak az a kérdés, hogy szerintetek Jamie Goldot mi motiválja a High Stakes Pokerben? Se dicsőség, se pénz...
    Jamie Goldot az motiválja, hogy miközben 500e$-al dobálózik, őt mutatják a legtöbbet, a fején a saját cégének promó logójával... Jó műsorsávban folyamatos reklám több héten át 500k$-ért... Őt ez motiválja

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    A kérdést lehet, hogy egy picit rosszul tettem fel, hiszen való igaz, hogy inkább a tornáknál lehet erről beszélni. Én valami olyasmire gondoltam, hogy:

    Tegyük fel azt a feltételes szituációt, hogy megnyered a Budapest Poker Open-t, de a végén egy tündér azt mondja:
    "Sajnálom, de nem lehet a Tiéd a dicsőség is, és a nagy pénz is, választanod kell. Ha a pénzt választod, senki nem fog rád emlékezni, nem ír rólad senki, nem tartanak majd jobb játékosnak. Viszont ha a dicsőséget választod, akkor nem kaphatsz egy vasat sem. Döntened kell itt és most!"

    Na valami ilyesmi szituációt képzeljetek el!
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  8. #8
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Idézet Successboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már csak az a kérdés, hogy szerintetek Jamie Goldot mi motiválja a High Stakes Pokerben? Se dicsőség, se pénz...
    Szerintem rengeteg rosszabb játékos van Dzséminél, tehát ne tessék őt bántani. Én kifejezetten szeretem, jó a szövege és nagyon jókat mosolygok.
    Amúgy sztem neki iszonyatosan jól esik, hogy együtt játszhat Negreanu-val, Brunson-nal, Ivey-val, Farha-val (stb...). Ráadásul egy év alatt rengeteget fejlődött az "aranyember".

    Amúgy.
    Engem inkább a dicsőség motivál, illetve az, hogy jól érezzem magam. A boldogságom - szerencsére - nem a pénzen múlik, így az nagyon motiválni sem tud.

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 12. 14.
    Hely
    Nagyrábé
    Hozzászólások
    134

    Alapbeállítás

    Pénz, esetlegesen a haverok között elért dicsőség.:d

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 12.
    Hozzászólások
    414

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdést lehet, hogy egy picit rosszul tettem fel, hiszen való igaz, hogy inkább a tornáknál lehet erről beszélni. Én valami olyasmire gondoltam, hogy:

    Tegyük fel azt a feltételes szituációt, hogy megnyered a Budapest Poker Open-t, de a végén egy tündér azt mondja:
    "Sajnálom, de nem lehet a Tiéd a dicsőség is, és a nagy pénz is, választanod kell. Ha a pénzt választod, senki nem fog rád emlékezni, nem ír rólad senki, nem tartanak majd jobb játékosnak. Viszont ha a dicsőséget választod, akkor nem kaphatsz egy vasat sem. Döntened kell itt és most!"

    Na valami ilyesmi szituációt képzeljetek el!
    A legtöbb ember vágyik a dicsőségre, az elismertségre, arra, hogy megveregessék a hátát, "de jól csináltad, nagy vagy". Ezt senki nem tagadhatja. Sokan átélték már egy-egy versenygyőzelem után (legyen az akár egy 6 fős haveri torna, vagy freeroll) azt az örömmel vegyes dicsőségérzetet, amire minden pokerjátékos vágyik szerintem, és ez itt független a pénztől. Ez az amit a tournament poker nyújt. A cash gameben nem érzem ugyanezt, a lényeg, hogy a nap végén pluszban állj fel az asztaltól. Az elképzelt szituációban persze a pénzt választanám egyértelműen, és gondolom a legtöbben közülünk. Itt az a kérdés, hogy az összeg amit nyersz, mennyire meghatározó számodra. Ha ugyanezt a kérdést egy Demján-szerű embernek felteszed, valószínűleg a dicsőséget válsztaná.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •