Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás nl100 resteal-pot turn, bluffctach?

    Ellenfélről a következő információk vannak.
    kb 30 hand alatt, 30/21 eddig 2er volt lehetősége 3betelni a BB ről mind2er élt vele (ezzel a handel együtt).


    UTG ($159.15)
    UTG+1 ($110.33)
    MP ($228.30)
    CO ($28.75)
    Hero (BTN) ($113.08)
    SB ($164.58)
    BB ($129)

    Pre-Flop: ($1.50, 7 players) Hero is BTN
    2 folds, MP calls $1, 1 fold, Hero raises to $4.50, 1 fold, BB raises to $15, MP folds, Hero calls $10.50

    Flop: ($31.50, 2 players)
    BB bets $15.75, Hero calls $15.75

    Turn: ($63, 2 players)
    BB bets $31.50, $31.5 to Hero ($82.33)?

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 08.
    Hely
    over the rainbow
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    Én dobnám.

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet marthyr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én dobnám.
    Érdekes mert bennem pont ez az opció ami nem merült fel, ha nincs szettje 23%EQ.-m van, IO val együtt 31.5$ kell callolnom hogy nyerjek 145.3$.-t.

    Azt nem tudom, hogy létezik-e ebben a handben olyan, hogy FE, mert ha csak egy kicsi is van akkor 0EV, ugyanúgy mint ahogy a call is 0EV.--> Szerintem, de persze lehet, hogy hatalmasat tévedek.

    (amennyiben valamilyen formában fogva vannak az outjaim, vagy az én outom erősíti őt is, akkor persze az egész nem stimmel, de ebben az esetben szerintem nem 2B.-na)

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Pre shove, a 99 pont elég jó rá.

  5. #5
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre shove, a 99 pont elég jó rá.
    Jah és pont azt reppeled vele amid van

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    És az miért baj? Adja meg a QTo-jával, ha annyira szereti a varianciát.

    Ha felfordítod a lapod, akkor is +EV az allin 11-12% 3bet felett.
    Utoljára módosítva: mikki86 által: 2011. 09. 18. 04:36

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És az miért baj? Adja meg a QTo-jával, ha annyira szereti a varianciát.
    Ja egyébként 10fős FR asztalról beszélünk csak ketten elmentek +1sitout miatt elsőre nem biztos, hogy feltűnik, hogy ez nem SH.
    Ezt azért írom, ami miatt lényeges lehet, hogy a srác VPIP/PFR-je 10fős környezetben alakult ki, mert mondjuk egy SH asztalon 30/21 ből még lehet kb. akármi, de FR sokkal nagyobb eséllyel (persze nem biztosan) ki lehet jelenteni, hogy valami aggrodonk-ról van szó.

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha felfordítod a lapod, akkor is +EV az allin 11-12% 3bet felett.
    Erre kiváncsi lennék erről tudnál bővebben mondani (linkelni cikket/videót, ilyesmit akármi)?
    Tehát, hogy mi alapján mondod, hogy 11-12% felett +EV az allin, nagyon sok reget ismerek még 50ről is akiknek kb.10 a 3bet kb10 a call es 80 a fold to stealje, én mindig úgy gondoltam, hogy kb. ez lehet az ideális és én is ilyesmi rangekre törekszem, de ahhoz, hogy 9% legyen a 3betem(amennyi most), már rengeteg sok blofflapot is be kell tenni a rangebe.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    A 11-12%-ot az ellenfél 3bet rangére értettem. Tehát ha gyakran 3betel, akkor +EV a shove.

    Van 2.25%-nyi range, ami ellen 20-80 vagy, a többi ellen viszont elöl vagy. Ha megad minden jobbal, és dob minden rosszabbat, akkor egy átlagos 3bet szituációban egy 17-18 bb-s kasszát nyersz, ha dobatsz, és buksz 75-öt azzal, ha allin mész és jobbal adja. Szóval kb az kell, hogy 4-szer gyakrabban legyen nála blöff/Ax stb, mint TT+ kézbepár. 11% 3bet range felett ez így lesz.

    Nyilván hasonló elgondolással mondhatnánk, hogy AA-val meg ennyi erővel minden helyzetben +EV a shove, és így is van. Viszont AA-val sok jobb line-t is lehet alkalmazni, 99-cel viszont nem nagyon. Megadni 3betet nagy 3bet range ellen nem érdemes, hiszen blöffölni nehézkes, setmine-ra meg semmi odds, fish ellen meg veszélyes a 4bet, mert sokszor lecallolja, aztán legyél ügyes az AQ6 meg KJ6 flopon.

  9. #9
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Az a baj a flop megadással, hogy túl sok rossz lap érkezhet, nem tudod mutatásba vinni, úgyhogy én flopon fájó szívvel dobnám. Preflop normál méretű 4bet/call is lehet jó megoldás, de ahhoz lehet nagyobb minta kellene inkább.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #10
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a baj a flop megadással, hogy túl sok rossz lap érkezhet, nem tudod mutatásba vinni, úgyhogy én flopon fájó szívvel dobnám. Preflop normál méretű 4bet/call is lehet jó megoldás, de ahhoz lehet nagyobb minta kellene inkább.
    szerintem is.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •