Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás NL50FR 3way, 3betpot, TPGK turn?

    BTN egy igazi ősfish, 50/20-at játszik, 0ft3betel, ami azért érdekes mert amikor ő a PFR akkor mindig MINraisel, még +3 limperre is. Amit fontos tudni, hogy ebben a sessionben (értsd: utolsó fél óra) sok asztalon játszottunk együtt és én sok alkalommal 3beteltem őt IP (1$ to 3,5$ +1$/limper), ugye preflop mindig lecallolt, flop pedig általában úgy nézett ki, hogy 1B re sose dobott 2B-re mindig, ha flop checkeltem turnon betelt OOP, ha pedig turnon checkeltem (misseltem a 2B-t) akkor riveren betelt OOP, tehát mutatásig nem mentünk még.

    Tudom, hogy ebben a handben kivételesen nem ő a preflop MINIraiselő, de a 3bet potokhoz és a hozzám való hozzáállásához szerintem fontos az első bekezdés.

    Már turnon kérdéses a checkem, POT controll miatt checkeltem nyílván várható volt, hogy insta betelni fog. Én úgy gondolom ez azért jó, mert 2B.-re dobott volna sok lapot, viszont valuet nem vesztek mert nagyon nagy eséllyel betelni fogja azokat a lapokat amiket amúgy ugye dobna.

    Igazából az ellen miatt itt szinte minden line jó lehet, ch/f, bet/fold, bet/bet, tényleg kb. minden mellett tudnék érveket felhozni, úgyhogy inkább egészében lennék kiváncsi, ki-mit hogyan csinálna ebben a handben.

    UTG ($51.39)
    UTG+1 ($24.17)
    MP1 ($112.45)
    MP2 ($34.60)
    CO ($93.33)
    BTN ($60.93)
    Hero (SB) ($138.97)
    BB ($59.05)

    Pre-Flop: ($0.75, 8 players) Hero is SB
    4 folds, CO raises to $1, BTN calls $1, Hero raises to $3.50, 1 fold, CO calls $2.50, BTN calls $2.50

    Flop: ($11, 3 players)
    Hero bets $7, CO folds, BTN calls $7

    Turn: ($25, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $12.50, $12.5 to Hero ($128.47)?

  2. #2
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    A te emelő rangedet telibe találó board érkezett, amit két emberbe cbetelél, szerintem kevésbé valószínű, hogy belenyit ilyen csúnya turnön blöffből, vagy gyengébb lappal. Én check/foldra szavazok első körben.

    Második gondolatmenet a flop check, pot controll céljából, de oop két ellenfél ellen rosszabb helyzetben leszünk, check/call-ra gyenge szerintem.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #3
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    én nem értek a fullringhez (nameg sh-hoz se ), de nemrég tanultam meg egy oktatóvideoból, hogy oop felejtsük el azt, hogy pot controll, mivel igazából nincs befolyásunk a pot méretére, és ez szerintem nagyon is igaz...

    amúgy ha csekeltél, akkor szerintem c/f lehet itt a legjobb, az említett okok miatt.

  4. #4
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Az elsô bekezdés alapján a range 100%-ával floatol flopon majd betel missed 2nd barrelre, szerintem óriási hiba itt a c/f. Nagyon könnyű c/c szerintem.
    “I'd rather be lucky than good.”

  5. #5
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    az lehet, csak flopon nem tudjuk még mi lesz a turn. És igen vannak olyan lapok, amiket ha megblöfföl, akkor dobni kell. Csak
    1. nem minden turn lesz ilyen
    2. nem csak blöffből fog nyitni, gyenge sd képes lapjával többször mögéd fog passzolni és megyünk mutatásig
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2011. 09. 24. 18:06
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #6
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet bandus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én nem értek a fullringhez (nameg sh-hoz se ), de nemrég tanultam meg egy oktatóvideoból, hogy oop felejtsük el azt, hogy pot controll, mivel igazából nincs befolyásunk a pot méretére, és ez szerintem nagyon is igaz...

    amúgy ha csekeltél, akkor szerintem c/f lehet itt a legjobb, az említett okok miatt.
    a board miatt én is ezzel értenék egyet alapból, de nagyon ott motoszkál a 100% bet vs missed c-bet a fejemben! viszont nem tudjuk, hogy folytatja-e riveren, és szerintem riveren már biztosan nem tudunk x-c-olni! félő, hogy valuetownoljuk magunkat ellene. ennek ellenére mire leirtam egyre jobban hajlok a callra, riveren meg max egy viccbetet adnék meg még

    Idézet reirreT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az elsô bekezdés alapján a range 100%-ával floatol flopon majd betel missed 2nd barrelre, szerintem óriási hiba itt a c/f. Nagyon könnyű c/c szerintem.
    Utoljára módosítva: TheStig által: 2011. 09. 24. 21:24
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet TheStig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ennek ellenérte mire leirtam egyre jobban hajlok a callra, riveren meg max egy viccbetet adnék meg még
    OK. segítek, river: Jh.

  8. #8
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Szerintem egy ilyen játékos ellen a turnön teljesen jó a c/c, mert számtalanszor próbálnak akár totál air-el blöffölni pusztán a 3. szín miatt főként ilyen, emelt potokban, ahol sok pénzt vihetnek el.
    A river szerintem neked tökéletes, mert igazából tényleg csak a flöss ver, de ez nála ritkábban lesz, mint bármi más. Én riveren is c/c-t játszanék, mert a blöff lapokat nem szeretném dobatni, de c/r-nek semmi értelme, mert valószínűleg csak erősebb lappal adna meg. Ha tudod, hogy ilyen board-on 2 párral, settel is megadna egy c/r-t, akkor elgondolkoztató akár az is.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •